dkv-spojujeme

ŘSD stáhlo žádost o stavební povolení na D11. Chce tím urychlit její zahájení

Stavba D11 u Hradce Králové. Foto: ŘSDStavba D11 u Hradce Králové. Foto: ŘSD

Pokračování dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře může nabrat další velké zpoždění. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) samo stáhlo

Pokračování dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře může nabrat další velké zpoždění. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) samo stáhlo žádost o stavební povolení pro první úsek od konce stávající dálnice do Předměřic nad Labem. ŘSD ale tvrdí, že tím naopak zahájení stavby urychlí.

Vyplývá to z oznámení, které zveřejnilo ministerstvo dopravy na úřední desce. Jde o vyřešení rozkladu, který podaly Děti Země. O posunu v celém případu jako první informoval Hradecký deník.

Ministr dopravy celé řízení zrušil, protože ŘSD stáhlo žádost o stavební povolení. V praxi to znamená, že je celé řízení opět na začátku. Když podalo ŘSD žádost poprvé, nepravomocné stavební povolení trvalo ministerstvu dopravy vyřídit rok. ŘSD v řízení zastupovala projekční společnost Valbek.

Zpětvzetí žádosti o stavební povolení nastalo poté, co Děti Země napadly takzvaná závazná stanoviska vydaná královéhradeckým magistrátem a krajem. „ŘSD ČR požádalo o zpětvzetí žádosti o stavební povolení na stavbu D11 1106-1 proto, že tento postup je z hlediska termínů a lhůt v rámci správního a stavebního řízení nejrychlejší cestou pro získání pravomocného stavebního povolení na tuto stavbu. Vzhledem k již zahájené přípravě výstavby úseku D11 1107 a vydanému pravomocnému stavebnímu povolení na stavbu D11 1106-2 je dosažení právní moci stavebního povolení v nejkratším termínu velmi důležité,“ řekl mluvčí ŘSD Jan Studecký.

Opět se při povolování dálnic prokázala důležitá úloha ekologických spolků, včetně Děti Země, jako hlídačů ochrany veřejných zájmů a zákonnosti, neboť se potvrdily závažné pochybnosti o kvalitě rozhodování úřadů při ochraně přírody a krajiny,“ hodnotí zrušení stavebního povolení pro dálnici D1106 z Hradce Králové do Předměřic nad Labem předseda Dětí Země Miroslav Patrik, podle kterého byl postup ŘSD při stažení žádosti o vydání stavebního povolení logickým krokem.

ŘSD má přitom pro stavbu už vybraného dodavatele, za 2,593 miliardy korun má úsek postavit sdružení firem Eurovia, Metrostav a Switelsky. To už začalo loni s přípravnými pracemi.  ŘSD na svých stránkách počítá s tím, že začne stavět v červenci.

Tagy D11 D1106 Děti Země Hradec Králové - Předměřice nad Labem
16 komentářů