Železnice Železniční průmysl

Čtvrtmiliardovou zakázku na opravy vozů Českých drah vyhrál Pars nova

Vůz Bdmpee, České dráhy, foto: Zdopravy.cz/Jan Sůra
Vůz Bdmpee, České dráhy, foto: Zdopravy.cz/Jan Sůra

Společnost Pars nova patřící do skupiny Škoda Transportation vyhrála zakázku Českých drah na periodické opravy osobních vozů s podvozky GP200 po modernizaci. V soutěži porazila Krnovské opravny a strojírny.

Vyplývá to z údajů, které České dráhy zveřejnily ve věstníku veřejných zakázek a na profilu zadavatele. České dráhy soutěžily vyvazovací oprav na 40 vozů Bdmpee a 64 vozů Bbdgmee.

Jde o rámcovou smlouvu, podle které může Pars nova provést až 104 vyvazovacích oprav. Soutěž se hodnotila podle ceny za jednu opravu: Pars nova nabídla 2,296 milionu korun za opravu bez DPH, Krnovské opravby a strojírny 2,467 milionu korun. Žádné další soutěže na periodické opravy jiných vozidel aktuálně České dráhy vypsané nemají.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Hromek

Tyhle „rekonstruované „osobní vozy-tedy Bdmtee potřebují i jinou opravu….Tedy-upravit neustálé se otevírání „automatických“ dveří z představku vozidla do interiéru,někdy nejdou otevřít vůbec,jindy stačí,aby se cestující sedící u dveří trochu pohnul a hned se otevřou ad.nedostatky.Také přechodové „automatické“ dveře mnohdy nefungují,nejdou např.vůbec zavřít.Nedávno jsem cestoval těmito vozy na Metropolitanu do Nových Zámků a ve voze,ve kterém jsem seděl,se nešlo ani na jednom WC zamknout-ulomená vnitřní západka…

VRT

Kapříci připluli! Chudák cestující. zPras to znova.

J

Zpras (to) znova

Ondra

No když to vyhrál pars, tak to zase budou rekonstrukce. Ach jo.

Los Prinos

Přesně tak.

Koudsk

Aneb zPrARS to znova 🙂

TT

Jedná se o opravy, ne rekonstrukce….

David

A jak to vypadá s těmi soutěžemi na WiFi do těch vagónů?