Železnice Železniční průmysl

CZ LOKO otevřelo virtuální depo, zákazníci si mohou lokomotivu nakonfigurovat online

Virtuální depo CZ LOKO. Foto: CZ LOKO
Virtuální depo CZ LOKO. Foto: CZ LOKO
Výrobce k inovaci přiměla pandemie, neměl se jak setkávat se zákazníky.

Výrobce kolejových vozidel CZ LOKO umožní zákazníkům vybírat nové lokomotivy, aniž by se na ně přišli fyzicky někdy podívat. Firma dnes představila svůj projekt vývoje virtuálního prostředí CZ LOKO Virtual Depo, který umožňuje svým návštěvníkům zažít produkty firmy ve virtuální realitě ve VR headsetu, na mobilních zobrazovacích zařízeních i v klasickém 3D zobrazení na osobních počítačích. Pro firmu jde o zásadní krok v obchodní komunikaci.

„Inovace je často výsledkem omezení. Ta současná velmi zásadně mění i náš způsob uvažování o komunikaci s našimi zákazníky i komunitou fanoušků. Lokomotivy jsou zosobněním něčeho skutečně fyzického, a tak jejich prodej i prezentace byly vždy tradičně závislé na osobní prohlídce. Ta nyní není možná. Neměli bychom za sebou tolik let tradice ve výrobě, kdybychom se zastavili před každou překážkou. Pokud se nelze setkat ve fyzické realitě, změníme ji. Na virtuální, říká k nápadu virtuálního showroomu Jan Hošek, PR manažer CZ LOKO.

Návštěvník virtuálního depa má kromě zobrazení jednotlivých modelů lokomotiv také možnost nahlédnout do konstrukčních detailů lokomotiv. Může vyzkoušet konfiguraci jednotlivých strojů či se přímo zúčastnit komentované real-time prohlídky ve virtuální realitě v doprovodu odborníka společnosti CZ LOKO.

Systém nabídne registrovaným uživatelům na základě pozvánky přístup do skutečného virtuálního showroomu se sestavením koncového modelu podle svých potřeb společně s komunikací s obchodním zástupcem.

Odebírat
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Karek

Půjdou vyměnit ty ošklivé světla?

Vbb

Nepůjdou. Kdo odmítne tato světla, bude z virtuálního šourůmu navždy vyhozen a pokud už nějaké lokomotivy CZ-loko vlastní, tak je bude muset vrátit. A při jízdě přes Českou Třebovou se mu vždy udělá blbě od žaludku a ještě dostane průjem.

medical_examiner

Už jsem se lekl že to funguje…a oni až 7.června…

Vagon

7.června to spadne, protože se tam všichni natěšení pohrnou.

Kubrt

Nemyslím si, že by tu registraci a kontakt s obchoďákem umožnili každému šotoušovi.

czhunter

Pokud používají nějakou verzi technologie WebGL (kdy se renderuje na koncové stanici – což má nějaké výhody, ale i nevýhody), tak je to pro jejich server míň náročné, než přehrání videa.

BND 30

Ovšem 👍👍👍

Luděk Štěkala

Palec nahoru! 👍