LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Dálkové vlaky Českých drah mají novou samolepku s logem ministerstva dopravy

Nová nálepka MD na rychlíku Českých drah. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářNová nálepka MD na rychlíku Českých drah. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Cestující se na vozech dálkových vlaků Českých drah začali setkávat s úplně novou samolepkou. Informuje je, že provoz platí částečně

Cestující se na vozech dálkových vlaků Českých drah začali setkávat s úplně novou samolepkou. Informuje je, že provoz platí částečně státní rozpočet.

Nové samolepky s logem ministerstva dopravy se v minulých dnech objevily například na Jižních Expresech nebo rychlících do Plzně. Mluvčí Českých drah Petr Štáhlavský potvrdil, že samolepky vylepují, ne ale na všechny vagóny a jednotky.

„Jedná se o nový závazek ve smlouvě s ministerstvem dopravy na zajištění dopravní obslužnosti pro jízdní řád 2018,“ řekl Šťáhlavský.
Samolepky se týkají vybraných vozidel, které se používají pro zajištění služeb ve veřejném zájmu, které jsou placeny z ministerského rozpočtu. Ročně Českým drahám ministerstvo dopravy platí přes čtyři miliardy korun za provoz dálkových vlaků.

Nová nálepka MD na rychlíku Českých drah. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Nová nálepka MD na rychlíku Českých drah.
Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Označení se ale netýká všech vlaků: samolepky nejsou na vozidlech ČD využívaných v mezistátní dopravě, částečně v komerční dopravě nebo vozidel s elektronickými informačními systémy, kde bude využito k informování o jízdě vlaku v závazku veřejné služby právě tohoto elektronického informačního systému.

K podobnému kroku už loni přistoupilo ministerstvo dopravy u rychlíků Plzeň – Most u dopravce GW Train Regio, ten ještě na vlaky přidává nově logo Plzeňského a Ústeckého kraje, protože některé rychlíky budou placené z krajských rozpočtů. Podobně jsou již delší dobu označeny některá vozidla v regionální dopravě podle požadavku objednavatelů, například v Praze či Středočeském kraji.

Tagy České dráhy dálkové vlaky Ministerstvo dopravy
15 komentářů