LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Czech Airlines Technics bude opravovat vrtule pro amerického giganta GA Telesis

Údržba letounu ATR v hangáru Czech Airlines Technics. Autor: CSATÚdržba letounu ATR v hangáru Czech Airlines Technics. Autor: CSAT

Opravárenská společnost Czech Airlines Technics ze skupiny Českého Aeroholdingu uzavřela na příštích pět let partnerství s americkou GA Telesis, která

Opravárenská společnost Czech Airlines Technics ze skupiny Českého Aeroholdingu uzavřela na příštích pět let partnerství s americkou GA Telesis, která patří mezi největší světové hráče v oblasti péče o letecké a kosmické prostředky. Česká firma pro Američany zajistí opravy letounů ATR, konkrétně jejich rotujících celků, například vrtulových listů.

Jsme rádi, že díky spolupráci se společností GA Telesis posílíme naši pozici v poskytování služeb zákazníkům provozujících turbovrtulové letouny ATR. Partnerství nám pomůže v propagaci služeb Czech Airlines Technics celosvětově,“ uvedl místopředseda představenstva CSAT Zdeněk Soukal. Objem tržeb, které ze smlouvy pro českou stranu vyplynou, firma neuvedla. Jde zatím o předběžnou smlouvu, jejíž přesné podmínky se doladí do konce roku. Pětileté období lze následně prodloužit.

Opravy rotujících letadlových celků se budou pro zákazníky GA Telesis provádět v Praze, kam se budou už odmontované z letadel posílat. „V některých případech však může zákazník přiletět letadlem typu ATR rovnou do Prahy, kde bude oprava dílu následně provedena,“ doplnila mluvčí firmy Kateřina Pavlíková. CSAT provádí opravy rotujících celků především pro České aerolinie, které mají ve flotile osm strojů ATR. V minulosti stejných služeb CSAT využily například i řecké Astra Airlines nebo Air Corsica.

Součástí dohody s GA Telesis je i vytvoření společného virtuálního skladu náhradních dílů. Czech Airlines Technics loni při tržbách zhruba 1,4 miliardy vydělala 54 milionů korun, přibližně stejně jako předloni.