ČSA proškrtaly letový řád, několik týdnů nechají jen spojení do Moskvy a Kyjeva

Airbus A320 Českých aerolinií registrace OK-HEU. Foto: ČSAAirbus A320 Českých aerolinií registrace OK-HEU. Foto: ČSA

Velké škrty provádějí i další dopravci, Ryanair na leden zrušil v celé své síti třetinu letů.

České aerolinie budou téměř celý leden létat pouze do Moskvy a Kyjeva. Vyplývá to z rezervačního systému dopravce, ze kterého zmizely na první měsíc roku lety do dalších tradičních destinací.

Výrazné omezení se týká spojení do Paříže, Kodaně a Stockholmu. Do Paříže počítá dopravce s letem ještě 5. ledna, s dalším až 30. ledna. V případě Stockholmu dojde ke přerušení od 9. ledna až do 6. března. Do Kodaně letí naposledy linka dnes, pak až v únoru.

Dopravce nechává bez omezení lety do Kyjeva, u linky do Moskvy dochází postupně na několik týdnů k omezení na tři lety týdně. Mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková uvedla, že jde o reakci na nízkou poptávku.

Z podobných důvodů přistoupil k velkým škrtům například Wizz Air či Ryanair. Irský dopravce zrušil na leden třetinu všech letů, zejména kvůli restrikcím pro cesty do některých zemí.

ČSA aktuálně létají se dvěma airbusy. Na letní letový řád plánují otevření podstatně více tras: od konce března se vrátí linky do Bruselu, Barcelony, Madridu, Říma, Amsterdamu, Helsinek, Bukurešti, na Maltu a Island.

Tagy České aerolinie ČSA seznam
30 komentářů