D10 u Mladé Boleslavi bude mít od dnešní noci šest pruhů

Rozšířená D10 u Mladé Boleslavi. Foto: ŘSDRozšířená D10 u Mladé Boleslavi. Foto: ŘSD

U Mladé Boleslavi dokončuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zkapacitnění dálnice D10 ve směru na Prahu v úseku mezi křižovatkami

U Mladé Boleslavi dokončuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zkapacitnění dálnice D10 ve směru na Prahu v úseku mezi křižovatkami Kosmonosy a Mladá Boleslav. Dnes v noci se otevře část nového průpletového jízdního pruhu, díky čemuž bude bude v obou směrech celkem šest pruhů.  V průpletovém úseu dochází k vzájemnému křížení jízdní dráhy mezi vozidly přejížděním z jednoho jízdního pruhu do druhého v jednom směru.

Akce začala v polovině srpna. Důvodem rozšíření byla i sanace svahu. Akce vyšla ŘSD na 83 milionů korun, zhotovitelem je Colas CZ. Vznikl jeden průpletový pruh v délce 1 300 metrů. K podobnému rozšíření došlo už pře dvěma třemi lety v opačném směru na Turnov.

Dnes v noci bude až na 250 metrů, kde stále probíhají práce na nové opěrné zdi, uveden do provozu v  režimu předčasného užívání stavby nový jízdní pruh. Jako celek pak bude uveden do provozu po dokončení zdi v průběhu příštího měsíce,“ řekl Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Jde o jednu z nejvytíženějších částí D10 i kvůli blízkosti automobilky. Aktuálně se zde staví i nový most, který propojí části závodu Škoda Auto. Místem denně projede 43 tisíc aut. Sanace svahu přinesla budování opěrné zdi o délce 251 metrů.

Auta se v úseku dosud (před omezením) musela napojit do průběžného jízdního pruhu dálnice. Následně se z něj po kilometru zase odpojila. „Propojení přídatných pruhů tedy zjednoduší pohyb tohoto dopravního proudu bez nutnosti zařazení do průběžných jízdních pruhů dálnice, a tím přispěje i ke zvýšení bezpečnosti na daném úseku,“ popsal už dříve Buček. Úpravy zahrnovaly rozšíření stávající zpevněné krajnice o zhruba 1,75 m.

Tagy Colas CZ D10 průpletový pruh Ředitelství silnic a dálnic ŘSD
8 komentářů