Cyklohráček prošel opravou, kvůli výluce se podívá i na trať Zlonice – Straškov

Cyklohráček. Pramen: České dráhyCyklohráček. Pramen: České dráhy

Interiér vozu plného balonků dostal nový růžový kabát a došlo ke zvětšení původního balonkoviště.

V Praze a okolí začne v sobotu sezóna turistických vlaků. Vyjede především dětský vlak Cyklohráček, který bude stejně jako v předchozích letech jezdit o sobotách, nedělích a státních svátcích od 25. března do 29. října. Letošní sezóna je pro něj jubilejní desátá.

Dva páry spojů budou jezdit po obvyklé trase z Prahy hl. n. přes Pražský semmering, Hostivici, Středokluky a Podlešín do Slaného, ve vybrané termíny budou prodloužené až do Zlonic. Změna nastane v období od 15. dubna do 16. července, kdy na tradiční trase bude výluka. Cyklohráček bude jezdit odklonem, z Prahy podél Vltavy do Kralup nad Vltavou a po trati mezi Straškovem a Zlonicemi, kde v současnosti není pravidelný provoz osobních vlaků. Jízdu ukončí ve Slaném.

„Vozy Cyklohráčku prošly v zimním období generální opravou, při které došlo mimo jiné k modernizaci toalet, topení či renovaci interiéru. Vylepšili jsme také vůz plný balónků, jehož interiér dostal zcela nový růžový kabát a díky úpravám některých míst k sezení došlo ke zvětšení původního balonkoviště,“ doplnil Jakub Goliáš z Českých drah.

Novinkou bude také rozšíření jízd Cyklohráčku během letních prázdnin. „Zájemci se tak mohou těšit na celkem 14 výletů, které se uskuteční každé úterý a čtvrtek v období od 11. července do 24. srpna,“ doplnil Goliáš.

Dráhy budou letos vypravovat také turistické vlaky Český ráj a CykloBrdy, a to o víkendech a státních svátcích v období od 25. března do 29. října. Chybět nebudou ani parní akce Párou Prahou a Párou Posázavím.

Tagy České dráhy Cyklohráček turistické vlaky
46 komentářů