egoe-plus
Doprava ve městě Infrastruktura Silnice

Další most k opravě. Barrandovský čeká rekonstrukce po etapách

Část Barrandovského mostu: mimoúrovňové křížení cyklostezky a Strakonické. Foto: Jan Sůra
Část Barrandovského mostu: mimoúrovňové křížení cyklostezky a Strakonické. Foto: Jan Sůra

Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK) pokročila s přípravami rozsáhlé opravy Barrandovského mostu. Nejvytíženějším místem na pražských silnicích denně projede 142 tisíc aut a od svého otevření neprošel zásadní rekonstrukcí. Ta velká se už začne brzy projektovat.

Zahájení předpokládáme po roce 2020,“ řekla mluvčí TSK Barbora Lišková. Správci pražských silnic aktuálně dokončují soutěž na firmu, která zpracuje projektovou dokumentaci včetně kompletní diagnostiky. Odhadovaná cena zakázky je 40 milionů korun, samotná oprava pak bude stát řádově stamiliony korun. Některé opravy ale začnou už letos a omezí tak provoz, nesouvisí ale s celkovou rekonstrukcí největšího mostního komplexu v Praze.

Na rozdíl od jiných mostů v Praze ve špatném stavu nemusí TSK řešit u Barrandovského mostu památkovou ochranu, proto může projektant současně zpracovat i nutnou diagnostiku. Most z osmdesátých let minulého století neprošel dosud žádnou velkou opravou. Rekonstrukce bude znamenat velké omezení hlavně pro řidiče, i když ke kompletní uzavírce dojít nemá. Most je podle diagnostiky ve špatném stavu.

Vzhledem k dopravní zátěži bude vše probíhat po etapách a snahou bude zachovat maximální možnou průjezdnost,“ dodala Lišková. Dá se ale očekávat, že zejména první dny uzavírky přinesou kolaps dopravy a kolony se přenesou i do jiných částí Prahy

Už v létě začne obnova vozovky mezi Barrandovským mostem a křižovatky u Holyně, přesný termín zahájení opravy zatím TSK nestanovila.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
LWQ

Opravdu se tesim, ze Barrandak v dobe rekonstrukce nebudu potrebovat.
Kdyz si predstavim byt castecne uzavreny Barrandak, tak jednoduse vidim stojici alespon pulku Prahy.

Vedeni Prahy jiz davno ztratilo soudnost v tom, jak lze provozovat mesto. Bez Dvoreckeho mostu, kdizovatky D0 v Komoranech a Brezanech, Radlicke radialy a tunelu misto Hlavkova mostu mesto brzy bude ucpane od 8 do 18… S tim, ze prispeje velmi i prakticky stale zavrena Blanka (ano je to nedostavenosti zbytku infrastruktury) …

Mordor hard, MHD taky zadny extra rozvoj neceka. Asi si na cestu do prace poridim vrtulnik… Nebo snad me zachrani home-working…

Jan Beneš

Podmínkou rekonstrukce Barrandovského mostu by mělo být vybudování Dvoreckého mostu a dostavba MÚK Komořany na D0.

Michal

Taky by nebylo od věci přestavět tu hovadskou kolizi při jízdě z Braníka na Barrandov a šílenou zatáčku Barrandov-Braník.

Most A. Zápotockého bylo opravdu hovadské veledílo režimu…