Autobusy Doprava ve městě Zprávy

ČSAD MHD Kladno nezvládá po integraci vypravit všechny spoje, chybějí řidiči

Nové autobusy ČSAD MHD Kladno. Autor: ČSAD MHD Kladno

Integrace Kladenska do systému pražské dopravy se neobešla zcela bez komplikací. Největší potíže řeší společnost ČSAD MHD Kladno ze skupiny Arriva, která v posledních dnech nestíhá pokrýt všechny objednané spoje. Autobusy navíc často nabírají zpoždění proto, že se cestující stále nedokážou v novém systému zorientovat.

„Středočeský kraj, hlavní město Praha a město Kladno společně zaplatili hodně peněz, aby měli lidé na Kladensku kvalitnější a výhodnější cestování. Jako největší dopravce na Kladensku nejvíce těchto peněz dostane ČSAD MHD Kladno. Věřím, že se tedy bude i nejvíce snažit, aby nedocházelo k výpadkům spojů na jeho linkách,“ uvedla šéfka středočeského výboru pro dopravu Věra Kovářová.

Kritikou nešetří ani organizátor ROPID. Jeho zástupci tvrdí, že dispečink dopravce musí zlepšit komunikaci, aby se o případných výpadcích a mimořádnostech měli cestující šanci včas dozvědět. ČSAD MHD Kladno by také podle ROPIDu mělo urychleně dovybavit své autobusy sledovacím systémem, což je v pražské integrované dopravě standard.

Sama firma problémy přiznává, příčinou je podle ní nedostatek řidičů. „Mohu potvrdit, že jsme během dnešního dne bohužel nevypravili několik autobusových spojů. Vzhledem k tomu, že zajišťujeme v regionu největší část spojů, zaznamenali jsme také jejich největší nárůst. Dočasný nedostatek řidičů operativně řešíme, vypomáhají nám naši řidiči z Moravy a k 1. září nastupují další tři. Za vzniklé komplikace se omlouváme a děláme vše pro to, aby cestující byli spokojeni,“ sdělil deníku Zdopravy.cz ředitel Lubomír Landa.

Jeho firma mimo jiné vyslala na nově integrované linky 27 nových nízkopodlažních klimatizovaných autobusů. S jinými nově zapojenými dopravci do integrovaného systému problémy nejsou. Autodoprava Lamer, ČSAD Slaný, Exprescar a Pohl Kladno fungují podle ROPIDu bez potíží.

O integraci Kladenska jsme psali zde.