LOT 3a leaderboard

ČSA budou sdílet kód s Ukraine International Airlines na lince do Kyjeva

Airbus A319 ČSA. Foto: Jan SůraAirbus A319 ČSA. Foto: Jan Sůra

České aerolinie budou na linkách mezi Prahou a Kyjevem spolupracovat s ukrajinskou společností Ukraine International Airlines (UIA). Firmy se domluvily

České aerolinie budou na linkách mezi Prahou a Kyjevem spolupracovat s ukrajinskou společností Ukraine International Airlines (UIA). Firmy se domluvily na sdílení kódu, což pro cestující znamená především propojení prodejních systémů a větší výběr spojů. Obě letecké společnosti budou na lince nově nabízet až 12 zpátečních spojů týdně, tedy s výjimkou středy a soboty dva denně.

Pět zpátečních letů připadá na ČSA a sedm na UIA. „Partnerské lety jsou již vloženy do rezervačních systémů obou společností a jsou zákazníkům k dispozici,“ uvedl mluvčí ČSA Daniel Šabík. O podobné spolupráci i na navazujících linkách obou společností podle něj zatím není rozhodnuto. Novinkou na poli takzvané codesharové spolupráce je nicméně i partnerství ČSA s libanonskými Middle East Airlines (MEA). ČSA létají mezi Prahou a Bejrútem jen v letní sezoně, sdílení kódu s MEA zajistí i zimní propojení, ovšem nikoliv přímo, nýbrž s přestupy v Paříži, Římě nebo Bruselu.

Zima 2017/18
Odlety UIA z Prahy do Kyjeva: v pondělí, úterý, pátek a neděli v 11:30 a ve středu, čtvrtek a sobotu v 15:20

Odlety ČSA z Prahy do Kyjeva: v pondělí, úterý, čtvrtek, pátek a neděli ve 22:40

Tagy ČSA Kyjev Libanon Middle East Airlines praha UIA Ukraine International Airlines Ukrajina
Žádné komentáře