Deutsche Bahn zdražují, někde až o 13%. Jízdenky na nové rychlovlaky už prodávají

ICE při testovací jízdě Berlín - Mnichov, foto: Deutsche BahnICE při testovací jízdě Berlín - Mnichov, foto: Deutsche Bahn

Cestování vlakem po Německu od prosince podraží. Státní dopravce Deutsche Bahn od 10. prosince s novým jízdním řádem mění i

Cestování vlakem po Německu od prosince podraží. Státní dopravce Deutsche Bahn od 10. prosince s novým jízdním řádem mění i svůj ceník.

DB oznámily zdražení v tiskové zprávě , zatím platí ještě původní ceny. Základní jízdenky s flexibilními časy odjezdu zdraží v průměru o 1,9% ve druhé třídě, v první třídě o 2,9%.

Zdražení se neliší jen podle kilometrové vzdálenosti, ale i trasy a typu vlaků. Například Die Welt upozorňuje, že mezi Mnichovem a Berlínem zdraží základní jízdné o 13%. Naopak na některých trasách se ceny vůbec nezmění, například mezi Karlsruhe a Basilejí. Naopak zlevní cestování pro majitele karet BahnCard50, nově budou mít i na akční jízdenky slevu 25%. Podle DB tak v průměru jízdné zdraží jen o 0,9%.

I přes zdražení čeká cestující v Německu s novým jízdním řádem velké zlepšení, především na trase mezi Berlínem a Mnichovem. Díky dokončení posledního úseku vysokorychlostní tratě zvládnou tři páry vlaků ICE-Sprinter cestu mezi oběma městy za 3 hodiny a 55 minut.

Jízdenky na nové rychlé spojení už jsou v prodeji. Ceny za jednosměrnou jízdenku začínají na 19,90 eurech, ve špičkových časech jdou ale přes sto euro. Cesta z Mnichova je podle jízdního řádu o tři minuty kratší, než z Berlína.
DB na trati nabídnou ve vlacích přes deset tisíc nových míst denně, ročně tu chtějí přepravit 3,6 milionů cestujících za rok, po celé trase nové rychlotrati pak 17 milionů lidí. Dálkové vlaky se nově budou křižovat v Erfurtu.

Tagy Deutsche Bahn
2 komentáře