Letecké společnosti Letectví

ČSA vypraví let z Londýna, Lufthansa speciálem dopravila do Británie 80 tun ovoce a zeleniny

Nákladní speciál Lufthansy s ovocem a zeleninou do Velké Británie. Foto: Lufhansa
Nákladní speciál Lufthansy s ovocem a zeleninou do Velké Británie. Foto: Lufthansa
Další let z Velké Británie se uskuteční nejdříve 26. prosince.

Uzavření hranic mezi Velkou Británií a většinou zemí Evropské unie přináší nečekané logistické operace. Jednu z nich dnes uskutečnila letecká společnost Lufthansa: její nákladní divize dnes vypravila na Britské ostrovy letecký speciál s ovocem a zeleninou.

Lufthansa o speciálu vypraveném z Frankfurtu na letiště Doncaster Sheffield informovala na svých sociálních sítích. Na přepravu použil dopravce nákladní Boeing 777-F. Na palubě bylo ovoce a zelenina většinou ze zemí Evropské unie. Lutfhansa zvažuje, že do Velké Británie vypraví další letadla. Spojené království z pevninské části dováží přes polovinu své spotřeby ovoce a zeleniny.

Letectví se dotýká současná krize i jinak: přes dva tisíce kamionů je nyní kvůli nedostatku místa odstaveno na ranveji nepoužívaného letiště v Manstonu u Ramsgate. Letecké snímky z tohoto letiště obletěly včera svět.

Česko od oběda umožnilo přílety letadel z Velké Británie, cestující musí mít ale negativní test na covid-19. Jako první na to reagovaly České aerolinie. Ty mají na 19 hodin naplánovaný speciální let z Londýna. Jednosměrná letenka stojí 5400 Kč.

Česká republika zastavila lety z Británie od pondělního poledne. Lidé, kteří strávili v Británii alespoň 24 hodin, po návratu povinně nastupují do karantény. Týká se všech cestujících, kteří přicestovali z Británie do ČR od nedělních 15:30. Pátý až sedmý den po příjezdu do Česka podstoupí PCR test na nemoc covid-19. Když bude test negativní, karanténa jim skončí. V opačném případě bude domácí izolace trvat deset dní.

Další letecké spojení je zatím z Londýna naplánováno na 24. prosince s Rynairem. EasyJet chystá obnovení letů až 2. ledna.

55 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
JÁÁ

KONEC NĚMECKÉ UNIE JE TU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DĚKUJI. KONEC ZRŮDÁM.

mik

Zablokovat veskery prisun zbozi do UK i z UK chteli Brexit tak jim to dat vyzrat do dna

Anonymus

S timhle Brexit mesouvisi. Tohle je o covidu

JÁÁ

oni to nepotřebují, to jim jen německá unie nutí přijmout jako Maršalův plán.

JÁÁ

ONI TOHO MAJÍ ZE VŠECH STRAN VELICE MOC. JEN NĚMECKÁ UNIE JE V PÍČI.

Nekdo

doufám, že tihle trollové budou rychle zablokováni. je mně smutno, jak to v této diskusi vypadá. jeden z důvodů, proč na zdopravy.cz čtu i diskuse je ten, že proti průměrné žumpě českých internetových diskusí tady je svět většinou ještě v pořádku…

Otakar

Pane Sůro, přimlouvám se, prosím více moderujte tyto diskuze. Zdopravy byl fajn deník, ale tyto individua, co neznají k čemu je capslock, sráží úroveň diskuzí dolů.

Opravdu tady nechci číst něčí frustrace z vlastního života.

Renata

Tato individua,když už chcete poučovat.

Jarka

A ten v pořádku máš být jako Ty?

Tommy

JÁÁ bude skutečně intelektuál.

Jackub

Svobodně se rozhodli. Říká se tomu demokracie. Za to je budeme trestat??!

Josef Trögl

To svobodné rozhodnutí bylo dost ovlivněnou předvolební kampaní plnou lží a zjednodušení (pravda, servítky si nebrali obě strany) a bylo poměrně těsné. Zastánci Brexitu navíc hráli hodně na city, ne na věcné argumenty.
Hlavní problém referenda o Brexitu byl ale v tom, že se hlasovalo pouze zda vystoupit nebo ne, ale nikoliv jak vystoupit. Kdyby bylo referendum zda „tvdrý Brexit, Brexit vzor Norsko s přístupem na jednotný trh, nevystupovat), dopadlo by to jinak. Teresa May dojednávala brexitové dohody a parlament jí je systematicky vracel a to včetně poslanců konzervativců.

abas

5400 Kč jednosměrná letenka ČSA – tak to je hnus využitý v neštěstí druhých.

Jana

Uplne prazdne letadlo nebylo. Zkuste si nejdriv overit fakta.

Pepa

PRG-LHR Apax/epax 0

P.M

0Pax a 8,7 tuny nákladu

Pepa

Diky. Na Cargo jsem nekoukal.

tom

kde se dají zjistit info obsazenosti ? díky

Jana
abas

Pokud jedna cesta prázdné letadlo, potom se omlouvám, to je OK. Tedy omluva a díky za vysvětlení. Cargo náklad nepočítám.

Greta

Po konci druhé světové války čekali čeští piloti na letišti v Manstonu několik týdnů, než mohli odletět do vlasti. Čeští řidiči je asi budou následovat.

JÁÁ

ZÁPAD JE MNOHEM VĚTŠÍ PRASE NEŽ VÝCHOD. NĚKOLIKRÁT TO ZASRANÝ ZLODĚJSKÝ ZÁPAD POTVRDIL.

Greta

My jsme součást západu, tak sem nelez, špíno.

Otakar

Co to je za frustraci, že nevíte, k čemu je CAPSLOCK?

Dominik

Je to tlačenka od EU na poslední chvíli přinutit Británii k podpisu vazalské smlouvy a ukázat ostatním co se jim stane, když by se v budoucnu pokusili o svoje exity. Nic jiného bych v tom nehledal. Chudáci řidiči, co teď musí stát v Doveru..

Greta

Je to rozhodnutí francouzské vlády. Jejich země, jejich pravidla. K mimounijním zemím se mohou Francouzi chovat jak chtějí a nikomu do toho nic není.

Milan

Ale zůstalo v Británii mnoho občanů EU a to už v pořádku rozhodně není.

Luděk S.

Se zrádci se vždy nakládalo tvrdě. Prostě šli ke zdi. Britové musí nést tvrdé následky.

JÁÁ

TVRDÉ NÁSLEDKY PONESE NĚMECKÁ UNIE, VČETNĚ ČESKÉ REPUBLIKY, BOHUŽEL TRVALÉ NÁSLEDKY. SLIMÁKY NEJDE VYHODIT ANI POPRAVIT. JEN VZPOUROU PROTI ZRŮDNÉMU REŽIMU .

Pepa

Pozor, nejak se vám zasekl Caps lock. Ale jsou Vánoce, třeba dostanete novou klavesnici.

Ketchup1970

Král z pohádky , co jednou byl, se nám vrátil … pozor na rašeliniště , tam se Já první docela rychle propadal…

Jiří Kocurek

Tak jasně, EU je sice sdružení suverénních států, ale na dráze vždy platilo, že se od dráhy odchází jen do hrobu. Sice zákon zaručuje svobodnou volbu povolání i zaměstnavatele, ale tenhle zákon na dráze neplatí, tam byla vždy jiná morálka – tam bylo vždy nevolnictví. Odejít byl hrdelní zločin.

JÁÁ

blíží se konec německé unie. Nátlak a výhružky jako za doby HITLERA budou pomalu minulostí. Muslimsko -německá unie zažije obrovský nářez.

Jiří Kocurek

„Nátlak a výhružky jako za doby HITLERA“

Tady provozujete akorát taky vy.

Webster

Ryanair mi na let 26.12. neukazuje, že by byl vyprodaný, ale stojí přes 8000 Kč.

JIŘÍ

Tak šťastnou cestu.😁

Samo

Jarné absurdity sa opakujú, zakážeme komerčné lety aby sme obratom organizovali repatriačný let za štátne peniaze. Úplne na smiech, stačilo nechať aerolinky robiť svoj biznis a tých ľudí by dopravili (oveľa efektívnejšie).

Mat

Ten let ČSA byl čistě komerční, stát nestál ani korunu. Spíš ČSA vydělaly, i když minimálně, jestli vůbec, do Londýna se to ani neprodávalo, letělo úplně prázdné letadlo.

P.M

Do LHR prázdné neletělo, vezlo cargo

Samo

Okej. Tak potom je to obyčajný hnusný protekcionizmus. Nie je dôvod aby rovnako ľudí nemohli doviezť BA alebo FR na bežných linkách, za podstatne lepších podmienok.

Jana

Vzdyt i BA nebo FR muzou do Prahy normalne priletet. Nikdo jim v tom nebrani

Jenda

Mě by docela zajímalo, jestli se vede nějaká evidence těch lidí, kteří by měli být v karanténě, či zda to záleží pouze na jejich poctivosti, tedy zda se dobrovolně napráskají tím příjezdovým formulářem. Mám už dva známé, kteří cestovali mimo EU a prý se jich při příjezdu nikdo na nic neptal, tak se nikde sami nehlásili a na karanténu se vybodli.

Šejdr

Mám příbuzného s pozitivním testem, příznaky nemá téměř žádné, nemoc ho prakticky neomezuje. Podle pokynů se od pondělního rána snažil nahlásit praktickému lékaři. Lékař telefon nebere, záznamník má odpojený a přesměrováním hovoru na jeho dočasný zástup se neobtěžoval. Protože je příbuzný poctivý člověk, zůstává v izolaci na jednom místě, i když izolaci nemá nařízenou (nařizuje ji praktik) a nemá nikde zaznamenané místo izolačního pobytu. Otázka zní: Kolik lidí je zrovna v době Vánoc tak poctivých, že se skutečně zavřou na 10 dní doma a Vánoce s příbuznými a známými letos realizují jen přes kameru a Slack, WhatsApp, Messenger nebo něco… Číst vice »

JUDr

Není to tak, že se sdělením pozitivního testu je předána informace o tom, že dotyčný musí být v izolaci? A že praktik nebo hygiena nařizuje jen preventivní karanténu?

Šejdr

Pokud si nechá výsledek poslat na mobil, přijde SMS se sdělením o pozitivním výsledku, odkaz na informační stránky na webu MZCR a upozornění, že je třeba neprodleně kontaktovat praktického lékaře. Proč se má kontaktovat praktik? Protože on má informovat o izolaci, vydat neschopenku a tím současně evidovat místo pobytu nemocného. A také zodpovídat dotazy, jelikož hygiena občas nestíhá a pokud vůbec zavolá, ptá se jen na rizikové kontakty. Stručně řečeno: zodpovědný člověk potřebuje praktického doktora maximálně kvůli neschopence. Ti nezodpovědní naopak mají hodně široké pole možností, jak se na všechno vykašlat a dělat, že nic nevěděli, nepochopili a nerozuměli. Pokud… Číst vice »

JUDr

Předpokládám, že po roce (ne)žití v Covid světě každý ví, že pozitivní výsledek znamená zůstat doma.

Ale souhlasím s Vámi, že je to na zodpovědnosti každého. Těm nezodpovědným nepomůže ani zákaz od praktika.

Tak a teď se pojďme bavit zas o letadlech 😉

Martin

při příletu do ČR se vyplňuje příjezdový formulář, kam člověk uvádí, kde karanténu stráví plus jeho kontaktní údaje. Takže databáze existuje, otázka je, zda ji někdo dodržuje

Jenda

Informace od mých známých je, že ten formulář nevyplnili a nikdo ho po nich nikde nechtěl. Jeden přiletěl z Albánie, druhý z Ukrajiny, oba do Prahy a u pasové kontroly prý chtěli vidět jenom pas.

mik

Zalezi na koho narazis , ja letel pres Londyn z Irska jeste pred tou hysterii co ted propukla , Irsko bylo jeste povazovano za bezpecnou zem formular jsem nemusel vyplnovat a na pasovce se jen zeptal odkud letim ,,,prede mnou pani nemela vyplneno asi letela z Londyna bez tranzitu a poslal ji to vyplnit

V. K.

Pokud se prokáže, že někdo z nedbalosti šířil nakažlivou nemoc, tak může být trestně stíhán.

tom

A když jí vesele šíří tisíce lidí, jsou s pravděpodobností hraničící s jistotou beztrestní.

milanek

tady to bude jako s rychlosti, koho chyti a prokazi mu vinu , bude potrestan, neni potreba trestat vsechny

Jiří Kocurek

Musíte mu ovšem prokázat, že si byl vědom toho, že je nakažený. Pokud nikdy na testech nebyl, nemá žádné příznaky, nemá podle čeho poznat, že mu vůbec něco je. (Z téhož důvodu není trestné být debil.)

Začíná z toho být hysterie a hon na čarodějnice, lidem z toho stávkuje mozek.