LOT 3a leaderboard

Deutsche Bahn expanduje. Kupuje největšího chorvatského dopravce

Autobus Setra, Autotrans Hrvatska, foto: Arriva PanturistAutobus Setra, Autotrans Hrvatska, foto: Arriva Panturist

Společnost Arriva, která patří pod německý koncern Deutsche Bahn, pokračuje ve své expanzi směrem na východ a jihovýchod. V Chorvatsku

Společnost Arriva, která patří pod německý koncern Deutsche Bahn, pokračuje ve své expanzi směrem na východ a jihovýchod. V Chorvatsku kupuje většinový podíl ve firmě Autotrans Group (ATG), která je největším soukromým dopravcem v zemi.

Firma, která je v současnosti i největším dopravcem v Česku, získala  v chorvatské firmě 78,34 %. Firma transakci oznámila v tiskové zprávě. Investice je podle Arrivy součástí strategie na celoevropskou expanzi. „Chorvatsko a region střední a východní Evropy má velký potenciál růstu pro náš byznys a Autotrans do naší strategie dobře zapadá,“ řekl šéf Arrivy Manfred Rudhard. Arriva působí v Chorvatsku od roku 2013 a vlastní dopravce Arriva Panturist.

Podle Dražen Divjaka, šéfa chorvatské Arrivy, kupují dopravce s téměř 70letou tradicí. Arriva nyní bude provozovat autobusy ve 14 zemích v Evropě, přepraví 2,2 miliardy cestujících.

Tagy Arriva Deutsche Bahn
Žádné komentáře