egoe-plus
Letectví

ČSA pošlou svůj největší airbus na evropské linky. Kvůli vysoké poptávce ke konci roku

Airbus A330-300 v barvách Českých aerolinií. Foto: ČSA
Airbus A330-300 v barvách Českých aerolinií. Foto: ČSA

Velmi vysoká poptávka v období na konci roku přinutila České aerolinie využít největší letadlo v jejich flotile i pro krátké hodinové lety.
Airbus A330 nasadí už v sobotu na linku do Kodaně, o týden později pak do Milána. „Důvodem je vysoká poptávka. Například let z Kodaně je i s větším letadlem téměř vyprodaný,“ řekl mluvčí firmy Daniel Šabík. Firma v rezervačním systému ještě oficiálně uvádí, že let poletí A319 nebo 737 od Travel Service, na svém oficiálním facebookovém profilu ale potvrdila nasazení A330.

Podobnou možností proletět se jediným širokotrupým letadlem na krátkém letu po Evropě budou mít cestující v sobotu 30. prosince, kdy firma nasadí letoun pronajatý od Korean Air na linku OK 718 do Milána. Cena jednosměrné letenky je 1196 Kč včetně všech tax.

Podle Šabíka firma nebude muset kvůli letům po Evropě omezit nasazení letadla na linku do Soulu, protože jde o lety naplánované do doby, kdy je letadlo na zemi a není pro něj využití. Letový řád dopravce počítá s tím, že se A330 na letech do Evropy objeví ještě některé termíny v létě na lince do Barcelony.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Matej

Zatím co dnes letí 42 ATR… Paradox.

Michal Marek

Nejen dnes, tento týden již několikrát.