České dráhy zkouší prodávat jízdenky na historické vlaky online, začínají žabotlamem

Pantograf řady 451. Autor: České dráhyPantograf řady 451. Autor: České dráhy

Koupit si jízdenku na akce železniční nostalgie Českých drah je nově možné  i přes drážní e-shop. České dráhy začaly testovat

Koupit si jízdenku na akce železniční nostalgie Českých drah je nově možné  i přes drážní e-shop. České dráhy začaly testovat tento způsob prodeje u dvou akcí: u speciální jízdy posledního žabotlamu do chomutovského depozitáře a na Kozel Express do velkopopovického pivovaru.

Uvedené akce patří mezi první zkušební projekty prodeje jízdenek přes eshop,“ potvrdil mluvčí Českých drah Petr Štáhlavský. Podle něj je prodej přes internet trendem i u prodejů jízdenek na nostalgické vlaky.

Rozšíření této nabídky bude určitě postupné, není to tedy jednorázová akce, ale nebude to od teď ani u všech jízd. Tato možnost se bude postupně objevovat u vybraných akcí a předpokládáme její postupné rozšíření,“ dodal Štáhlavský.

Až dosud šlo jízdenky na nostalgické akce koupit obvykle jen ve stanicích v místě konání nebo u vlaku. „Postupně ale zavádíme u jednotlivých jízd, především centrálně organizovaných, možnost předprodeje síťově, takže si lidé z druhého konce republiky mohou dopředu zakoupit jízdenku na akci v předstihu. Důležité je to hlavně tam, kde je omezená kapacita a je tam rezervace, například na Bechyňce,“ dodal Štáhlavský.

Tagy České dráhy nostalgické vlaky prodej jízdenek přes e-shop
15 komentářů