Dieselové vectrony se poprvé objeví v osobní dopravě – na autovlaku na Sylt

Společnost RDC Deutschland o tomto víkendu převezme první z dieselových lokomotiv Siemens Vectron, upozornil portál Railcolor. RDC stojí v německu

Společnost RDC Deutschland o tomto víkendu převezme první z dieselových lokomotiv Siemens Vectron, upozornil portál Railcolor. RDC stojí v německu za soukromými vlaky Hamburg-Köln-Express, které po dvouměsíční pauze vzkřísila spolupráce s autobusovým gigantem Flixbus. Kromě HKX ale společnost provozuje také autovlak na severomořský ostrov Sylt. Právě Autozug Sylt bude historicky třetím zákazníkem s dieselovou variantou Vectronu.

Z pětistovky vyrobených vectronů existuje zatím jen osm exemplářů s dieselovým pohonem. Kromě testů v rámci Siemensu se objevily u německé části DB Cargo a společnosti InfraLeuna, která se stará o infrastrukturu různých chemických závodů v Evropě. RDC Autozug Sylt je tedy první provozovatelem tohoto typu v osobní dopravě. Objednal dva stroje pro provoz autovlaků Niebüll – Westerland(Sylt) po jedenáctikilometrové Hindenburgově hrázi.

První z lokomotiv by měla vyjet do komerčního provozu do konce roku po nutném zácviku personálu. Druhý objednaný stroj dodá Siemens v červnu 2018. RDC Autozug Sylt plánuje od prosince pravidelnější jízdní řád se sedmi páry vlaků mezi Syltem a pevninou. Pro jeho realizaci musí mít v provozu dvě soupravy současně namísto jedné. Zpáteční jízdenka pro osobní automobil stojí 75 eur.