Infrastruktura Silnice Stavebnictví

Covid-19 zpozdil opravu silnice do Jizerských hor, spojnice přes Souš je až do jara uzavřená

Oprava silnice v Oldřichově v Hájích v září 2020. Foto: Liberecký kraj
Oprava silnice v Oldřichově v Hájích v září 2020. Foto: Liberecký kraj
Kvůli karanténě neměla firma dostatek zaměstnanců a musela posunout termíny.

Jedna z nejnákladnějších oprav silnic v majetku Libereckého kraje v letošním roce nabrala zpoždění. Silnice III/2904 v Oldřichově v Hájích na trase z Liberce do Raspenavy a Hejnice měla být hotova během listopadu, stavební společnost Integra stavby se ale dohodla s krajem a obcí na posunutí termínu. Důvodem jsou komplikace způsobené koronavirovou pandemií u dodavatele stavby. V regionu od včerejšího večera nastalo i jedno tradiční omezení: silnice přes Souš je už neprůjezdná.

„Silnice je důležitou spojnicí mezi Libereckem, Raspenavou a Hejnicemi. Intenzivně jsme komunikovali se stavební firmou. Bylo nám přislíbeno, že od 5. prosince bude silnice průjezdná pro osobní automobily a od 7. prosince pak pro autobusy a ostatní dopravu. Práce však ještě budou v drobné míře probíhat za provozu. Vše by se mělo stihnout do poloviny prosince letošního roku,“ uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Integra podle něj doložila kraji podrobné zdůvodnění, které pak důsledně prověřili. Jeho výsledkem je, že zhotovitel není v důsledku krizové situace, resp. jejich důsledků, schopen smlouvu řádně plnit. „Řada zaměstnanců firmy se nachází v pracovní neschopnosti nebo jim byla nařízena karanténa. Bohužel omezení se týkalo pracovních profesí, které vyžadují zvláštní kvalifikaci, a není možné je jednoduše nahradit,“ dodal náměstek Sviták.

Obec Oldřichov v Hájích na svých stránkách uvedla, že finální asfaltování začne v úterý 24. 11.

V Oldřichově dochází ke kompletní rekonstrukci silnice a výstavbě nových chodníků. Rozpočet akce je 152 milionů korun, část platí i obec. Stavbu spolufinancuje také Integrovaný regionální operační program (IROP).

Řidiči musí počítat také s jiným omezením v Jizerských horách, které je už tradiční. Už včera odpoledne došlo k uzavření silnice z Bílého Potoka na Smědavu kvůli ledovce. „S ohledem na předpokládaný vývoj počasí zůstane silnice II/290 v úseku Desná, Souš – Smědava uzavřena do jara 2021,“ řekl mluvčí Libereckého kraje Filip Trdla.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Johniee

Škoda jen, že u Dětřichova směr Frýdlant jsou semafory minimálně 2 měsíce a opravuje se tam silnice, jinak to zdržení není až tak hrozné. Jen lituji lidi bydlící na konci Oldřichova, jezdit po cyklostezce, zvláště v létě, dost nebezpečné.

Od lesa

Alibismus jménem korona a opět asfaltování v nejblbější dobu. 2 zimy a jsou tam díry. Přemýšlí někdo hlavou nebo si zase „experti“ nespočítali, že mají v kase prachy a na konci roku rychle zalít asfalt, beton aniž by se požil selský rozum, že je to nesmysl?

Jiří Kocurek

Nařízená karanténa je alibismus?

A ti experti, to má být krajská SUSka, která určuje termíny?

cbv

Silnice III/2904 v Oldřichově v Hájích na trase z Liberce do Raspenavy a Hejnice …..myslim , ze spravne by melo byt „do Raspenavy a Hejnic „. Ve druhem odstavci je to spravne „Silnice je důležitou spojnicí mezi Libereckem, Raspenavou a Hejnicemi “ Hejnicemi a ne Hejnici…to rve usi . https://cs.wiktionary.org/wiki/Hejnice . Liberecaku 🙂

franzJosej

boze to jsou starosti. silnice neni ale radobygramatika je…