České dráhy pošlou zaměstnancům mimořádnou prémii za výluky a kalamity

Vichřice znamenají pro českou železnici především problém s popadanými stromy, do některých mohou některé vlaky narazit. Snímek z roku 2015 a nehody u Brantic. Foto: Drážní inspekceVichřice znamenají pro českou železnici především problém s popadanými stromy, do některých mohou některé vlaky narazit. Snímek z roku 2015 a nehody u Brantic. Foto: Drážní inspekce

Všichni zaměstnanci Českých drah obdrží v listopadové výplatě mimořádnou prémii za nasazení při výlukách i kalamitách. O výplatě odměny ve

Všichni zaměstnanci Českých drah obdrží v listopadové výplatě mimořádnou prémii za nasazení při výlukách i kalamitách. O výplatě odměny ve výši 1000 korun rozhodlo tento týden představenstvo firmy.

Má jít o ocenění mimořádného nasazení, které si letos vyžádaly velké výluky a kalamitní situace, jako byla například poslední nedělní vichřice. O zprávě, kterou rozeslala firma zaměstnancům, informoval jako první web Odborového sdružení železničářů.

Jako dopravce musíme neustále flexibilně reagovat na rozsáhlou výlukovou činnost Správy železniční dopravní cesty. Kvůli velkým stavbám například v Brně, v Plzni nebo na Negrelliho viaduktu v Praze letos rychle narůstá přesčasová práce. Mimořádně také povoláváme do služby stovky zaměstnanců navíc v případě událostí, jakou byla například nedělní vichřice, kdy je potřeba se postarat o zákazníky a co nejrychleji obnovit provoz,“ vysvětllil důvody rozhodnutí managementu předseda představenstva a generální ředitel ČD Pavel Krtek.

Podle něj si firma váží nasazení zaměstnanců v takových situaci a jejich připravenosti kdykoliv nad rámec svých povinností nastoupit do služby a zajistit provoz. „A právě proto jsme o výplatě této odměny rozhodli. Lidé ji na výplatní pásce najdou před vánočními svátky,“dodal Krtek.

Podle poslední výroční zprávy zaměstnávají České dráhy 15 tisíc zaměstnanců, odměna navíc je tak přijde na 15 milionů korun.

Tagy České dráhy
2 komentáře