LOT 3a leaderboard

Čím budou létat Češi k moři? Travel Service čeká rok největší výměna letadel, přibude wifi

SmartWings B737 MAX, foto: Travel ServiceSmartWings B737 MAX, foto: Travel Service

Největší česká letecká společnost Travel Service chystá na příští rok největší modernizaci své flotily v historii. Začne provozovat celkem pět

Největší česká letecká společnost Travel Service chystá na příští rok největší modernizaci své flotily v historii. Začne provozovat celkem pět nových letadel Boeing 737 MAX.

Dopravce začne přebírat první z objednávky třiceti nových boeingů. První stroj zařadí do flotily v lednu příštího roku, další budou následovat v březnu, dubnu, květnu a září příštího roku. Ještě větší tempo dodávek bude o rok později, kdy firma převezme 11 nových letadel.

„Stroje částečně rozšíří flotilu a současně i nahradí stávající. V roce 2023 budeme mít ze stávající flotily již jen 6 strojů B 737NG,“ řekla mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková. Pro zákazníky českých cestovek se tak zvyšuje šance, že příští rok poletí na dovolenou k moři novým letadlem. Travel Service má v letech z Česka do přímořských destinací dominantní podíl na trhu.

Z třicítky letadel, které převezme postupně do roku 2023, si kupuje 8 strojů přímo od výrobce, dalších 22 letadel si pronajme od leasingových společností (GECAS, AerCap, Air Lease Corporation). Travel Service má opci na dalších 5 strojů B737 MAX.

Letadla budou mít oproti většině flotile jiný nátěr (livery), kterému bude dominovat obchodní značka Smartwings.

Ceníková cena jednoho letadla je kolem 100 milionů dolarů (2,19 mld. korun), při tak velké objednávce se dá čekat výrazná sleva. Do roku 2023 chce mít firma ve flotile 50 letadel. „Boeing 737 MAX patří k nejmodernějším strojům pro střední tratě a nová letadla přispějí k zásadní modernizaci a rozšíření flotily Travel Service umožňující otevření dalších nových linek,“ řekl letos v lednu po podpisu kontraktu s Boeingem generální ředitel společnosti Roman Vik.

Travel Service je věrný Boeingu, ve své flotile má jen několik pronajatých airbusů, jinak létá jen s boeingy. Kapacita nového letounu bude stejná, 189 míst. Má být ale tišší, úspornější a mít i větší dolet, na palubě bude wifi.

B737 MAX je zatím nejrychleji prodávané letadlo v historii amerického výrobce, má na něj už přes 3800 objednávek.

Tagy 737 max boeing Travel Service
1 komentář