LOT 3a leaderboard

ČSA vydělají na krachu Air Berlin. Půjčí dva airbusy Eurowings.

Airbus A319 ČSA. Foto: Jan SůraAirbus A319 ČSA. Foto: Jan Sůra

České aerolinie pronajmou dva airbusy A319 dceřiné společnosti Lufthansy Eurowings. Důvodem je zvýšená poptávka po letech s Eurowings po krachu

České aerolinie pronajmou dva airbusy A319 dceřiné společnosti Lufthansy Eurowings. Důvodem je zvýšená poptávka po letech s Eurowings po krachu Air Berlin.

Nový kontrakt potvrdil mluvčí ČSA Daniel Šabík. Jde o takzvaný ACMI pronájem, kdy dopravce půjčí letadlo i posádky.

ČSA pošlou Airbus A319 registrace OK-REQ do Stuttgartu, kde bude od 29. října do 7. listopadu, většinou na vnitrostátní lety Eurowings. Druhý Airbus A319 registrace OK-NEO bude létat z Mnichova od 1. listopadu celý měsíc a nasadí pro lety v rámci celé Evropské unie.

Podle serveru Routes Online by měl být nasazovaný například na linky do Portugalska, Velké Británie či Francie.
Eurowings si pronajímají letadla i od dalších dopravců, například Air Europa či Sun Express.

Pro ČSA jde se startem zimního letového řádu o zajímavý přivýdělek v době, kdy se létá méně a letadla nejsou tak využita. „Obdobně jako v minulých dvou zimních sezónách využíváme nadbytečnou kapacitu naší flotily. Na rozdíl o loňska a předloňska, kdy jsme se dvěma Airbusy A319 provozovali pravidelné linky v Saudské Arábii pro společnost Saudia, našeho partnera z aliance SkyTeam, letos se obchodní příležitost na krátkodobý pronájem naskytla v Německu pro leteckou společnost Eurowings,“ dodal Šabík.

Tagy ČSA Eurowings
2 komentáře