ČSA ruší spojení s Makedonií, linka do Skopje  neplánovaně končí

Airbus A319 ČSA. Foto: Jan SůraAirbus A319 ČSA. Foto: Jan Sůra

České aerolinie zruší od 18. července svoji sezónní linku z Prahy do Skopje. Firma do makedonského hlavního města létá dosud

České aerolinie zruší od 18. července svoji sezónní linku z Prahy do Skopje. Firma do makedonského hlavního města létá dosud třikrát týdně. Důvodem přitom není jen nízká poptávka, ale i nedostatek letadel.

K rozhodnutí o předčasném ukončení provozu na sezónní lince mezi Prahou a Skopje nás vedla kombinace provozních, ekonomických a obchodních důvodů. Poslední letošní let na lince vypravíme 18. 7.,“ potvrdil mluvčí ČSA Daniel Šabík bez dalšího vysvětlení.

Linku do Skopje obnovily ČSA v létě v roce 2016, létají jen přes letní sezónu třikrát týdně v úterý, čtvrtek a neděli. Na trasu nasazují Airbus A319.

České aerolinie mají na letošní letní sezónu značně napjatou kapacitu, letový řád nepočítá příliš s technickými závady a letadel. Data z Flightradar24.com přitom ukazují, že dopravce bojuje s častými technickými problémy a následnými zpožděními zejména u Boeingu 737-400 zapůjčeného na léto od slovenského dopravce Go2Sky. Minulý týden například kvůli závadě neletělo plánovanou linku do Oděsy.  Zrušení jedné linky by mělo zvýšit provozní zálohu jiných letadel pro jiné lety.

Tagy České aerolinie Praha - Skopje
6 komentářů