egoe-plus
Komerční sdělení Zprávy

Deník Zdopravy.cz znovu bojuje ve finále Křišťálové lupy. Podpořte jej

Dálnice A7 přes Afsluitdijk - uzavírací hráz, která rozděluje záliv Zuiderzee na dvě části: Waddenzee a uměle vytvořené jezero Ijsselmeer. Foto: Jan Sůra
Dálnice A7 přes Afsluitdijk - uzavírací hráz, která rozděluje záliv Zuiderzee na dvě části: Waddenzee a uměle vytvořené jezero Ijsselmeer. Foto: Jan Sůra

(Sdělení redakce) Deník Zdopravy.cz se díky svým čtenářům již potřetí v řadě dostal do finále v anketě Křišťálová Lupa 2020 – cena českého internetu. O vítězství se utká s devíti dalšími finalisty, tentokrát v kategorii Zájmové weby.

Pokud byste chtěli svým hlasem podpořit jeho šance, můžete tak učinit po kliknutí na banner níže. Hlasování končí 2. listopadu.

 

 

Zdopravy.cz se snaží přinášet profesionální zpravodajství z oboru, jen za letošní rok zatím publikoval téměř 3000 článků. Patří zároveň k nejcitovanějším, agentura ČTK jej letos zmínila jako zdroj informací v 79 případech.

Deník Zdopravy.cz přispěl například k odhalení pozadí kontroverzní zakázky na IT systém k elektronickým vinětám, zabýval se zrušením velké zakázky na stavbu brněnského okruhu, jako první přinesl v létě informaci, že ministerstvo pro místní rozvoj hodlá „vyhodit“ dvě miliardy korun za reklamu na domácí cestovní ruch nebo upozornil na odměny vedení pardubického letiště.

Hlavním kritériem je nicméně zájem čtenářů a jejich ohlasy. Čtenost stále roste, když v srpnu vůbec poprvé překročil počet unikátních čtenářů hranici 600 tisíc. Redakce si přízně čtenářů velmi váží a děkuje za ni.

Jan Sůra, Jan Šindelář

53 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba H.

Mnoho informací. Máte můj hlas!

LKB

Udrzujete diskuzi bez registrace a kritizujete objektivne. Palec hore!

chris

Přesně tak a souhlas! Super. Hlasuji pro zdopravy!

štěk zapesal

Dobrý web, mnoho informací o dopravě, ale bohužel neobjektivní, to už byl pan Sůra na iDnes pana Bureše…
Jak už tady někdo v diskusi psal, chtělo by to pískat rovinu 😘

chris

právě že ta rovina se píská, se to některým nehodí. Naopak, hlas dávám. At´se daří.

Tomáš V.

Toho casu jsme ve firme, kde jsem brigadnicil, meli jednu tuhle cenu v kanclu. Bylo to tusim sklenene tezitko se ctvercovou podstavou, vysoke asi 8 cm a nahore zakulacene.

Pouzivali jsme to na zakryti hrnicku, kde byl lezel od skrine s hromadou testovacich telefonu v ruznym stadiu rozkladu.

Tak preju hodne zdaru! 😀

Tomáš V.

Kde lezel klicek*, pardon.

Hajnej

Ten pohled na Afsluitdijk mi připomněl rok 1993, kdy jsme tam byli na kolech a jeli to s větrem v zádech. Tempo 40 km/h s námi dokázaly udržet i holky.
Zato podél kanálu u města Elburg to bylo proti větru a tam se jelo s bídou 15 km/h a za každým chlapem se drželo „v balíku“ tolik holek, kolik si trouflo navzájem nepřekážet. Když jsem pak viděl v sámošce na regále olej stejného jména, ztěžkl mi nákupní vozík na vagón s uhlím.
No nic, vzpomínky starýho zbrojnoše…

Michael

Máte můj hlas, děláte to dobře!!

Tonda Sehnal

Obsah, aktuálnost, objektivita, diskuse. Hlas udělen.

Vlastimil Kocurek

Ano dávám hlas už vzhledem k diskusi, které jiné zpradajství ruší. Je tady vidět skutečně velmi hodně práce.

Vojtěch

V Polsku taký čteme zdopravy. Najlepši český web o dopravĕ. Diki Vam víme co se děje v CZ. Zdravim ze severního Polska!

robert

Víc než s články mám problém s diskuzemi, přičemž za nevychované fracky autoři nemůžou. Čekal bych nějakou konstruktivní diskuzi, ale jako obvykle se to zvrhne v psychologické kádrování.
A ještě jednu výtku bych měl. Dost mi u plánovaných staveb chybí, kdo stavbu projektuje. Přitom to není nezanedbatelná profese. Psalo se tady naposledy o tramvajové smyčce v Praze na Zahradním Městě, ale nedozvěděl jsem se, kdo ji projektoval.

Nováček

To je vlastnost veřejné diskuze víceméně obecně. Věřím, že provozovatelé dobře vědí, proč ji tu (stále ještě) mají. Že jim to často nemusí být příjemné věřím.

Ketchup1970

Váhám se svým hlasem. Přeci jenom bych rád viděl ve zprávách o průšvihách i úspěších celé spektrum barev dopravců. Přišlo mi že tady se nadávání na modré gumy toleruje, prostě zkuste pánové “pískat rovinu” . Vždyť dopravu milujeme všichni. A jste profesionálové . Děkuji

Vlastimil Kocurek

Někdy je to jen takové popichování, to chce klid. Tak já např. nemám s dráhou pracovně vůbec nic společného, přesto jsem propagoval režijky v plné šíři, kritizoval neschopní odbory, které se neumí za vás vždy postavit, a mnoho jiného v prospěch zaměstnanců, no občas si i rýpnu.

Ketchup1970

Děkuji za pochopení , přeji vše dobre pane kolego spoludiskutére!

Zundapp

Můj hlas máte a ještě jednou díky za vydání knižního jř 😉

Martin

Ta křišťálová obskurnost ještě někoho interesuje?

Marcel Pánek

zdopravy.cz se už stal součástí dne. Máte to tam. Zatím lepší web neznám.

Majkl

Tak ne vždy je vše dokonalé, ale neznám jiný zpravodajský web o dopravě, který aktuálně a obsáhle informuje o dění u nás a okolních státech. Za mě samozřejmě hlas.

Ic540

Zdravím.
Pročetl jsem si to a ve dvou případech dal palec nahoru…
No Vy ostatní nechcete si jít zvracet jinam. ? Nic tak kvalitního jinde není . Navíc od člověka kterého známe a dělá to nejen jako práci ale i koníček. Nebo znáte něco suprovějšiho…? To Jste takoví ubožáci…? Já tedy tedy pánům Sůrovi i Šindelářovi a dalším z celého srdce děkuji……👍😀👍😀👍♥️
Si myslím, že trocha loality by neuškodilo…………

Ludva

Kdyby vše, co je zde napsáno, byla pravda, možná bych i hlas dal. Na rozdíl od vás pana Sůru ani Šindeláře osobně neznám tak to mohu posoudit objektivně. Zdopravy.cz se možná snaží dávat profesionální zpravodajství, ale bohužel mnohdy je to spíše zpravodajství blížící se bulváru. Ne vždy se jedná o zpravodajství nestranné a objektivní. Nejvíce mi ale vadí jiná věc. To že zde v diskuzích jsou tolerovány mnohdy i hrubé urážky a nadávky, které v odborném zpravodajství nemají co dělat a bohužel samotnými autory jsou někdy i podporovány a rozdmýchávaná určitá nenávist a nevraživost různých skupin. A na druhou stranu… Číst vice »

Jan Sůra

Mazáni jsou ti, kteří jsou vulgární, trollí nebo prostě opakovaně lžou.

Lubosch

Sůro, Vy máte vždy pravdu, ostatní lžou (i opakovaně)?

robert

I v mém případě je doprava koníčkem. 🙂

Lukas Musil

jste nyní nejlepší web o dopravě v CZ, takže hlasuji pro 🙂

Bifidus

Až zmizí ty občasné politické úlety :-).

Nováček

Pořád jsem přemýšlel, co mi na jinak výborném počinu vlastně vadí. Díky!

Bob

Nejen politické.

moston

Ano, přesně tak. Až zmizí politika a arogance autora 🙂

Oldřich Sládek

Tak já vám to, Honzové, teda hodím taky, když teda jinak nedáte a píšete o nás 😉

Jan Šindelář

:-)))

Hřebíček

Mě by zajímalo, kdo rozhodl o zařazení do soutěžní kategorie „Zájmové weby“. Tam vůbec nezapadá svým zaměřením a obsahem v kontextu ostatních soutěžících webů. Naopak chybí v kategorii „Zpravodajství a publicistika“. Přitom sami autoři píší, že „Zdopravy.cz se snaží přinášet profesionální zpravodajství z oboru“.

Jan Šindelář

To by nás taky zajímalo :-). Loni a předloni jsme se opravdu ocitli v kategorii Zpravodajství a publicistika (a nevedli jsme si v konkurenci velkých mediálních domů zle), letos je to takto.

Robert

Příští rok to bude třeba kategorie One (wo)man show 🙂

Vašek

Ještě bych ocenil pokračování anglické verze webu, která nějak postupně utichla.

Jan Sůra

Všechno bude:-)

Bob

Držím palce všem deseti finalistům Křišťálové lupy, ať se jejich weby stále zlepšují a ať se příliš neupínají na toto ocenění, jehož získání, jak víme, není garancí dobré kvality, ale možná popularity.

Pan Smotana

Web sa mi páči ,len nechápem že niekdo dával mínusy tu niektorým príspevkom.

Damián

Hlasoval jsem pro konkurenci na protest proti politice tohoto webu, která má Moravskoslezský kraj za „severní Moravu“ a ignoruje Slezsko!

A vzhledem k tomu, že mi tento komentář byl zcenzurován, jdu pro konkurenci hlasovat ještě nejmíň 10x a poprosím všechny známé o totéž!

Bob

Tak hlavně jestli vy Slezané si nepřivlastňujete moravské exklávy. 🙂 Jinak si myslím, že ten odštěpek Slezska, který vznikl roku 1742, nikdy svoji vlastní samostatnou zemskou identitu neměl. Ale jak to souvisí s kvalitou zpravodajství o dopravě?

Damián

no tak vzhledem k tomu, že jsem z Prahy (původně východní Čechy) si já nic nepřivlastňuju 😉

je tu víc článků jako třeba tento: https://zdopravy.cz/dotace-na-nove-vlaky-miri-do-trech-kraju-dalsi-maji-zatim-smulu-prisly-pozde-6657/

kde Šindelář evidentně myslí MS kraj, ale píše místo toho „severní Morava“. Je to asi tak na stejný úrovni jako kdyby napsal, že hlavním městem Česka je Moskva.

Bob

No spíš je to na úrovni, jako by celé Ruské federaci říkal Rusko.

Lech Malý

To spíš jako Jižnímu Tyrolsku říkat severní Itálie, mě by to asi nijak nepohoršovalo. Jak velká část historického Slezska leží v MSK? Je to víc než deset procent?

Bob

Kdysi jsem se to pokoušel odhadovat a je to kolem deseti procent.

BND 30

Tak aspoň, že si měl dneska z něčeho radost.

Honza

Doporucuji P.T. ctenari sledovat jine stranky, ktere mu nebudou pusobit takove utrpeni. Napriklad takovy pornhub, tam jsem si takove ignorace nikdy nevsiml. Pripadne zalozit vlastni server, muzete to zdejsimu vydavateli natrit vic, nez hlasovanim pro konkurenci, vy hrdino.

Prikryl

Jiz jsem hlasoval, jste super

Teddik

Diky tomuto webu se dozvime o spouste veci, o kterych bychom vubec nevedeli, takze za me super web.

MlB

Nejlepší oborový web tohoto druhu v ČR, hlasy si jednoznačně zaslouží. Díky!

Tomas

Drzim palce!

Martin Hanzal

Ač třeba nejsme vždy zajedno, za váš web moc děkuji. Můj hlas už máte!