egoe-plus
Lidé Vodní doprava

Čtvrtým náměstkem na MD se stal bývalý velvyslanec u sousedů a Vondráčkův poradce

Budova ministerstva dopravy, v které sídlí České dráhy. Foto: MDČR
Budova ministerstva dopravy, v které sídlí České dráhy. Foto: MDČR

Ministr dopravy Karel Havlíček má po dlouhých měsících znovu kompletní tým svých zástupců. Poslední neobsazené místo náměstka a šéfa Sekce nesilniční dopravy obsadil Jan Sechter (51). V letech 2008 až 2017 působil jako velvyslanec v Polsku a poté v Rakousku. Je i poradcem šéfa poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO2011). Funkce se ujme s půli července.

„Jan Sechter je diplomat se zkušenostmi z Německa, Rakouska i Polska, na ministerstvu bude mít na starosti mezinárodní vztahy, ale také nesilniční módy dopravy, tedy železnici, letectví a vodní dopravu,“ uvedl Havlíček.

Právě vodní doprava na MD posiluje, když byl po pěti letech obnoven Odbor vodní dopravy. Jeho šéfem se stane Evžen Vydra, dosavadní vedoucí samostatného oddělení vodní plavby. „Má dlouholeté zkušenosti nejen z různých pozic v oblasti plavby na ministerstvu dopravy, ale i jako člen posádek lodí po celé Evropě,“ řekl k němu Havlíček.

Všechny sekce ministerstva dopravy tak mají v čele náměstky, kteří prošli výběrovým řízením. Ekonomickou sekci vede někdejší ředitelka odboru auditu Lenka Hlubučková, která vystřídala Tomáše Čočka. Na jeho odvolání od začátku roku tlačil premiér Andrej Babiš kvůli kauze údajně předražených elektronických dálničních známek.

Sekci silniční a veřejné dopravy a správních agend řídí i nadále dosavadní náměstek Ladislav Němec, stejně tak sekci legislativní a právní má na starosti znovu Jakub Kopřiva.

Novou organizační strukturu ministerstva dopravy schválila vláda k 1. březnu, došlo mimo jiné ke snížení počtu sekcí z pěti na čtyři a zrušení pozic politických náměstků.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gejza

„Novou organizační strukturu ministerstva dopravy schválila vláda k 1. březnu, došlo mimo jiné ke snížení počtu sekcí z pěti na čtyři a zrušení pozic politických náměstků“

Takže namísto politických náměstků máme na MD náměstky z řad vysloužilých diplomatů?

Jan Ruzek

Nebo kamarády Babisovych kamaradu?

Greta

Ne, má 4 náměstky pro řízení sekce, kteří spadají pod služební zákon, a žádného náměstka člena vlády, který pod služební zákon nespadá. Jestli je náměstek bývalý politik, diplomat nebo masinfyrer nehraje z tohoto hlediska rolí.

Lucie

Ještě by se nemělo zapomenout na 5 náměstka – státního tajemníka.

Růža

Tak ministr všeho co vylezl Burešovi ze zádele Havlíček, zřejmě stejným způsobem zplodil tentokrát ze své zádele posledního náměstka Sechtera.

Jaaa

Jj, teď jsou politicky dosazováni ti „odborní“…