egoe-plus
Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví Letiště

Další linka Ryanairu z Brna. Otvírá spojení do Milána

Boeing 737-800 společnosti Ryanair v Brně. Foto: Letiště Brno
Boeing 737-800 společnosti Ryanair v Brně. Foto: Letiště Brno

Ryanair po šesti letech obnoví letecké spojení Brna a Milána. S nástupem zimního letového řádu 28. října otevře linku na letiště Bergamo u Milána, které je hlavní základnou Ryanairu na severu Itálie. Novinku dnes oznámilo letiště a Ryanair v tiskové zprávě.

Nová linka bude létat dvakrát týdně – ve středu a v neděli. Ve středu bude létat v 7 hodin ráno z Bergama s příletem do Brna v 8:25, zpět letí v 8:50 a vrací se do Bergama v 10:15. V neděli je linka plánovaná s časy 14:25-15:50 z Bergama a 16:15-17:40 z Brna.

Půjde tak o třetí spojení z českých letišť z Bergama, dosud Ryanair do města nedaleko Milána z Prahy a Ostravy. Ryanair dříve nabízel přímé spojení i z Brna, v roce 2012 ho ale ukončil. Nejlevnější zpáteční letenky z Brna zatím vychází na 1067 Kč.

Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v tiskové zprávě ocenil rychlost, s jakou se podařilo novou linku Ryanairu otevřít. „Obvykle se hledá volná kapacita na jednu až dvě sezóny dopředu, takže sjednáním nové linky už na tuto zimu si náš vyjednávací tým připsal mimořádný úspěch. Beru to jako další krok společné strategie rozšiřovat postupně počty pravidelných linek pro obyvatele a turisty našeho regionu. Jednání o další možné spolupráci s touto společností budou i nadále pokračovat,“ řekl Šimek. Oznámení vyšlo na den, kdy společnost Bmi Regional zrušila další let mezi Mnichovem a Brnem.

„Děkuji Ryanairu za dobré rozhodnutí ji otevřít a zejména děkuji, že pro ni ve svém letovém řadu našel prostor už v letošním roce. Milán Bergamo je oblíbenou destinací cestujících z našeho regionu a stejně tak Brno a Jihomoravský kraj jsou perfektní destinace pro turistiku i podnikání, takže věřím, že linka bude úspěšná,“ uvedl ředitel Letiště Brno Milan Kratěna.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Radka

Původní linka do Bergama určitě neskončila v r. 2011. Ještě na podzim 2012 jsem jí letěla.

Michal Benatzky

Nějak nerozumím tomu, proč zrovna Bergamo. Lítá se tam už z Ostravy a Prahy, takže kdo chce do Milana, tak pro nej přece už není takový problém dopravit se na jedno z těchto dvou letišť. Větší smysl přece dává otevření linky do jiné země, což rozšíří možnost létat s Ryanairem z Česka do… proste někam. Možná v tom nějaký pragmatický důvod je, no a proto se ptám. 🙂

Pavel

Ono těch možností, odkud vzít na tuto linku stroj moc není. Respektive je, ale s ohledem na možnosti destinace a dalších přestupů dává Bergamo smysl nejvíce. Je to celkem dobře umístěný hub s krátkou dobou letu z ČR a s možnostmi návazných letů kdekoliv po jihu Evropy, Izraele, Jordánska a Maroka.

Johnny Gomez

Tak schválně jak dlouho to vydrží nez to taky zavřou.. 😀

marty-t2

Proč by to měli hned zavírat ? Lety Ryanairu z Brna byly zatím všechny v zisku. Mimo jiné taky proto, že je na rozdíl od BMI (a ČSA v minulosti) ty lety nikdo často neruší… Jen holt minule Alicante, Gironu i Bergamo zavřeli protože jinde viděli u Ryanairu vyšší kupní sílu a tím i vidinu vyššího zisku. Teď se dá na rozdíl od minulosti v Bergamu garantovaně přestupovat na další spoje Ryanairu, navíc kupní síla šla v ČR nahoru rychleji než v okolní Evropě, tak bude zájem určitě ještě vyšší než v minulosti… Jediným rizikem je, že Bergamo lítá Ryanair… Číst vice »

Carlitos

Souhlas. Navíc ty časy přímo vybízejí na prodloužené víkendy středa-neděle. Brzo ráno z Brna, takže na BGY celý den na konektování, a i v neděli flexibilita relativně velká. Podle mě viable route.