ČSAD MHD Kladno nezvládá po integraci vypravit všechny spoje, chybějí řidiči

Integrace Kladenska do systému pražské dopravy se neobešla zcela bez komplikací. Největší potíže řeší společnost ČSAD MHD Kladno ze skupiny

Integrace Kladenska do systému pražské dopravy se neobešla zcela bez komplikací. Největší potíže řeší společnost ČSAD MHD Kladno ze skupiny Arriva, která v posledních dnech nestíhá pokrýt všechny objednané spoje. Autobusy navíc často nabírají zpoždění proto, že se cestující stále nedokážou v novém systému zorientovat.

„Středočeský kraj, hlavní město Praha a město Kladno společně zaplatili hodně peněz, aby měli lidé na Kladensku kvalitnější a výhodnější cestování. Jako největší dopravce na Kladensku nejvíce těchto peněz dostane ČSAD MHD Kladno. Věřím, že se tedy bude i nejvíce snažit, aby nedocházelo k výpadkům spojů na jeho linkách,“ uvedla šéfka středočeského výboru pro dopravu Věra Kovářová.

Kritikou nešetří ani organizátor ROPID. Jeho zástupci tvrdí, že dispečink dopravce musí zlepšit komunikaci, aby se o případných výpadcích a mimořádnostech měli cestující šanci včas dozvědět. ČSAD MHD Kladno by také podle ROPIDu mělo urychleně dovybavit své autobusy sledovacím systémem, což je v pražské integrované dopravě standard.

Sama firma problémy přiznává, příčinou je podle ní nedostatek řidičů. „Mohu potvrdit, že jsme během dnešního dne bohužel nevypravili několik autobusových spojů. Vzhledem k tomu, že zajišťujeme v regionu největší část spojů, zaznamenali jsme také jejich největší nárůst. Dočasný nedostatek řidičů operativně řešíme, vypomáhají nám naši řidiči z Moravy a k 1. září nastupují další tři. Za vzniklé komplikace se omlouváme a děláme vše pro to, aby cestující byli spokojeni,“ sdělil deníku Zdopravy.cz ředitel Lubomír Landa.

Jeho firma mimo jiné vyslala na nově integrované linky 27 nových nízkopodlažních klimatizovaných autobusů. S jinými nově zapojenými dopravci do integrovaného systému problémy nejsou. Autodoprava Lamer, ČSAD Slaný, Exprescar a Pohl Kladno fungují podle ROPIDu bez potíží.

O integraci Kladenska jsme psali zde.