Děčínské Líze mají pomoci k návratu na koleje pivaři

Parní lokomotiva 475.179 z roku 1948, přezdívaná Děčínská Líza nebo Šlechtična. Pramen: ČDParní lokomotiva 475.179 z roku 1948, přezdívaná Děčínská Líza nebo Šlechtična. Pramen: ČD

Poprvé se bude nové pivo čepovat během prvního letošního parního víkendu v Lužné u Rakovníka.

13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
JiVe

Několik plechovek jsem na Matyldu dal.

Rabín

Kromě obou jmenovaných piv byla také várka piva „Kryšpín“ od téhož pivovaru s vyobrazením lokomotivy řady 365.0. Rovněž se prodávalo (a snad ještě prodává) v ČD minibarech.

kelímek

Mé pocity vyvolané touto maškarádou se silně smísily:: chápu, že každá koruna je dobrá (a na dobrou věc zvláště), ale tohle mi připadá v lepším případě dost nedotažené, protože dostupnost toho moku je jen velmi malá a organizátoři té akce zjevně ani neudělali dost pro to, aby ji zmnožili – výčep v muzeu v Lužné u Rakovníka + minibary ČD v několika vlacích v síti velký finanční efekt samy rozhodně nepřinesou a jiná šance na ochutnání asi zatím není, ale zřejmě ani nikdy nebude, ačkoli třeba minimálně aspoň některé vyhlášené „nádražky“ by to pivo mohly nabízet aspoň jako přítoč. Jak… Číst vice »

Trumway

Konkrétně na 356.024. A mimo těch minibarů se prodávalo i v Lužné

Trumway

Piš pomalu, blbe!Kdo ty překlepy po tobě má luštit? Takže jasně, že 365.024

Tomasek

Mohla jezdit davno… Kdyby nekdo blbe neinvestoval 5 mega do 475.101, ktera jiz v roce 2017 mela praskly valec parniho stroje. 5 mega novy tander 1-2 mega novy valec 1-3 mega nove trubky do kotle Takze cca 8-10 mega do stroje co se od roku 2017 nepohnul vlastni silou. 8-10 mega co vse by za to mohlo jezdit? Liza? Papuch? mozna i vic… Toto je prosim hospodareni vedeni CD Nostalgie! Cely problem je v tom, ze v roce 2017 neprosla 475.101 dukladnou prohlidnou pred tim, nez bylo rozhodnuto o novostavbe tenderu. A abych nezapomel, 475.101 ma aktualne plochy na dvojkoly… Číst vice »

Tomasek

https://youtu.be/SFHhab00-_g?si=6XxV73uCAdZFdxap

3:02

Jak nam ten valec piska ze? stejne tak, kdyz jela z Luzne slavnostne do Brna :)))) No jo, kdyz se v plne palbe vytavy lozisko pri jizde do Kyjova a dela to razy do parniho stroje tak to asi prasklo no.

Berhof

Na kolik by řádově mohla vyjít oprava? Našel jsem jen data k 464.102 (27 milionů), avšak netuším, jak velký byl rozsah oprav pro uvedení do provozuschopného stavu v porovnání s 475.179.

Ladislav

To by muselo být hodně lidí pod parou aby pára mohla vyrazit vlastní silou.

Plecháč

To by mně zajímalo, jaká nová restaurace bude v Plzni na nádraží. Zatím tam je jenom KFC, a jinak to vypadá, že všechny ostatní prostory k pronájmu jsou už zaplněné.

Dejf

Tak sice to není ani nádržka 3 řádu, ale zase to není tak daleko a závidí nám to asi tak půlka planety 😇

Bobek

Víkend pod parou.

kelímek

Vy už jste snad to pivo ochutnal?