egoe-plus
Dopravci Lidé Železnice

Česko-slovenské dráhy. Finance ČD bude mít na starosti manažer ze ZSSK

Pendolino na Slovensku. Foto: České dráhy
Pendolino na Slovensku. Foto: České dráhy

Patrik Horný je druhým novým členem představenstva Českých drah, který přichází do vedení státního dopravce z vedení Železničné spoločnosti Slovensko (ZSSK).

Patrik Horný. Foto: Linkedin
Patrik Horný. Foto: Linkedin

Jeho jmenování na post člena představenstva zodpovědného za ekonomiku dnes schválila dozorčí rada. Potvrdil to mluvčí ČD Radek Joklík. Zodpovědný bude za úsek ekonomiky, který dnes vede Radek Dvořák, tomu zůstane po Horného nástupu obchod.

Horný nastoupí 1. června, tedy těsně před splatností dluhopisů v objemu 300 milionů eur. Jde o druhého člena představenstva Českých drah, který přechází ze ZSSK.  Od 1. března je členem zodpovědným za provoz Michal Vereš. Po 1. červnu by tak mělo být představenstvo kompletní v pěti členech, pokud nenastanou další personální změny, jak je u firmy ovládané státem v posledních letech běžné.

Horný studoval technickou kybernetiku na Technické univerzitě v Drážďanech. Má dlouholeté zkušenosti v exekutivních rolích jak v průmyslu, tak v nadnárodních konzultačních a IT společnostech. Pracoval například jako partner ve společnosti PricewaterhouseCoopers Česká republika nebo jako country director v Capgemini Ernst & Young Česká republika. V současnosti působí jako místopředseda představenstva Železniční společnosti Slovensko, kde má na starosti ekonomiku a IT. Dlouhodobě žije v Praze.

 

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bivoj

Za Husáka se vyprávěl vtip: hlášení rozhlasu ve slovenském městě :
Pozor, kto z miestnych obyvateľov ešte nie je ministrom, alebo námestníkom, alebo nejakým generálnym riaditeľom, nech príde na stanicu. Vlak do Prahy odchádza o sedmej.

David Brzeźniak

No tak to jsme dojezdil. Z východu nikdy nic dobrého nepřišlo. Jak vůbec něco takového mohou ČD dopustit. A ještě k tomu finance. Zase další tunel. Abychom se potom nedivili, že zisky ČD končí na ZSSK účtech.

Jouda

To už se těším až vejdu do budovy GŘ ČD a smrad z halušek a borovičky už se bude táhnout už vrátnice 😀😀

PeMIČ

Doufejme,že oba pánové ze ZSSK sebou nepřinesou firemní kulturu v podobě špinavých souprav.Tam jsou vozidla čistá jen po novém laku a na jaře.

modrá guma

A teď se teprve naše dráhy stanou dalším SBB východu, jako jejich vzor pod Tatrami! Soukromníci to radši sami zabalí!

Bystrík

Akože, mohli na ten post vymenovať niekoho, kto sa vo financiách naozaj vyzná, kto ich študoval, kto s nimi mal dlhoročné skúsenosti v súkromnom podniku, nie v štátnej čiernej diere na finančné prostriedky daňových poplatníkov

železničář v důchodu

„Bystríku“, zjevně příliš bystrý nejste: to, že někdo něco vystuduje, ještě vůbec a „ani náhodou“ neznamená, že tomu oboru, který vystudoval, také skutečně rozumí a umí v něm dobře fungovat. A pokud jde o působení ve „státních“ a „soukromých“ institucích – ony snad firmy jako „PricewaterhouseCoopers Česká republika“ nebo „Capgemini Ernst & Young Česká republika“ jsou „státní“?

Panelák

On ale do ČD nejde kvůli rozumění… Ťok taky není ministrem kvůli své odbornosti, ale jako hlídač zájmů ANOfertu.
No uvidíme, jak budete za půl roku chválit, bystroni.

Tom Atom

No a co do háje! Pokud mu to v ZSSK šlo, tak proč jim ho nepřebrat? Pokud jeden Slovák v představenstu ČD dělá „Česko-slovenské dráhy“, tak radši Sůrovi neříkejte kdo je premiérem ČR… :/

Tom Atom

Jó počkat… tak tenhle je druhej? Aha… Tak to už stojí za zamyšlení… Pardon pane Sůra…. 🙂

Kubrt

Neumím posoudit působení pana Horného u ZSSK, ale pokud jde o pana Vereše s odpovědností za provoz (u ZSSK i ČD) – to fakt není „dobrá reference“.

Vlastenec

Koukám že se stáváme slovenskou gubernii, v kolika slovenských státních firmách jsou Češi?
,

Kubrt

Důležité jsou schopnosti, ne národnost nebo občanství.

MichalM

Drží minoritní podíl ve Strakova Akademie Fert, a.s.
Prážskyj goród s.r.o. má jen pro formu českého jednatele.