cargo

ČSA prodloužily smlouvu s Korean Air, jejich Airbus A330 bude létat další tři roky

Airbus A330-300 v barvách Českých aerolinií. Foto: ČSAAirbus A330-300 v barvách Českých aerolinií. Foto: ČSA

České aerolinie se dohodly se svým ještě stávajícím akcionářem Korean Air na prodloužení pronájmu svého jediného dálkového letadla. Airbus A330-300

České aerolinie se dohodly se svým ještě stávajícím akcionářem Korean Air na prodloužení pronájmu svého jediného dálkového letadla.

Airbus A330-300 s registrací OK-YBA pronajme korejský dopravce české společnosti na další tři rok. Serveru Zdopravy.cz to potvrdil mluvčí Českých aerolinií Daniel Šabík. „Prodloužení pronájmu za stávajících podmínek odsouhlasila dozorčí rada až do konce října 2020,“ potvrdil Šabík.

ČSA tak mají zajištěné letadlo pro jednu ze svých nejziskovějších linek. Nasazují ho téměř výhradně na spojení Prahy a Soulu. Odpadly tak spekulace, že s prodejem podílu (dosud nevypořádaným) Korean Air přijdou i o pronájem dálkového letadla.

Airbus A330 mají ČSA pronajatý od roku 2013, kdy do firmy vstoupil právě Korean Air. Letadlo z roku 2001 rozšířilo výrazně nabídku letů mezi Prahou a Soulem. ČSA ho využívají na lety mezi oběma městy, výjimečně například v sezóně na spoje do některých evropských destinací, letos například do Barcelony.

Letadlo na začátku listopadu na zhruba tři týdny z Prahy zmizí, čeká ho pravidelná revize v Istanbulu.

Pro obě strany jde o výhodnou spolupráci: provoz mezi Českem a Jižním Koreou je regulovaný podle mezivládních dohod a kdyby například ČSA dál do Soulu nelétaly, na trasu by mohla vstoupit konkurence.

Dosud se smlouvy prodlužovaly jen vždy na rok, teď poprvé na tři roky. I to může být důkazem, že Korejci neodchází z ČSA ve zlém.

 

Tagy ČSA Korean Air OK-YBA
1 komentář