ČSA si půjčí ze Slovenska boeing, s kterým dříve létaly. Jednání o ukrajinské A321 padla

Boeing 737-400 společnosti Go2Sky. Foto: Go2SkyBoeing 737-400 společnosti Go2Sky. Foto: Go2Sky

České aerolinie budou v létě létat na pravidelných linkách s boeingem 737-400 od slovenského dopravce Go2Sky. Firma chce letadlem pokrýt

České aerolinie budou v létě létat na pravidelných linkách s boeingem 737-400 od slovenského dopravce Go2Sky. Firma chce letadlem pokrýt zvýšený letní provoz. Padla naopak jednání s ukrajinským dopravcem Windrose Aviation o zapůjčení Airbusu A321.

Boeing zařadíme do letního letového řádu, konkrétní destinace ještě finalizujeme,“ řekl mluvčí ČSA Daniel Šabík. Ještě na začátku roku se zdálo pravděpodobné, že do letového řádu firmy přibude ukrajinský airbus, proběhl audit, došlo i k podpisu smlouvy o smlouvě budoucí, z transakce ale nakonec sešlo.

ČSA si ze Slovenska půjčí letoun i s piloty, letušky a stevardi  budou od ČSA. 21 let starý letoun není pro firmu ničím neznámým: dopravce si ho půjčil stejným způsobem před dvěma lety, navíc dlouhé roky byl přímo ve flotile ČSA. V roce 2009 ale stroj s někdejší registrací OK-CGI vrátil leasingové firmě. Interiér letadla prošel před čtyřmi lety obnovou, slovenská firma ho půjčovala například společnosti Niki nebo Adria Airways.

ČSA s přechodem na letní letový řád postupně omezí pronájmy čtyř airbusů A319 u německých Eurowings, v Německu zůstanou tři stroje do konce května

Tagy Boeing 737-4000 České aerolinie Go2Sky
3 komentáře