ČSA a Smartwings postupně do pondělí zastaví provoz letů z Česka

Boeing 737-700 společnosti Smartwings. Foto: SmartwingsBoeing 737-700 společnosti Smartwings. Foto: Smartwings

České aerolinie a Smartwings přeruší kvůli chystanému uzavření hranic během příštích dnů provoz všech leteckých linek, které začínají a končí

České aerolinie a Smartwings přeruší kvůli chystanému uzavření hranic během příštích dnů provoz všech leteckých linek, které začínají a končí v Česku. V provozu zůstanou pouze letadla, která nelétají v Česku, například na linkách pro jiné dopravce v Kanadě nebo ve Spojených arabských emirátech.

O opatření jako první informovala ČT24, deníku Zdopravy.cz je potvrdila mluvčí skupiny Smartwings Group Vladimíra Dufková. Firma v tiskové zprávě oznámila, uzemní až polovinu své flotily.

K omezování letů má docházet postupně do 16. března, aby se mohli lidé vrátit do svých zemí. Cestujícím z dotčených letů umožňují České aerolinie a Smartwings bezplatné překnihování na pozdější datum nebo vrácení peněz v plné výši. Z důvodu vládního nařízení nemožnosti operovat lety na regionální letiště, budou lety společnosti Smartwings provozované z/do Brna a Ostravy, přesměrovány do Prahy. Skupina Smartwings z důvodu šíření koronaviru už dříve přerušila linky ČSA z Prahy do Milána, Boloni, Říma, Soulu a linku Smartwings do Tel Avivu. Firma současně uvedla, že je připravena na žádost vlády zajistit repatriaci občanů do Česka.

„V této bezprecedentní situaci zůstává naší hlavní prioritou zdraví a bezpečnost našich zákazníků a zaměstnanců. Dramatický pokles poptávky zapříčiněný mimořádnými okolnostmi nás vede k realizaci radikálních úsporných opatření a kroků. Věříme, že se nám tuto obtížnou situaci, které čelíme, podaří překonat a důvěra v cestování se opět brzy obnoví,“ říká Jiří Šimáně, předseda představenstva Smartwings.

Firma chce opatřením snížit finanční dopady na celou skupinu kvůli propadu poptávky. „Další opatření a kroky Smartwings Group budou záviset na dalším vývoji epidemie koronaviru v Evropě a přijatých opatřeních a nařízeních příslušných států v následujících dnech a týdnech,“uvedla firma v prohlášení.

Provoz letadel Smartwings Group v Kanadě, Spojených arabských emirátech, Polsku a Francii zatím zůstává zachován.

Celkový dopad současného vývoje na celkové příjmy skupiny není možné zatím odhadnout. Skupina Smartwings zaměstnává přes 2 300 lidí.

 

Tagy České aerolinie ČSA koronavir Koronavirus omezení letů kvůli koronaviru smartwings Top
108 komentářů