egoe-plus
Letectví

Další linka do Londýna. easyjet jde proti Flybe, začne létat na Southend

Airbus A320 společnosti easyJet. Foto: easyJet
Airbus A320 společnosti easyJet. Foto: easyJet

Dvojka mezi evropskými nízkonákladovými společnostmi začne létat už na třetí londýnské letiště. EasyJet od konce července začne létat na letiště London Southend.

Firma dnes vstup na novou trasu oznámila v tiskové zprávě. Zatím nejde o příliš velkou expanzi, nově bude létat jen dvakrát týdně v pondělí a v pátek. Z Londýna bude léta v 7:25, z Prahy v 10:50.

Po v říjnu zrušené lince do Paříže se vrátí easyJet na celkem 10 tras, které z Prahy nabízí. Dopravce se počty cestujících v Praze pohybuje na pravidelných linkách pravidelně na stupních vítězů. Firma dnes oznámila, že za posledních dvanáct měsíců v Praze přepravila 1,2 milionu cestujících, o 11 % více, než před rokem.

„Nová linka z Prahy na Southend nabídne pasažérům cestujícím do britské metropole další možnosti kromě existujících spojů, které létají na londýnská letiště Gatwick a Stansted,“ řekl Ali Gayward, manažer společnosti easyJet pro Velkou Británii.

Na letiště Southend létá z Prahy FlyBe, které zatím provozují lety pětkrát týdně, od letního letového řádu každý den. Zatím nepříliš využívané letiště má řadu příznivců, protože není tak velké, jako ostatní v Londýně a má pohodlné vlakové napojení do centra města.

Londýn je z Prahy nejčastějším cílem všech letů a cestujících, od konce října má Praha spojení se všemi londýnskými letišti. Nově v zimním letovém řádu začaly létat British Airways na letiště City.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr Novotný

Co takhle napsat do titulku, odkud se do toho Londýna létá? Pro Moraváky není Praha první volba, to může být Brno, Ostrava, Katovice, Vídeň. Snad jen ta Bratislava je špatně dostupná. A pak Praha, tam se skoro nedá dostat 🙂

Petr

řekl(a) Ali Gayward. Je to žena….

Jrg

Dalsi chyba, Easyjet v PRG nedela 12 mil cestujicich za 12 let ..

Vojta

V článku je chyba. FlyBe provozuje linku 5x týdně a ne 5x denně 😉

Josef Petrák

Už není. Děkujeme.

Jiří Novák

Stále je …

Partneři


Czechtoll

pst
podcast