Čtyři z deseti cestujících jedou vlakem se slevou. České dráhy zpomalily růst

Cestující ve vlaku Českých drah. Pramen: České dráhyCestující ve vlaku Českých drah. Pramen: České dráhy

České dráhy přepravily za prvních devět měsíců letošního roku 133,6 milionu cestujících, o 2 procenta více než za stejné období

České dráhy přepravily za prvních devět měsíců letošního roku 133,6 milionu cestujících, o 2 procenta více než za stejné období před rokem. Oproti první polovině roku růst zpomalil.

Data o počtu cestujících dnes zveřejnil na svém twitterovém účtu předseda představenstva Českých drah Miroslav Kupec.

Ještě za první pololetí vykázaly České dráhy růst o necelá tři procenta. V samotném třetím čtvrtletí počet cestujících prakticky stagnoval na 44 milionech. Pokles zachránilo zavedení státních slev, které přilákaly do vlaků více cestujících.

I díky nim došlo v září k 2% meziročnímu nárůstu. Aktuálně státní slevy využívá až 40 % zákazníků,“ řekl Kupec. V samotném září počet cestujících stoupl meziročně o dvě procenta. „Na komplexní hodnocení dopadu zavedení nových slev je nicméně ještě brzy, protože teprve v říjnu se plně projeví zahájení akademického roku a cestování vysokoškoláků,“ říká náměstek generálního ředitele pro obchod a člen představenstva ČD Michal Štěpán.

RegioJet jako druhý největší osobní dopravce na české železnici za prvních devět měsíců hlásí nárůst o čtvrtinu. Celkem RegioJet za tři čtvrtletí přepravil 4,3 miliónu cestujících, což je o 860 tisíc pasažérů více, než ve stejném období loňského roku. Podle mluvčího Aleše Ondrůje roste hlavně spojení Praha – Brno – Vídeň / Bratislava. „RegioJet se na trase Praha – Brno – Bratislava / Vídeň postupně stává klíčovým dopravcem a tato trase se poptávkou začíná blížit trase Praha – Ostravsko – (Košice), kde je dneska RegioJet vedoucím dopravcem,“ řekl Ondrůj.

Tagy České dráhy počty cestujících na železnici RegioJet státem nařízené slevy od 1. září
28 komentářů