Dopravci Mimořádné události Železnice

Chorvatským železnicím vykolejil v Rijece vůz RegioJetu, souprava byla prázdná

První vlak RegioJetu dorazil do stanice Rijeka. Autor: Zdopravy.cz/Jan Sůra
První vlak RegioJetu dorazil do stanice Rijeka. Autor: Jan Sůra / Zdopravy.cz
Chorvatský dopravce poskytl RegioJetu náhradní vůz za vykolejený

K vykolejení jednoho vozu RegioJetu došlo v pátek v chorvatské Rijece. K incidentu došlo při posunování s prázdnou soupravou, příčiny se šetří. Chorvatské železnice půjčily RegioJetu jako náhradu jeden vagón.

Soupravou posunovaly chorvatské železnice HŽ, které jsou v Chorvatsku dopravcem u vlaku Praha – Rijeka. Hovořilo se o možnosti závady na výhybce, příčiny se ale šetří,“ řekl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

Podle něj nebyl odjezd vlaku do Prahy ovlivněn. „HŽ poskytly náhradní vůz (klimatizovaný sedačkový vůz pro vlaky kategorie EC), který odjel na večerním spoji v pátek do Prahy. Cestujícím jsme kompenzovali jízdné s ohledem na to, že namísto ve spacím voze cestovali ve voze se sedačkami,“ uvedl Ondrůj.

Vůz chorvatských železnic zapůjčený RegioJetu po vykolejení v Rijece před odjezdem vlaku z Prahy-Smíchova. Foto: Zdeněk Kubeš
Vůz chorvatských železnic zapůjčený RegioJetu po vykolejení v Rijece před odjezdem vlaku z Prahy-Smíchova. Foto: Zdeněk Kubeš

RegioJet v úterý končí s každodenním provozem linky do Rijeky, až do ukončení spojení 25. září přechází na spojení třikrát týdně.

Odebírat
Upozornit na
guest
30 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Janek

Jeden vykolejený vagon v cizině a hned je z toho senzace. Když se při posunu u nás pošle vagon z kolejí, tak po tom ani neštěkne pes 😀

Chronosphere

To nas..e,co?

Kalanis

Tak se má poslat vagón z podobného projektu DB nebo OeBB. Moment… Aha, oni nic takového s ČR nedělají…

Marcel Štancl

Jak je to s předtápěním soupravy v Rijece? Nemyslím topení, ale klimatizaci atd. Má Rijeka předtápěcí stojany nebo musí lokomotiva?

Travegoist

Stojany jsou vidět u kusých kolejích, nicméně ty jsou tak max. na 3 vozy, rozhodně ne pro soupravu od zhlaví ke zhlaví.

Pepa

Súprava je minimálne 4 hodiny pred odchodom napojená na elektriku. No to, že je napájaná ešte automaticky neznamená, že vo všetkých vozoch to klímuje 😀

BR193EEL

Pokud nebyl jen tak volný vzali ho z Rychlíku do Zagrebu no a místo něj jela stará GOŠA. Jen ty sedačky v tom co půjčily HŽ jsou otřesné.

Pavel

nema nekdo fotku toho HŽ vagonu v soupravě ? Stačil to někdo po cestě vyfotit ?

Pe.tr

Kde režijky neplatí , šotouši nejezdí . Pravděpodobnost rodinného alba snad

Lolookie

Odkdy jsou šotouši jen majitelé režijek? Mně je jako šotoušovi úplně ukradené komu ten vlak patří, mám je rád všechny. Nemluvě o tom, že na dráze ani nedělám, mám ji jen jako koníček.

Jiří 24

Tak to nejste pravej ČéĎáckej šoťoušek 😛

Mirek

Dostat dva mínusy za optání na fotku? 😂😂😂

Tady je jedna 😉: https://zdopravy.cz/wp-content/uploads/2020/08/hz.jpg

Michael

Ten vůz jsem vezl zpět do Chorvatska na 1047, mám i videa. 🙂

Roman Svačina

Docela čumím, že HŽ dokázaly odněkud vzít klimaťák. To klobouk dolů.

kakov

jj přesně tak, jsou to „borci“

Označník

No jo, není to Šumperk 😎 Ale vážně, předpokládám, že jiné jak u nás to nebude, tedy že zrovna teď někde nadává plný vagon Apačů, co že jim to zase dali 😃

Gajda

Tak RegioJet o nich mluví jako o partnerovi v Chorvatsku, tak se tak i zachovali a když nastal problém, pomohli. O to hezčí je to u firmy, která bude u mnohých mít nálepku „státní moloch“, že dokázali hodně pružně zareagovat a pomoct někomu jinýmu, kdo měl problém. Protože přeci jen to bylo něco, co moc nemohli ovlivnit.

jan

No jo no, jenže u nás je to trochu jiné to přátelství.

Samo

Slovensko už zrušilo zákaz prevádzky VHD zo štátov s vysokým rizikom, alebo ako to chcú prevádzkovať po 1.9.? Viem že na letecké linky sa to už od septembra vzťahovať nebude, ale mal som za to že pre vlaky a autobusy to stále platí.

Marťas

Slovensko snad povoluje tranzit bez omezení. Mě by spíš zajímalo Maďarsko, které se od úterý prý cizincům uzavírá.

Kalina

„turisté budou moci i po 1. září Maďarskem projet nebo se z Maďarska vrátit domů“ zdroj: https://www.idnes.cz/koronavirus/online

Samo

Tranzit povolený je, ale verejná doprava pokiaľ viem stále nie.

Gwann

No, Maďarsko mne taky zajímá…

A linky do Budapešti jsou opět v kelu, to jen tak mimochodem.

Marťas

Na webu Regiojetu ani Českých drah se nic o rušení linek nepíše. Vlaky jde stále použít pro odjezd z Maďarska (dle ČD) a můžou je použít Maďaři pro svoje cestování (cestovat do zahraničí budou moci).

noerf

Regiojet odjíždí z Budapešti naposled v úterý ráno, pak zřejmě bude končit s vlaky ve Vídni. Přejezd přes Maďarsko do Rijeky se řeší, ale měl by být možný.

Samo

Linky do Budapešti budú ok, tam žiaden zákaz verejnej dopravy nie je. Akurát teda dopyt bude blízky nule.

noerf

Jaká je obsazenost vlaků za dva měsíce provozu?

kakov

to by mě taky zajímalo, a myslím si, že letošní sezóna byla do Rijeky úspěšná

Pepa

Až doteraz to bolo všetko vypredané 🙂

Koloušek

Já Vám nevím. V týdnu jsem se díval na aktuální spoje do Chorvatska a bylo tam řádově stovky volných míst v téměř každém spoji.