Infrastruktura Silnice Stavebnictví

D1 u Humpolce za miliardu zmodernizuje Eurovia, poslední úsek musí ŘSD soutěžit znovu

Stavba silnice. Ilustrační foto: ministerstvo dopravy
Stavba silnice. Ilustrační foto: ministerstvo dopravy

Společnost Eurovia CS vyhrála soutěž na modernizaci předposledního úseku dálnice D1, který ještě neprošel modernizací nebo se ani ještě neopravuje. Za 1,097 miliardy korun opraví 8,8 kilometrů dlouhý úsek číslo 11 z Koberovic do Humpolce.

Vyplývá to ze zveřejněného kontraktu v registru smluv a informací na profilu zadavatele. Eurovia nabídla ze čtyřech uchazečů nejnižší částku, odhadovaná cena byla 1,047 miliardy korun.

Podle informačního letáku ŘSD počítá se zahájením modernizace letos v září, hotovo má být v roce 2021. Stavba začne zhruba 400 metrů za exitem Koberovice a končí 200 metrů za sjezdem na Humpolce. V rámci akce dojde k rozšíření dálnice na 28 metrů. Samotná stavba je rozdělena na pět etap, doprava bude po dobu rekonstrukce vedena ve 2+1+1, respektive 2+2 pruzích. V předstihu už došlo k opravě dvou nadjezdů v loňském roce.

Původně měl být úsek 11 posledním úsekem na modernizaci, nakonec ale bude předposledním. ŘSD muselo totiž zrušit zadávací řízení na modernizaci úseku 23 Devět křížů – Ostrovačice.

Vybraná stavební firma odmítla podepsat smlouvu. Vzhledem k vývoji cen stavebních prací a časové prodlevě mezi podáním nabídek a potvrzením vybraného zhotovitele neměl zhotovitel zájem o uzavření smlouvy za podmínek dle své cenové nabídky,“ vysvětlil mluvčí ŘSD Jan Studecký. Vypsat novou soutěž chce ŘSD ještě do konce měsíce. Zakázku vyhrála sdružení české a rakouské pobočky společnosti Porr.

Aktuální stav modernizace D1. Zelené úseky jsou hotové, červené probíhají, modré čeká zahájení. Foto: ŘSD
Aktuální stav modernizace D1. Zelené úseky jsou hotové, červené probíhají, modré čeká zahájení. Foto: ŘSD
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lumír Kuchař

chybička se vloudila: „200m za sjezdem na Humpolce – buď „na Humpolec“ nebo „u Humpolce“

jinak super, chce to ještě vysoutěžit ten úsek 23 a super!

Jakub

No a ještě tu Šmejkalku….

LKB

A jeste ctvrte rameno MUK Jihlava Pavov 112, ktere chybi a zdrzuje pri jizde Brno – Jihlava a Havlickuv Brod – Praha.

Martin V.

Což by nejspíš vyžadovalo kolektor jako je na jížní straně D1. Jinak by ten průplet byl moc krátký.

LKB

Martin V: Severni kolektor na D1 Edit 112 rozhodne ano. Myslím, ze krajské město a mezinárodní silnice E59 I/38 si ho zaslouží. Ostatně Brno-Jih ho ma taky a funguje OK.