Děsivá nehoda na rakouském přejezdu. Střetnutí s kamionem všichni přežili

„Těsně jsme se vyhnuli tragické katastrofě,“ uvedli hasiči.
Na železničním přejezdu v rakouském Wollsdorfu (Štýrsko) se v pondělí dopoledne střetnul osobní vlak s kamionem. Obě vozidla začala hořet. Děsivě vypadající nehoda si vyžádala čtyři zraněné. Informovali o tom tamní hasiči.
„Řidič kamionu, občan Nepálu, při vjezdu na železniční přejezd pravděpodobně přehlédl signalizační zařízení a srazil se s vlakem dopravce Steiermarkbahn und Bus GmbH (StB) jedoucím ze směru od Gleisdorfu. Při srážce se roztrhla nádrž nákladního vozu a vzňal se jak vlak, tak kabina nákladního vozu. Řidič kamionu se dokázal zachránit z hořící kabiny a vyskočil z vozidla. V té době bylo ve vlaku osm lidí, včetně strojvedoucího a průvodčího,“ píší rakouská média.
Ve vážném stavu transportoval záchranářský vrtulník řidiče kamionu do nemocnice v Grazu. Ostatní tři osoby z vlaku, strojvedoucí a dva cestující, byli zraněni lehce. Do zdravotnického zařízení však zamířilo i dalších sedm lidí, šlo o dělníky z nedalekého staveniště. Pravděpodobně se nadýchali kouře z požáru po nehodě. Pět stavbařů ošetřili záchranáři na místě.
U nehody zasahovaly čtyři jednotky hasičů se 14 vozidly. „Těsně jsme se vyhnuli tragické katastrofě,“ napsali. Záchranáři na místo vyslali devět posádek.
Provoz na trati Gleisdorf – Weiz byl až do odvolání zastaven. Škody půjdou pravděpodobně do milionů eur. Přesná příčina nehody je v šetření. Jak napsal web Kleinezeitung.at, na stejném přejezdu v minulosti již k několika vážným nehodám došlo.