Dopravci Informační technologie Železnice

České dráhy koupily nové mobily pro všechny strojvedoucí. Dráž, než jsou k mání v e-shopu

Stanoviště strojvedoucího v novém Regiopanteru. Foto: České dráhy.
Stanoviště strojvedoucího v novém Regiopanteru. Foto: České dráhy.
České dráhy argumentují tím, že vybraly nejlevnější nabídku.

Strojvedoucí Českých drah čeká v příštích týdnech a měsících vybavení novými mobilními telefony. České dráhy uzavřely smlouvu na nákup 3746 telefonů Samsung Galaxy A41. Dodá je společnost ČD – Telematika, ve které má státní dopravce většinový podíl.

České dráhy za dodávku telefonů zaplatí celkem 22,133 milionů korun bez DPH. Jeden telefon bez daně tak vyjde na 5 908 Kč. Smlouva s ČD – Telematikou byla uzavřena 22. prosince, firma byla jediným uchazečem, který podal nabídku, jak vyplývá z informací na profilu zadavatele. Samotná soutěž byla vyhlášena na konci října.

Cena bez daně, za kterou České dráhy nakupují nové telefony, je aktuálně vyšší, než za kolik je možné stejný telefon koupit v největších tuzemských e-shopech, kde je cena i s DPH běžně 5 790 Kč, bez DPH za ceny kolem 4 800 Kč. České dráhy tak v porovnání s nabídkou na trhu nakupují mobily o více než tisícikorunu dráže.

„Vždy je třeba brát v úvahu srovnání cenových hladin v době průběhu výběrového řízení. Rozdíl je tedy způsoben tím, že výběrové řízení probíhalo již v listopadu 2020, kdy tento model byl nabízen za jiné, vyšší ceny. Aktuální vámi uvedená maloobchodní cena je pravděpodobně dána kombinací standardního poklesu ceny v čase u spotřební elektroniky a povánočními výprodeji,“ tvrdí mluvčí Českých drah Robert Pagan.

Záloha k tabletům

Podle monitoru vývoje cen na serveru heureka.cz se ale maloobchodní cena s DPH pohybovala pod šesti tisíci korunami už během léta. Podle Pagana se do výběrového řízení mohl přihlásit kdokoliv. „Široké spektrum dodavatelů jsme nad rámec povinností také aktivně oslovili s informací o vypsaném řízení. Vítězný uchazeč v rámci toho řízení nabídl nejnižší nabídkovou cenu,“ dodal Pagan.

Pořízení nových mobilních telefonů typu smartphone je součástí přirozené obnovy a současně strategie digitalizace provozních aplikací pro strojvedoucí. Mobilní telefony tak budou sloužit i jako záložní zařízení za tablety, které strojvedoucí využívají pro výkon své profese.

361 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
milanmid

KLASIKY JEDINÝ DODAVATEL !!§CHA CHA CHA

honzak

Gratuluji všem aktivním strojvůdcům k novým telefonům a neplačte až se budete loučit se stařičkými Nokijemi, případně ještě staršími Alkately. Cenu za kterou ČD pořizují taková zařízení k té se opravdu necítím být kompetentní , tedy bez komentáře. Ještě mám zvědavost neukojenu ve věci jak hodně bude datově zdatný takový mobil. To je také dost důležité. Při spuštění nešťastných Notebooků byla až nechutná polemika okolo datových limitů. Zda je nutné být ve službě trvale online a nebo nee atd. Neznám nynější stav těch prkýnek na maso s názvem notebook ale nedělám si žádne iluze. Doufám tedy že nové mobily doplní… Číst vice »

Inspektor státních drah

To nejsou normální mobily, to jsou mobily pracujici na standartu GSM-R. Ty v Alze fakt nekoupíte.

Anonym

Nepište tu hovadiny, jedná se o úplně normální konvenční telefon…

Ota

Pane inšpektor, nedělejte ze sebe pitomia. Určitě máte na víc.

PeDaOl

Trolling

Roman G.

Když jste tak hezky nakoupili, tak ještě naučit výpravčí a dispečery používat GSM-R, jinak jim ty mobily budou víte na co. A strojvedoucí budou mít mobily dva, protože ze a na síť GSM- R CZ se normálně dovolat nelze.

Alexandr Mikulka

Nevykládej nesmysly. To nejsou žádné GSM-R mobily. A standarD není standarTa.

Tom

Já mám 12let starou Nokii

zaosai

To buď rád,já měl přednostně dostat místo ní ten nejhorší „tatrankový“ Samsung.Neodvážil bych se ho nabídnost ani malému dítěti.A tak jsem měl radši svůj starší mobil a to i hlavně i z důvodu,že při ztrátě bych musel zaplatit původní přemrštěnou cenu.

lomihnát

ANO, bude líp – někomu, kdo si na tom namastil kapsu. To je celý. A nesouhlasím s Gogo, určitě je způsob, jak to nakoupit za normální peníze – jen ti to nesmí být jedno, nebo nesmíš chtít si na tom nakrást.

Leina

Souhlasím. Ostatně je škoda, že se tiskový mluvčí ČD nevyjádřil lépe a místo něj to tady obhajují jiní.

Gogo

To je ten problém že se musí soutěžit. Když vám v soutěži telefon který běžně stojí např. 3000 nabídne jedna firma za 5000, druhá za 5500 a třetí za 6000, vy ho musíte koupit za těch 5000 protože to byla nejmenší nabídka. A bohužel nejde aby zástupce firmy šel např. do Alzy kde by určitě dostal množstevní slevu, obzvlášť když těch mobilů chcete několik tisíc, dle zákona musí vypsat výběrové řízení a čekat kdo se mu do něj přihlásí, což např. v Alze při jejich obratu nemají zapotřebí.

Tomáš

Ale v takovém případě lze přeci výběrové řízení zrušit.

Jiří Kocurek

Protože poslat poptávku do Alzy prostě nejde. Normální firma pošle poptávku třem, čtyřem dodavatelům a srovná si obdržené nabídky.

„jedna firma za 5000, druhá za 5500 a třetí za 6000“ – toto je kartel.

Baraba

Každé výběrové řízení lze napsat tak, že pokud cena bude vyšší než běžná, tak se ruší.

hopa

Na druhou stranu, puvodni Samsung co jsme od ČD dostali mam 8 roku. Pouzivany docela casto i originalni baterka stale drzi. http://www.dropbox.com/s/xfsaeulcmjnxoag/20210109_114318_copy_1651x1238.jpg?dl=0
Pred mesicem jsem dostal novy tablet ( funguje mnohem lepe- display, vydrz, sviznost, aplikace uz odladene) a podpora ze strany CD Telematiky je paradni. Jestli se podobne podari etablovat i nove telefony, verim ze bude (myslim zaslouzeny) upgrade ku prospechu veci. …
A to pisu jako clovek, ktery ma k novym verkum obecne znacnou neduveru. 🙂

lwo

My jsme v listopadu 2020 koupili Samsung Galaxy sA20 za 3800. Ale my nejsme STÁTNÍ dráhy… 🙁

Libor

A koupili jste to se stejnou podporou a podmínkami záruky?

dfas

je to podnik, tekže mín jak 2 roky jako vy soukrome a telematika je jejich firma, tedy podporuje sebe sama 😀

zaosai

I jako firma dva roky ?Něco tady nehraje.

Baraba

Věřte tomu, nebo ne, i pro firmu lze dodat s dvouletou, nebo vyšší zárukou. Ano, na spotřební část, jako například na baterii (pokud není pevnou součástí) dostanu 6 měsíců, ale na zbytek pod dva roky nejdu. U počítačů je pro mne minimum 5 let, protože současný HW má životnost mnohem delší.

bkv

A k čemu nám ta informace je? Dráhy koupily Samsung Galaxy A41

p.ondrash

A co VY jste? Dělejte, napište…

Martin Toman

Dostal jsem od zaměstnavatele iPad. A jako služební telefon používám ten malý Samsung GT-E 1080i, který dráhy ani nechtěly zpátky, když jsem jim ho šel vracet. Funguje pořád a nabíjím 1x týdně. …a jsem rád, že nejsem u ČD.🙂🤟🙏

Jirik

Kolik nekdo v historii internetovych porovnavacu cen, kolik mobil stal v listopadu?

Roman

Dle Heureka byla průměrná cena 7000. Nejnižší pak 5600 ale pochybuju že by ten prodejce jich měl na skladě pres 3000

Baraba

Obecně za mne je nesmysl poptávat takové množství a neoslovit přímo Samsung. Při dodávkách nad 100 ks se vždy domluvím s obchodníkem Samsungu, který zajistí dodávku přes obchodníka, který pak zajišťuje běžná servis a služby.

anonym

at je odmítnou přebrat, je to výprodejový mobil bez 5G

stanik

Otázkou je k čemu strojvedoucímu bude 5G ? Jinak ale je to o schopnosti thp pracovníka mít přehled o cenách a potřebných parametrech požadovaného výrobku. Dnes na trhu není jen Samsung, Iphone, xianomi nebo Sony !

Jan Jan

Z bezpečnostně technických parametrů, přichází reálně v uvahu jen tři výrobci pro firemní sféru. I když ČD by si zrovna u mobilu pro stojvudce, mohli pořídit i něco méně důverhodného bezpečnostne, hlavně že by to vydrželo aspon technicky.

Ivo

Je to jednoduché. Systém jízdenky MHD v Praze. Tam si namastil kapsu Ivo Rittig tady někdo z MD, nebo ČD.

Anonymus

Ceske drahy jsou hnus. Jsem rad ze prisla konkurence a CD nejezdi ignorantsky vsude

Frhy

Ale ony jezdí všude i tam kam by nikdo jiný nejezdil.

bkv

A není to spíš tak, že jezdí tam, kde jim za to někdo zaplatí?

Baraba

Jsou tratě, kde ČD nechtěly jezdit za žádných podmínek a konkurence tam jezdí…

Jiří

Konkurence je potřeba všude. Od té doby, co vstoupila i na železnici do osobní dopravy, se ČD podstatně zlepšily a jejich vozový park je často mnohem modernější než u Jančury. V přístupu palubního personálu je to hodně individuální, záleží, na jakého člověka zrovna narazíte. Ale je fakt, že stevardky ve žlutém jsou většinou milé a hezké.;) Jinak si myslím, že služby obou dopravců jsou dnes srovnatelné. U Lea nevím, s ním nejezdím, takže nemohu posoudit.

Pepík

A co se kouknout na FB stánky RegioJetu ? Tam je stížností na jejich služby habaděj. A to určutě některé mažou ….(-:

Frhy

Jenže tyto alternativní dopravci chtějí obsluhovat jen hlavní a výnosné tratě, ale kdo obslouží babičku z hordní dolní do dolní horní když potřebuje k doktoru? no Jančura to nebude…

Jmfjv

Obslouží jí kdokoliv, komu to krajský úřad (garant základní dopravní obslužnosti) zaplatí.

Vbb

Obsluha babičky, placená z krajského rozpočtu bez ohledu na to, jestli babička zrovna pojede či bude doma krmit králíky, je z podnikatelského pohledu terno. Proč si asi ČD drží lokálky zuby-nehty?
Je vidět, že financování provozu ZDO opravdu rozumíte 🙂 🙂 🙂 , asi jako koza náklaďáku.

xyz

Do nejmenších vesniček obvykle ani vlaky nejezdí, ba ani koleje tam nevedou. Takže babičku veze spíš nějaký ten autobusový dopravce, například GW-bus nebo Arriva. 🙂 🙂

Jiří Kocurek

Z Dunajské stredy Jančuru s velkou slávou vyhnali. Přece nebude jezdit na nezadrátované jednokolejce. A vyhnali ho na důkaz toho, že tam jezdit nechce.

Vbb

Až na to, že Jančura už asi rok naléhal na slovenské ministerstvo dopravy, aby se pohla soutěž na další období. Určitě to dělal proto, že tam jezdit nechce.

Baraba

A to, že ČD si nechávají platit od MD za obsluhu tratí, kde vydělávají i bez dotací je správně?

Jančura (společně s ostatními) se hlásí i do obsluhy tratí k „babičce z horní dolní“, pokud na to mají techniku a lidi. Bohužel jejich vozový park je ve srovnání s ČD stále hodně malý.

To že Jančura má odvahu a jezdí bez dotací podle Vás výnosné tratě, je o něčem jiném. ČD bohužel nemají tu odvahu jezdit dobrovolně „za svoje“. I když to je z mého pohledu dobře, protože by i na velmi lukrativních tratích zřejmě prodělaly i boty.

p.ondrash

zjednodušený člověk, zjednodušený názor

Jan

Tunel.

robsik

I kdyby v dobe vyberka (urcite ne o 1000) byla cena vyssi. V tom mnozstvi preci musi byt cena daleko nizsi. To je normalni. Asi v poctu skoro 4000ks nenakupuji jako za 1 ks. No nekdo si udelal hezky vanoce minimalne za 3.5 mil

Frhy

A nebo na tom provari kalhoty. To se zjistí za ty dva roky.

Jan Jan

Neprovaří, ty mobily jsou dost spolehlivé (mame je taky ve firení nabídce). Jinak robsik se sek, nekdo si uděla hezké vánoce za 8-10 mega. Vím kam se dá posunuout cena už jen u objednávky 50ks (natož u 4000).

Frhy

Myslim že díky zkušenostem v prodeji mobilních telefonů v objemu několika set milionů ročně vím, že je to uplně jinak, a taktéž vím, proč se moje firma do tohoto tendru přihlásit nechtěla. Ale vaše se tam určitě hlásila a jen díky podmazanému výběru nevyhrála že?

jenicek54

státní podnik dotovaný z daní poplatníků si to může dovolit

bohdan

ČD jako ČP je jeden velký bordel, zavřít, zrušit nechat to na nějakých jiných rozumných firmách.

Miloň

A vy nějaké jiné znáte? ČD i ČP jsou molochy, ale se službami konkurence obojího mám často ještě horší zkušenosti…

Jarek

Cena asi nebyla nejlevnější, ale i kdyby to bylo předraženo o 20% je to ještě pořád v pohodě. V našem státě jsou státní zakázky běžně předražené i o 500%, případně se vypisují zakázky na něco co můžou udělat úředníci v rámci jejich pracovních povinností a to neřeší nikdo

KarelT

Bohužel je to tak. Větší rozkrádačka jsou ty různé ousourcované služby nebo nákupy co nejsou reálně potřeba – jen proto že známý vedoucího úředníka nebo radního má firmu. 🙁

Pavel

Bezpečí strojvedoucího je penězi nenahraditelné když jde o život pak většina komentářů působí komicky

Pavel

A jakym zpusobem souvisi zdravi strojvedouciho s predrazenym telefonem. To tam maj za pridanou hodnotu zabudovany resuscitator nebo co?

Jan Jan

Co má společného bezpečí strojvedoucího a tunelování ČD ?

Jarda

To je zase důležitý článek pro čtenáře tohoto webu. Nechci být hnusnej, ale zdá se mi,že se z těchto stránek o dopravě stává tak trošku bulvár a autor má snahu se honit za senzací.

Jan Jan

Tady jde o to že někomu skončilo v kapse 8-10 mi které nemuseli. A protože ČD jsou financovány i z daní, tak to vidím jako více než oprávněné upozornění na plýtvání veřejnými financemi.

Ludva

Přesně jako ČD jsou z daní financováni i ostatní dopravci. ČD nic navíc nemají. A to je zajímavé, u soukromníků se cena služebních mobilů neřeší. A doporučuji přečíst názor níže, od někoho, kdo tomu opravdu rozumí. Ta cena je naprosto v pořádku.

qwertz

To je důsledek toho, že každý má dneska mobil a chytrý telefon a považuje se za IT specialistu, protože má přece účet na Xychtbůku a Instáči.

Většina diskutujících by asi spadla ze židle, kdyby zjistila, že v soukromém sektoru se hardware kupuje od 50-100% dráž diky přidruženým zárukám a službám, a v celkovém objemu nákladů (včetně provozních) představuje jen zlomek ceny.

Jan Jan

Ano, spousty věcí pro firmení klientelu je dražších než pro bežného spotřebitele, mužu vyjmenovat stavební práce, akustické systemy, pronájmy, nábytek. Ale zrovna v IT technice díky množstením slevám lze dosáhnout velmi výrazné úspory, i přes nadstandartní záruku ( pro firmení NTB máme 3 roky a pro mobily 2) a nadstandartní servisní služby. A to konkretně u české pobočky kde pracuji, při nákupu 3,5-4 tisíc mobilu a cca 2,5 tisíc ntb za rok, přičemže máme dva dodavatele (třetí který ale dával jen mobily bohužel odpadl). U balíčků 50ks a výše jsme schopni dosáhnout 40-45% úspory oproti běžým maloobchodním cenám na trhu… Číst vice »

qwertz

Ano. Cenu pouze za zařízení (hardware) budete mít nižší. Celkovou cenu včetně služeb už nemusíte, podle toho co je jejich součástí. Záleží také na to, kterého výrobce HW jste si vybrali, protože dodavatelé v ČR mohou mít od výrobců různí podmínky. Je tam tolik proměnných, že samotný fakt, že cena za kus v otevřeném výběrovém řízení, kam se mohl přihlásit každý, skončila +/- na jednotkové ceně pro fyzickou osobu v obchodě, není nijak zajímavý ani šokující. Stačí připomenou, že dodavatel bude muset všechna zařízení minimálně zapojit do Android Enterpise, objem další dodavatelské práce ani neznáme. Úplně zbytečný článek pobuřující se… Číst vice »

Jan Jan

Vážený Ludvo, muj komentář je od zaměstnance firmy která nakupuije ročně 35,4 tisíce mobilu a 2,5 tisíce ntb pro své zaměstnance. Na téo aby jsme od přímohé zastoupení výrobce /a Samsung ho v čr máú dostali slevu 40-45% na kus, stačí objednávka 50KS, a máme za to o rok delší záruku plus případné opravy u nás ve firmě. A nebojte, u soukromé firmy, se ceny telefonů řeší, a garantuji vám že zaměstnance který by nakoupil o víc jak 100% ceny než bo mohl dostat, by dostal padáka na hodinu ale ještě by se nevyhnul případnému vymáhání vzniuklé škody. A pokud… Číst vice »

Jan Jan

OMG, 3,5 – 4 tiísíce mobilu .

Ludva

To že se neřeší nákupy mobilu u soukromých firem jsem samozřejmě myslel mediálně na tomto webu. Jsem zvědavý jak by nákup dopadl ve vaší firmě, kdyby jste nemohli přímo někoho oslovit ale museli by jste dělat výběrové řízení a čekat na nabidky, tak jak to u všeho musí dělat ČD. Což je pochopitelně obrovský znevýhodňuje oproti všem soukromníkům. A vy o financování ČD toho víte tolik :-). To že ČD dostává jen to co všichni ostatní dopravci, co jezdí na objednávku to je prostě fakt. Žádné jiné dotace ani nejsou možné soukromníci by to okamžitě napadli.

xyz

„To že ČD dostává jen to co všichni ostatní dopravci, co jezdí na objednávku to je prostě fakt.“

Nemáte úplně tak pravdu. Krom toho sem tam dostane nějaké ty miliardy za „odprodej“ majetku do rukou Správy železnic, kterýžto majetek byl do ČD, a. s. coby „jednoho z dopravců“ vložen při zakládání této a. s., ačkoliv jde o majetek typický pro správce infrastruktury (nádražní budovy, přilehlé pozemky včetně nástupišť přiléhajících k budově) a nikoliv pro „jednoho z dopravců“.

Petr

Rozdíl ve vlastnictví vám opravdu nedochází?

qwertz

Článek je prachsprostá demagogie slovnávající jablka s hruškama.

Inspektor státních drah

Vždyť tenhle server patří pisálkovi, jenž nenávidí ČD. Takže objektivitu nečekejte

xyz

A ta ČD Telematika na nákup těch telefonů musí/nemusí vyhlašovat výběrové řízení? Pokud ano, jak dopadlo? Tedy – za jakou cenu/ks koupila jeden telefon, resp. kolik Kč tedy činí „služby nad rámec pouhé pořizovací ceny“? P. S. Souhlasím s některými předřečníky, že srovnání je přinejmenším zčásti zavádějící mj. kvůli rozdílné záruce pro koncové spotřebitele vs. pro firmy i dalšími aspektům (mmch. zrovna Alza je hodně „vlezlá“ co do vnucování přikoupit ty další služby jako např. prodloužení záruky, pojištění toho zboží atd.; dokonce na faktury/účtenky na zboží bez těchto nadstandardních služeb uvádí nadpis „Věci, které jste si zapomněli zakoupit“ (jako by… Číst vice »

Milos

Tohle je zajímavé a nezaznělo to tu – ale podle mě má ČD-T ohledně veřejných VŘ trochu volnější ruku. Nejsem si jist, ale i když tam snad mají České dráhy stále majoritu, tak myslím, že ano.

Frhy

A hlavně samotný hw se soutěží lépe. Nečekejte ale žádné zazracne ceny. Můj odhad je takový že nákupní cena cena samotného telefonu (1 rok záruka bez dalších služeb a příslušenství) byla 4400-4600 kc/kus bez DPH.

Jan Jan

Váš odhad je velmi velkorysý. Naše firma má běžně slevu 40 – 45% už při objednávce nad 50 ks. A to včetně prodloužené záruky a opravy u nás.

Frhy

Tak v první řadě je rozdíl 50 ks a 4000 ks za druhé slevu 40-45% z čeho? A umite si představit opravu mobilního telefonu nekde na koleni?

Jan Jan

Sleva z bežné ceny v čr u maloobchodu v porovnání s cenou přímo od zastoupení dodavete v čr. U mobilu se to řeší výměnou, ntb tou opravou.
Takže objendat 4000 mobilu a mít za to vyšší cenu než je v maloobchodu, je buď nečí neskutečná neshopnost, nebo jasný tunel.

Frhy

Ale tady nikdo nemluví o ceně samotného HW, ale o komplex služeb na ně navázaných a příslušenství a podporu. A pokud umíte udělat cenu u těchto telefonů 45 z běžné maloobchodní prodejní ceny ozvětě se uděláme obchod a můžeme se bavit o desítkách tisíc kusů.. protože bych to chtěl vidět umět prodat tento telefon za cenu 2500 bez daně. Můžeme se nakapsovat spolu.

Petr

Když je údajně „problém“ nabídnout u mobilů nějakou signifikantní množstevní slevu (na rozdíl třeba od aut) tak jak je možné že je to komodita s tak velkou cenovou elasticitou v čase?

qwertz

a jaké máte sankce za nesplnění kontraktu?

Mohl bych vám tady vyprávět zkušenosti s NBD zárukou renomovaného výrobce, který nebyl schopen vadu odstranit ani dodat bezvadný kus více než 2 roky.

Zdeněk

Alza je vlezlá? Pouze to nabízí (textem u produktu, ne otravným vytelefonováváním), a když nejste schopen posoudit vhodnost nabídky, tak to holt koupíte. A potom třeba i kňouráte a plivete a chováte se vůbec jako nezralé dítě. Když to nechci, tak si to nekoupím.

xyz

„Pouze to nabízí (textem u produktu, ne otravným vytelefonováváním“
Tím bych si nebyl tak jistý; nedávno jsem náhodou viděl inzerát brněnského centra Alzy, se shánějí pracovníky do svého call-centra za účelem „nabízení rozšiřování služeb pro stávající klienty“ či jak to bylo napsáno.

xyz

„Pouze to nabízí (textem u produktu“
Výraz „zboží, které jste si ZAPOMNĚLI zakoupit“, nepovažuji za „pouze to nabízí“. Tento výraz považuji za vnucování + vytváření dojmu, že jsem tak vlastně učinit chtěl, ale holt jsem na to zapomněl.

Namísto neutrálnějšího „zboží, které si můžete přikoupit“ apod.

Ivo

Když jsem před lety pracoval v jedné velké bance tak jsem přišel s lidmi z ČD Telematika přišel do kontaktu. Pěkný vykukové…

Vašek

Telefony dodá ČD Telematika. Myslím, že zaplatit vlastní firmě o něco více je větší úspora než platit firmě cizí o něco méně.

Mioš

ČD jsou spoluvlastníci,takže je to učebnicové vyvádění peněz ze státní firmy,které se na konec dostanou do kapes druhého spouvlastníka Telematiky.Hadejte ,kdo tam bude asi majitel-majitelé firmy.Možná rodinný příslušníci vedení drah,odhad.

Ivo

To myslíte vážně?

Jiří Kocurek

Bohužel je jich tam takových hodně. Co natom, že vyrábíme hliník 9x dráž, než kolik stojí na trhu. Nemusíme za něj platit.

Frhy

A teď z druhé strany obchodníka s telefony. Takováhle zakázka je pro prodejce noční můra. Je krásne prodat 4tis telefonu, ale drzet na ně o rok delší záruku než umožňuje zákon? Kdo to zaplatí? Ke služebnimu telefon u se nikdo nechová v rukavickach. Další příslušenství? To taky není zadarmo. Držet další dva roky sklad několik set kusů, které ztrácí hodnotu, jen tak pro jistotu zadavatele? Za dva roky i když jsou nové jsou prodejně za zlomek ceny. To taky musí někdo zaplatit. Tohle ať si řeší telematika…

Frhy

Z pohledu obchodníka? Ne není. Pro obchodníka je důležitý udělat nejvyšší okamžitý zisk bez poprodejnich služeb. Takoveto podmínky jsou ale z pohledu státu běžné a z pohledu řádného hospodáře správné. Z mého pohledu je cena velice dobrá a veškerá rizika (a že jich nebude málo)nese telematika nikoli prodejce. Už jen řešení neoprávněných reklamaci vyjde na několik desitek tisíc korun k zakázce.

Milos

můžu dotaz, jestli to není tajné – předpokládám že jste zástupce některého z velkých cz eshopů – i kdyby šlo jen o HW, děláte si před vánoci skladové zásoby jednoho modelu této úrovně (v konkrétní barvě) a jednoho modelu krytů k těmto telefonům v rozsahu cca 4000 kusů?
A jelikož máte asi nasmlouvané nějaké dodávky v okolí vánoc – je reálné u výrobce (který má předpokládám také nějaký plán výroby dle objednávek) navýšit množství těchto objednávek s garancí stejné ceny dodání do dvou měsíců?
Bavím se jen o prostém boxmovingu.
Díky

Frhy

Nele všeobecně říct. Tohle závisí na

Frhy

Nelze konkrétně říct, vzdy to závisí na situaci na evropském trhu. U některých modelu není problém. U jiných nedostanete ani backorderove kusy

Milos

Díky – snažil jsem se tu v hodně příspěcích níže o prezentaci podobné situace, v jaké v těchto potenciálních zakázkách jste.

Nevím jak telefony, ale třeba září – říjen v levných NTB pro školy byla asi lahůdka také i pro vás…

Frhy

Věřte, že Samsung ani jiný výrobce si kuli zakázce 4000 ks telefonu na zadek nesedne. Pro ČR je to velký počet, pro svět nic.

Milos

Souhlasím – bavili jsme se o tom s českým Dellem. Roční obrat Dell ČR je zhruba na úrovni měsíčního obratu Dellu ve městě Seattle. A ze stejného pohledu je pak na příslušné úrovni postavení českého zastoupení.
A to samé si umím představit u Samsungu. Myslím si, že asi jedině Telematika je schopna tuto zakázku splnit, protože může počítat s určitou benevolencí zadavatele ohledně případných problémů v dodávce a vyžadování penále.

Frhy

tady nejde o to, že by to nikdo jiný nebyl schopen splnit, ale zdali by to byly schopné čd zaplatit. Náklady na doplňkové služby jsou v tulhle chvíli dost veliké a z venku nejosu moc vidět. Vyjma toho, že si to vezme minimálně po dobu závazku čtvrt úvazku zaměstnance, přepravy zboží z místa na místo, samotné náklady na řešení reklamace. Už jenom to aby servis telefon otevřel a určil závadu je cena 500-800 Kč v ceně pro běžného smrtelníka.

Jan Jan

Mě překvapuje ze tu vůbec ještě nějaký český dell je. Prakticky se tu nikdy pořádně neuchytily.

Leina

Proč stejnou barvu? Aby se fírové nepoprali a nejslabší by schytal růžový?

MiKi

Přemýšlím, proč by to nešlo i jinak, pokud pominu nesmyslná zabezpečení, která jsou vyžadována, avšak která se dají snadno obcházet. Nedávno jsem seděl se spolužákem a pochlubil se mi svým tabletem a telefonem, který používá ve své práci. Zaměstnavatel mu dal na výběr. Buď dostane, to co jim nabízí jejich dodavatel (ekvivalent Telematiky), anebo si pořídí přes jejich dodavatele „něco lepšího“ k soukromému i pracovnímu využití, s tím, že zařízení musí mít funkční cca 3 roky.

Jan Jan

Tak takovéhle objednávky se ale řeší přímo s obchodním zastoupením v zemi, na tohle se nikdo alzy nebo czc neptá. A pochibuju o tom že mají být telefonu dodané v jedné várce.
U nás odbíráme 3,5-4 tisíce telefonu ročne ( v čr). Zásoby se doplňují průběžně.
V případě že se daný model už nevyrábí, tak se při nutné reklamační výměně dodá jiný cenově a technicky srovnatelné, snad nemyslíte že se budou válet stovky mobilů někde ve skříni.
Mimochodem, firmení telefon co mám od roku 2018, se až teď použitý prodává ze cenu který je mírně lepší než byla cena nového.

Bery

Tak pokud se už nebudou srážet vlaky…..

Johny96ČD

Jen pro zajímavost. U nás (na dráze) funguje systém workflow telefonů a snad 7 kategorií A-H, od předsedy představenstva po poslední uklízečku (jen příklad). Tento model A41, který jsem mj. na výjimku na podzim také dostal a jeho užití mám skutečně odůvodněné, spadá do kategorie E, tj. úroveň vedoucích oddělení, vedoucích PJ atd. této úrovni. Takže fírové si rozhodně polepší, protože doposud měli nárok snad na tablet a telefony tak za 3 tisíce, ani ne. Když jsem ho nafasoval, stál např. na Alze téměř 7tisíc, k tomu máme několik úrovní datových tarifu (které si ve většině případů doplácíme) a dostal… Číst vice »

Ondřej

To by mě zajímalo na jaké eshopy se díváte protože jak Alza tak Datart což jsou ty největší je inzerují s 27% slevou a CZC s garancí nejnižší ceny.

Jan Sůra

Stačí si následně nabídku projet přes hlidacshopu.cz

Ondřej

Ale i podle těch údajů mám pravdu?

Ivo

A ještě pořád mají zisk…🤣

LiborV

Vůbec nerozumím tomu, proč se dělá kauza z toho, že České dráhy koupili mobilní telefony s doplňkovýma službama o 128 korun na kus dráž než v Eshopu. Pokud si ČD přáli distribuci do různých lokalit, databázi telefonů, držení náhradních kusů stejného typu ve skladu u dodavatele apod., tak ta cena za kus by v reálu byla o cca 600 korun vyšší i v tom Eshopu. Takže to působí jako zcela běžný nákup, který není oslnivě výhodný, ale současně ani nevýhodný.

Fliczek

Ale porovnáváte cenu bez DPH v soutěži a s DPH v e-shopu, ten rozdíl v ceně je tedy větší.

Jan Jan

Ale ten obchod byl velmi nevýhodný, nejen 21% předražený o dph. A pak u objednávky na 4000KS i malá fimra jako je ČD má šanci získat zajímavou množstevní slevu. Naše firma má slevy 40-45% oproti bežné maloobchodní ceně na mobily či NTB.

Josef Kratochvil

Ať koupi i obal proti poškrábání třeba za 500,-, v rozpočtu kde dotujeme při pandemii i vepře u koryta se to strati. Stačí se podívat kolem SEBE na ty chundinky…
Hlavně, kdyz nebudou umírat zbytečně lidé.
Viz Pernink střet vlaku(Krušné hory a podobné) to bych nechtel zažít ten naráz…
Zrovna jedu ve vlaku- a někdy to kluci fakt nemaj lehký, když stroje stavkují a začíná zima, tak bude hůř…
PS:to se CD ještě prehlasily o náhrady že jim klesly tržby… 🙂

qwertz

Takže si to shrneme (ceny od zeleneho skreta): Galaxy A41: 5800 CZK Pouzdro: 400 CZK Prodlouzena zaruka +1 rok na 24 mesicu: 700 CZK Celkem: 6900 CZK Nakupni cena za kus CD 5900. Z ceho autor usoudil, ze je na tomto nakupu neco podezreleho nebo hodneho upozorneni je mi zahadou. Cena je nizsi nez v eshopu. K samotnemu nakupu navic kupujici pozaduje 2 letou zaruku vcetne garance dostupnosti nahraniho kusu (ne, dodat novejsi model, ktery se v te dobe bude prodavat opravdu neni zadouci), a take enrollment do Android Enterpise. S prihlednutim k tomu, ze v oblasti IT predstavuji zaruky,… Číst vice »

Milos

pozor, spadla tam do vaseho souhrnu u telefonu cena s daní místo bez daně – ale ono to ve finále stejně všechno sedí i tak.

ještě jsem tam viděl třeba požadavek na dodání zboží do různých lokalit, dodání seznamu všech telefonů s uvedením konkrétních údajů v csv souboru – a to jsou další ďáblové v detailech s vlivem na cenu…

na rovinu dokážu tvrdit, že eshop typu Alza tyhle ceny za podmínek v zadání není schopná a už vůbec ochotná garantovat.

Pajos

Dobrý večer, nerozumím tomu proč se jako novinář pouštíte do takoveto až osobní konfrontace.
Pokud si za svým článkem stojíte, tak argumentuje věčně, pokud na základě příspěvků diskutujících zjišťujete, že článek může obsahovat zavádějící údaje, tak jej stáhněte nebo upravte.
Ale nechat se zatáhnout do nějakého handrkování mi nepřijde šťastné.

Milos

Berete mě jako anonymního trolla? Tak to se mi ještě nestalo. Myslel jsem že zrovna vy si moji identitu díky přihlášení k diskusi na vašem webu umíte dohledat. Já na vás fakt nijak neútočím – jen se snažím vysvětlit, že tady jste se s odhalením nějaké do očí bijící nepravostí netrefil. Já se pohybuju na druhé straně, tzn ve firmě zabývající se IT a kybernetickou bezpečností. 90% dělám se státní a veřejnou správou, a tím jsou veřejné zakázky už hodně let mojí denním chlebem. Sice ne často prostý boxmoving, ale projekty s přidanou hodnotou, ale i tak si zde dovolim… Číst vice »

Bespi

Mam pocit, ze to tu bylo vyvraceno ze vsech uhlu. Jak lidmi z CD, tak lidmi co pracuji u dodavatelu, tak i pouhou kontrolou beznych cen v dobe objednavky.

Pokud budete dale trvat na tom, ze tento clanek je v poradku, degradujete tim i pohled na vsechny ostatni clanky v tomto duchu, ktere pisete.

qwertz

Text zcela demagogicky srovnává nákup 1 telefonu bez služeb fyzickou osobou s nákupem 3000+ telefonů právnickou osobou se službami a za podmínek, které jako fyzická osoba nedostanete.

Milos

Samozřejmě si dělejte co chcete, ale nedivte se, že se někdo ohradí, když ho nazvete trollem.
Myšlenka, když jeden drevorubec porazí strom za hodinu, tak 3600 drevorubcu ho porazi za vteřinu prostě správná není.

Bespi

Pokud povazujete lidi, kteri ten proces znaji do detailu a vidi presne castky za jake castky draha telekomunikacni sluzby odebira i kdo kam vola za trolly tak prosim. Delejte jak myslite.

Na te zakazce neni nic divneho ani predrazeneho. Nestoji mi za se na to ani ptat. Hledate senzaci nekde kde zadna neni.

Milos

Podpis smlouvy na ČD měsíc? Myslím si, že v této organizaci lidí se k tomu hodně lidí vyjadřuje, schvaluje, připodepisovává. Je to dlouho, ale ne nesmyslně dlouho – než to prokoluje všemi, co má. Navíc v dnešní covidové době a ještě období kolem konce roku.
Ale nevím, že by v době podpisu smlouvy od vyhlášení výsledků VŘ byl v tom článku uváděn nějaký problém?

Bespi

Jakych 5 lokalit? Realne jich je vice. Proc se smouva podepisovala mesic se zeptejte CD, nicmene na tom nevidim nic zvlastniho, spis bych rekl, ze je to prekvapive rychle.

qwertz

V tom případě po započtení daně cena zhruba odpovídá aktuální ceně v eshopech. Ale to jsme pořád jenom u hardware.

Samozřejmě, že dodávku tohoto typu žádný eshop není schopen ani ochoten zajistit. V soukromém sektoru to vypadá úplně stejně.

Milos

Já ve všem v tom úvodním příspěvku souhlasím a snažím se tu také v mnoha příspěvcích níže poukazovat na totéž.

Jen mě zaujalo v tomto vlákně (stav v sobotu 2:00h):
Vy popíšete situaci a smajlíky máte 25/3
já s tím během krátké chvíle souhlasím a jen upozorním na jeden chybný údaj, který na celkový význam to nemá vliv – a mám příspěvky 3/4 :- )

Ne že by mi to trhalo žíly, ale čtou to ti samí lidé? nějak se to snažím pochopit… :- ))

Ivo

Je to marné, je to marné, je to marné😆…Taky jsem dělal v bance tendry v 90 letech. Třeba bezdrátové telefony. Vybral se Panasonic, protože měl největší dosah. Poptali jsme cca 4 výrobce. Součástí kontraktu bylo i rozvezení po pobočkách a zprovoznění. Kroutili se, ale pak souhlasili. Bylo to cca několik tisíc kusů…

qwertz

S DPH je to něco přes 7 tisíc. Úplně normální cena za poptávaný produkt + službu.

Porovnávat to nelze, ale přesně z opačného důvodu než si myslíte. Ta záruka +1 rok na 24 měsíců, tak jak je poptávána ČD, je výrazně dražší. Dodavatel totiž musí zajistit, že po celou dobu kontraktu (tj. záruky) bude k dispozici náhradní kus zcela identického modelu za ty, které budou vadné a neopravitelné.

Vaše představa o tom, jak nakoupit hardware do firmy ve velkém objemu nemůže být vzdálenější realitě.

Jan Jan

Tak si to shrneme, 4.1. jsem si pro sebe objednával nový firemní NTB, budu mít začátkem března HP Z Book15 G7 za celkem 889,10 EUR. Nejbližší prodávaný model je tento : https://www.alza.cz/hp-zbook-15-g5?dq=5826897&o=2, , když vezmemem kurz 26,5 Kč za EUR tak to máme krásných 23 561 Kč za novější generaci NTB než prodávaného lokálním prodejcem. Rozdíl v ceně je pouhých 51%, a to ani nesplnuji množstevní podmínku pro extra slevu. Chápu že ČD je malá a bezvýznamná firma, nicméně objednané množství zboží už jednoznačně umožnuje jednat o ceně. Nemluvě o tom, že ČD kupují zboží za cenu bez DPH. It… Číst vice »

Jakub

Už se to tu psalo několikrát, v rámci zakázky není možné jednat o ceně. Buď ji přijmu nebo výběrko zruším a vyhlásím znova.

Josef Král

To je tlačítkový telefopn?

Pavel

Vždy pro každý podnik, nejen pro státní, si firmy účtují aspoň 100% navrch. U nás v podniku si firma za těsnění na parním potrubí za 7 Kč účtovala 14 000 Kč.

Jiří Kocurek

A montáž prováděla uklízečka v pracovní době, takže s tím mzdové náklady nevznikly.

Lumiere

Do prašného prostředí, kde občas mobil spadne na zem, občas na něj naprší a jemné zacházení neni vždy možné se koupí tuctový mobil s minimální odolností. Fírové by si zasloužili CAT nebo podobný outdoorový speciál, cena by byla stejná, ale fíra by se nemusel bát, že se mu ten bazmek při prvním pádu na zem rozloží na hromadu střepů.

Pavel

Když cestujícím po železnici neustále vypadává mobilní signál, tak fírové jsou na tom líp?

Milos

to máte pravdu – zajímavé je v tomto kontextu i to, že si ČD do smlouvy daly podmínku, že pokud telefon vykáže závadu typu, že přestane fungovat – dodavatel mu ho do měsíce vymění za nový.

Do toho při počtu 3700ks telefonů a dvouleté záruce Alza určitě půjde :- )

Bespi

CAT se kupuje na draze taky, ale jen tam kde si to dotycny pracovnik vyzada, pokud vim. V celkovem poctu jich je ale hodne malo.

MLB

Klasika. Přece kdo mohl čekat, že po vánocích budou výprodeje elektroniky a mohlo by se tak ušetřit? Z eráru krev neteče…

Katka

Neřeším výprodej, ale cenovou nabídku. I jako věrný zákazník dostanete lepší cenu, než uvádí ČD. Oni nakupují 3746 kusů a dostanou MOC (maloobchodní cenu)? Zákon neudává, že musí přistoupit na nabízenou cenu, když se přihlásí jen jeden zájemce. ČD mohou samy poptat telefony, nemusí dělat výběrové řízení. V zákoně je uvedeno, že se musí chovat jako řádný hospodář.

Pedestrian

Soutěže? Tohle se vše vymklo kontrole.
U nás se řešili jedny dveře do kanceláře víc jak půl roku. Bylo několik nabídek kolegů, že věnují nepotřebné dveře za 2 stovky ze svého domova a podobně. Místo probíhalo soutěžení, nákup dveří za několik tisíc korun a plus nějaká doba, než bude někdo ochotný ty dveře nasadit. Bohužel je to se vším.

None

Tohle je naprosto normální. Všechno má své postupy, schvalování, výběrové řízení. Když po tom půjdete, dohledáte dokumenty a předpisy, proč to tak je.
To, že je to proti zdravému rozumu, je věc druhá 😉

Sotous

cituji: Samotná soutěž byla vyhlášena na konci října. SOUTĚŽ… proč se tedy alza, samsung , czc nebo kdokoliv jiný pane Sůro nepřihlásil? Nebo spíš se někdo přihlásil, protože kdyby ne, mám pocit, že by musela být soutěž zrušena.

Proč jste v článku nezmínil, že peníze zůstanou ve firmě? Pak se nedivte, že vám lidi podsouvají neobjektivnost

55p

A ČD-T určitě telefony vyrábí?

Sotous

nerozumím.

asdfr

Tvrdite, ze peniaze zostanu vo firme. To by platilo len v pripade, ze tie mobily vyraba ta CD-T. Inac ziadne peniaze vo firme neostanu.

Apollo17

Ale CD-T je mohla nakoupit za 1000 Kč/kus.

Jan Sůra

Třeba proto, že jim nastavené podmínky nevyhovují. Není povinnost se do soutěží hlásit.

bkv

Pak těžko můžete srovnávat s jejich cenou.

Ivo

Jak ve firmě? Ty peníze se musí zaplatit výrobci!

Leina

Proč by se hlásili do několik měsíců trvajícího výběrka, s velkými náklady na administraci a nejistým výsledkem, když můžou provozovat e-shop?

blue

Co je na takovéhle zakázce za administraci, prosímvás? Ty náklady jsou minimální, podaná nabídka je jen pár papírů, nic více. Nemusí mít dokonce ani ty telefony zajištěné skladem, protože je 60 dní na dodání.

Martin

Já jako strojvedoucí jsem jedině pro. Protože ten služební telefon co jsem dostal,můžu použít akorát na zatloukání hřebíku. Stará Nokia 3310 je proti tomu luxusní stroj…..

Mistra

Je fajn, že se vám to líbí, ale uvědomujte si, že kdyby ho dokázali nakoupit o 1.000 Kč levněji, mohli vám za stejný rozpočet dát ten telefon + 1.000 Kč do výplaty?
Ve výsledku by to tak asi stejně nebylo, je to jen názorný příklad, ale když si uvědomíte, že takhle je to tam třeba se vším…

LiborV

Zadavatel si přál dle zadávací dokumentace mimo samotných přístrojů i doplňkové služby v hodnotě cca 600 korun na přístroj. Pokud požaduje nakupující, aby dodavatel pro něj měl na skladě zcela shodné přístroje, jako náhradní a podobné věci, tak se to prodraží (v reálu musela nakoupit ČD-T o cca 400 – 500 mobilů více a držet je pro ČD ve skladu) Pokud je nákupní cena, cena v Eshopu + 128 korun, není to nákup oslnivě výhodný, ale rozhodně ani nevýhodný.

Bespi

Nesmysl, jsou to jine hromadky a mezi tema nelze prelevat penize.

Bespi

Jinak predstavte si ze do tech lokomotiv se davaji HW udelatka ktera stoji klidne miliony a pritom realna vyrobni cena je par tisic. Nicmene plati se za certifikace a dalsi blbosti, ktere toho dodavatele staly taky balik.

Pavel

Ještě lepší byla 5110

Gajda

Jenže zrovna todle je telefon, na kterej se postačí špatně podívat a už má pavouka na displeji. Jsou telefony za podobný peníze, ani ne s horšíma vnitřnostma, ale daleko větší odolností…

Ivo

Mám doma ještě dvě a funkční…

Honza

Nejdriv zacnu tim, ze jsem fira CD. To pro upresneni dalsich informaci. Vetsina z nas rozhodne nechce sluzebni telefon za striktnich podminek pouzivani jeho !!! Do teto doby mame nafasovanou sluzebni SIMku a muzeme ji pouzivat ve svych soukromych Dual SIM telefonech. Na teto sluzebni SIMce si muzeme priplatit data v nekolika ruznych FUP, jejiz castka je nam strhavana ze mzdy. Naprosto idealni reseni !!! Tahle krome tabletu, soukromeho telefonu, budeme nuceni nosit dalsi zarizeni. Proc dalsi, protoze sluzebni telefon bude silne omezen ohledne nainstalovanych aplikaci. Plno z nas ma a pouziva sluzebni cislo jako primar a ma ho sparovano… Číst vice »

Ludva

Honzo taky bych byl rád kdyby to bylo tak jak píšeš, ale je tu jeden problém. Jak jistě i ty víš i s přihlédnutím k našemu věkovému průměru , je dost kolegů, kteří prostě chytrý telefon nemají. A co s tím. A ty a ani já asi dost dobře neznámé předpisy ohledně IT bezpečnosti.

qwertz

Vase reakce je kombinaci uzivatelske naivity a nekopetentnosti (prosim mysleno bez urazky). Je uplne jasne, ze z vaseho pohledu Franty uzivatele je jednodussi nosit svuj soukromy telefon. Ale to je v naprostem rozporu s opravnenymi zajmy zamestnavatele! Vzhledem k rozsireni chytrych telefonu si kazdy umi predstavit, jak asi takovy soukromy telefon vypada. Zpravidla obsahuje hromadu aplikaci, z nich polovina spada do kategorie absolutnich 3.14-čovin, ta druha pak regulerniho backdooru (Facebook), ktere racionalne se chovajici uživatel na telefonu nechce. Jenze 90% uzivatelum jsou otazky bezpecnosti nebo jejich vlastniho soukromi ukradene. Hlavne ze maji dost lajku k fotecce. Zamestnavatel je povinen zajistit,… Číst vice »

Dominik

Nebo Vám povolí telefon používat i pro soukromé účely, jako to má ČDC s tablet. Upřímně bych u ČDC takový mobil bral, tedy pokud by ho bylo povoleno používat jako tablet i soukromě. U tabletů je snad jediné omezení, že nesmím narušit či odinstalovat programy zaměstnavatele či antivirový program.
Pravda, ta Nokie, co mám teď, vydrží pomalu 14 dní bez nabíjení, ale bylo by dobré mít zálohu v podobě mobilu, kdybych tablet zapomněl doma, či by se něco stalo, tak abych nemusel řešit honem výměnu.

Petr

Pan generální ředitel a obchodníci by měli peněžní rozdíl zaplatit ze svého a navíc by měly ČD dostat státní příspěvek o desetinásobek rozdílu menší!!!!!

Miky

Proc? Pokud porusili zakon o ZVZ, tak to dejte na ÚHOS. Takova zakazka se musi soutezit, to se neda skupovat po castech po eshopech. Nejsem fanousek Cekej Dlouho, ale postupovali spravne (pokud nebyl tendr diskriminacni).

Milos

Tak tohle opravdu není žádná senzace, zbytečné utrácení bych hledal jinde. Takovou zakázku nedá žádný eshop, který bojuje cenou o předvánočního zákazníka levně nakoupenými skladovými zásobami. Ten se vám smluvně nezaváže k dodání jednoho konkrétního modelu v množství 3700 kusů do dvou měsíců. Do toho už musí zapojit výrobce a pravděpodobná výroba takového množství je pak už za jinou cenu, než kde posháněly eshopy pár krabic, které když doprodají, jdou shánět zase jinde. Navíc je v zadávacích podmínkách požadavek na pouzdro v ceně 400,- Kč bez DPH a i kdyby už nebylo potřeba dokupovat pro firmy dodatečné rozšíření záruky na… Číst vice »

Adam

Tak ty jsi opravdu genius, pokud naprimo oslovim vyrobce nebo dovozce, nebo velkoobchod a požaduji velke mnozstvi tak to podle tebe navysuje cenu jo? Pataekonom roku.

Milos

Dráhy hlavně nemůžou nařímo nikoho oslovit, dráhy musí veřejně soutěžit. A po dodavateli chtějí smluvně zavázat, že jim celé množství 3746 kusů za smluvní cenu dodají do 60ti dnů od podepsání smlouvy. Dodavatel se za těchto podmínek bez spolupráce s výrobcem nebo oficiálním distributorem v ČR pravděpodobně neobejde, protože pochybuju, že takové množství by jinak na českém trhu bylo k sehnání. Možná kdyby někdo zkoupil skladové zásoby v půlce Evropy, pak ale nesplní podmínku oficiální distribuce v ČR. Navíc jsou tam nk tomu pouzdru i nadstandardní podmínky ohledně reklamace (např. výměna za nový kus místo klasicky – zavolejte si do… Číst vice »

Katka

Dráhy mohou oslovit výrobce, aby se přihlásil do soutěže. V tomto případě nejde o soutěž, protože je jedna nabídka.

Milos

Ano, to máte pravdu – oslovit někoho, aby se přihlásil do soutěže rozhodně můžou. A zveřejněním na elektronickém tržišti tak v podstatě oslovují všechny potenciální dodavatele z oboru.
Ale nemůžou napřímo nikoho oslovit (až možná na nějaká specifické případy) s žádostí o dodání.

švestka

Myslíte, že taková Alza naskladní krabici a když ji doprodá, tak shání další? A že v Samsungu čekají, až si ČD vzpomenou, že potřebují 3700 ks, aby pořádně nažhavili výrobní linku?

Milos

pochybuju, ze by si jich tady každý velký eshop vzal před vánoci 4000 na sklad. jednoho konkrétního modelu v konkrétní barvě.

švestka

Jo ona tam byla i konkrétní barva a taky tam asi musí být vyražený emblém ČDT, tak to pak opravdu nikdo jiný nesplní. A taky proč poptávat služební telefony v lednu, když to jde dráž v listopadu.

Milos

ano, byl tam požadavek na telefony v černé barvě a navíc stejné množství konkrétního modelu pouzder. Hele to fakt neí jako koupit si ho pod stromeček…
Nahoře jsem četl teď popůlnoční příspěvek jednoho ze zástupců velkého eshopu a potvrzuje také – že takovým zakázkám se opravdu vyhýbají.

blue

Snažíte se hezky, jen marně. Tady zkrátka cokoli udělá ČD, je automaticky špatně. A u švestky trojnásobně.

qwertz

A obchodník typu Alza se do tendru s pohádkovou marzi neprihlas proc?

watslaw

Já bych hlavně nečekal, že obchodníci jako Alza mají zaměstnance, co sledujou veřejné zakázky a absolvují byrokracii s tím spojenou, když náklady na tu byrokracii by se vrátily jen u některých z nich. Obecně by takovouhle cenovou arbitráž mohli dělat různí překupníci (co by sledovali zakázky a nakoupili na Alze), ale ti by velmi pravděpodobně nesplnili kvalifikační předpoklady (nemohli by garantovat podporu, a kdyby to nezvládli, nebylo by, co si na nich vzít).

Tonda Sehnal

Souhlas. V ceně je pouzdro a zcela jistě (znající podmínky VŘ jistě doplní) že bude vyžadován i MDM modul, customizace zaměstnaneckého prostředí, aj. Které musí někdo vložit a odzkoušet. Takže litr navíc je v klidu adekvátní navýšení.
Upřímně pochybuju, že běžní dodavatelé bez jakékoliv znalosti fungování IT ekosystému ČD by se do tohoto pustili (pro provozně správné fungování koncových zařízení jsou potřeba předdefinované sw komponenty, které by jejich vlastníci stěží dali z ruky mimo prostředí ČD).

whef

Pro takovouhle velkou zakázku, pokud vím, má většinou ten co to poptává u výrobce nebo jeho zástupce – distribuce schválenu speciální cenu a i dodání „tolika“ kusů není problém, si samsung rád vylepší prodejní čísla. Pro takovéhle projekty jsou ceny opravdu často odlišené od těch koncových. Jinak v globálu to je pro samsung pár krabiček. 🙂 takže skoro pár ks 🙂

Jiří Kocurek

Jasně, pro Samsung je 4000 kusů navíc důvodem ke zdražení. Za rok 2020 vyrobil samsung asi 200.000.000 telefonů.

Petr

Zkuste si prosím zjistit, alespoň základní fakta.
V ČR se ročně oficiálně prodá 900,000 mobilů Samsung (2019), což je nějakých 2,500 DENNĚ včetně víkendů. Objem zakázky tedy odpovídá objemu prodeje v ČR za méně než dva dny. Proč vám připadá jako takový logistický problém navýšit probíhající dodávky o vcelku bagatelní množství?

Petr766

Tiskový mluvčí otevřeně lže.

BND 30

Nelže, jen zamlčuje.

švestka

Nebo odklání, čerpá, atd.

Petas

Krome vsech uz zminenych veci se do ceny mohl promitnout i nejaky setup, zejmena v souvislosti s UEM/MDM.

Jiří 24

Kdyby ČD oslovili nějakého oficiálního partnera Samsungu v ČR s tím, že potřebují skoro 4 tisíce mobilů, určitě by jim udělal množstevní slevu, ale ona se na tom musí přiživit ještě dceřiná firma 🤦‍♂️

Juraj

Akurát takto to proste nejde. ZZVZ určuje hranicu, od ktorej sa musí každý podobný nákup súťažiť. Je samozrejme otázka, ako dobre sa nastavia podmienky tendru, ale tak to proste je.
ZZVZ a priori je dobrá vec – zabraňuje tomu, aby sa nakupovalo úplne netransparentne. Odvrátená strana je, že sa občas prihlási jediný dodávateľ, alebo vyhrá nie ten najlepší.

Ladislav Tomov

Ono to i souvisí s tim ze preci nebudou platit nekomu „nestaánimu“……. Přeci jen kdyz je koupí u telematiky tak jsou sice dražší ale penize defakto neopustí společnost….. PS: To je jako by Babiš nakupoval maso z jiných zdrojů než které vlastní – takhle mu zůstanou penize ve firmě

Milos

ovsem to by babiš musel s nějakým masem pracovat. co zkoupil nebo převzal různé masokombináty, tak tam pracovat s masem zatrhl. zpracuje masný odpad a zbytek zařídí z lovochemie…
ale to jen tak na okraj.

add Jiří24 – Dráhy nemohou oslovovat, musí soutěžit.

Kuba

Mohou udělat předběžnou tržní konzultaci a pak soutěžit.

Milos

ano, pruzkum trhu – to se běžně dělá, většinou je důvod, aby si zadavatel alokoval v rozpočtu nějakou předpokládanou částku. Pokud chce – může si jí do zadávacích podmínek třeba dát jako maximální možnou.
Ale musí u toho přemýšlet, jestli je to cena i vzhledem k dalším podmínkám celého VŘ reálná. Když to přežene, tak nemusí dostat nabídku žádnou.
Ovšem jinak to není nic, co by mělo mít na nabídkovou cenu nějaký další vliv.

Miky

Mohl se prihlasit. Vy vite, proc se neprihlasil? Nevite, jen fabulujete. PS: Nejsem zam. CD a nemam tu firmu rad.

nowas

Tak si měli objednat 3700 telefonů od alzáka?

Petr766

A proč ne?

Milos

protože by se alzák musel nejdřív do soutěže přihlásit a smluvně se zavázat ke splnění dodacích a cenových podmínek. A to už taková sranda není.

Martin

A proč jo? U těch darmožroutů…. objednal jsem si u nich klimatizaci co meli skladem a kdybych se za 14 dní nepřipomenul,tak nemám ani peníze ani klimatizaci! Alzaka nebrat!!!

Suchánek

Já o něm uvažoval také, ale bez závazků to za ty peníze sehnat nejde.

medical_examiner

Já mám stejný model. Na podzim stál 6500.
Vyplatil se…

Suchánek

Za 6000 bylo k mání Xiaomi 9Pros lepšími parametry. To zvítězilo. Stejně to všechno lepí v Číně. 😉

Kalanis

A přečetl jste si licenční ujednání? Já si ty od Xiaomi schválně přečetl. Všechno Číně. Ty digitální ani neobsahují vyjímky nutné pro EU. HW hezký, ale SW – to jako někdo myslí vážně? Už pro majitele řeším roota a Cyanogen či jiného nástupce.

Jouda

A co je na tom za senzaci ??? Vždyť to tak je už 30 let. U tak ohromného množství by ta cena měla být tak aspoň o 20 % menší…… jenže , to by dceřinka telematika neměla co žrát. Vše je předražené. Úplně všechno. Elektřina ? Proč by to dodával ČEZ na přímo, když to může dodat nejdříve dceřince ČD, nebo SŽ a podobně jejich interní distribuční společnosti a ta to pak výsledně dodá dráž, než ten ČEZ na přímo !!!!!!!! A tak je to se vším. Kupuji identické věci, služby, díly jako státňáci , a mám tam kamarády, takže… Číst vice »

LiborV

A četli jste podmínky výběrka, co všechno za služby k tomu ČD chce? Že víte, jak to bylo nevýhodné?

Jiri Kučera

…… a tomuto se říká „řádný hospodář“…. Státní aparát, od úředníků vesnického formátu až po nejvyšší politické špičky muzou vše a nic… opakuji NIC! se jim nestane…… ani vytýkací dopis nedostanou.
Obyčejný člověk neco nedej bože opomene a ti státní parchanti vás klidně připraví o cokoliv, co vám říká pane……. Tomu se říká „demokracie a rovnoprávnost“

Juraj

Nepočítam sa za žiadneho radikálneho ČD fandu, ale akurát v tomto fakt senzáciu nevidím. Musí to ísť cez výberko – logicky to trvá nejakú dobu – stráca sa výhoda cenovej flexibility. Faktom je, že sa mohol prihlásiť ktokoľvek. Neprihlásil sa.

Je krásne myslieť si, že by niekto z ČD s firemnou kartou vykúpil e-shopy a potom ešte, po otvorení obchodov, v služobnej oktávke obehne obchoďáky, aby zohnal 3746 telefónov. Možno by k nejakému dostal aj Twist kartu a obal zdarma! Tak to vážne nefunguje.

Vít Jůza

A to je právě chyba, že to aspoň trochu takto nefunguje

Petr766

Jo, telefony běžně zdražují o 1500 Kč za dva měsíce.

Milos

o tom aleJuraj vůbec nepsal

Pink

Půjdeme zkratkou. Je to sice delší, ale zato horší cesta.

BND 30

A komu tím prospějete !?!
Druhé straně !?!

Ketchup1970

Pane Sůro, jen tak dál , sekejte tu hydru , ať ty chapadla upadnou.
Kdyby lidé mohli mluvit, to by se těch položek našlo víc…

Moudry Cynik

Podle hesla kdo chce CD bit, hul si vzdycky najde? Podle me uz diskuse ukazala, ze zalezitost neni tak cernobila, jak ji clanek prezentuje.

Ketchup1970

OK tak zkušenost : sklad – baterie k umavadlu s cidlem na 24V … 5300,- V ten samy den nákup má e-shop 3700,-
Identicky výrobek , a cena přes heureku stále stejná …
Proč? Kolik dalších položek mám takhle prověřovat ?

Permonik

Ve smlouvě je Telefon plus kryt plus prodloužená záruka. Kryt je za 399,-kč, Alza má prodlouženou záruku za 735,- . A najednou je přes 1100,- navíc….

Permonik

Já vím. Ve smlouvě je totiž požádavek na záruku 24 měsiců…. proto jsem tu prodlouženou záruku uvedl pro představu…

Milos

no ale České dráhy jako právnická osoba ovce z ulice není – tam není výrobce vázán ochranou spotřebitele.
Takže je reálné, že tam to rozšíření záruky potřeba mohlo být.

Milos

a ještě jednu věc v požadavcích vidím:
„V případě vady vedoucí knefunkčnosti mobilního telefonu bezplatná výměna za nový kus do 30 dnů“
Tedy žádná oprava v autorizovaném servisu – prostě hned kus za kus… Tohle vám eshop zadarmo taky nedá

qwertz

Který eshop vám, garantuje dodání nového kusu třeba po roce a půl, když už daný model není na trhu? To je pro tuto diskuzi dost podstatné!

qwertz

Tak můžete si být jist, že při objednávce 3000+ kusů by doba dodání v eshopu dle vaší volby byla klidně více než 60 dní, možná i nekonečno.

Petr

Do 30 dnů není „hned“, snad ani u ČD.

Milos

To bylo myšleno „hned“ jako ve smyslu, že se řeší rovnou výměnou a ne nejdřív opravou.
30 dní jsem tam jako lhůtu přeci psal

qwertz

jablka a hrusky porovnáváte vy. Ovce z ulice má 24 měs. záruku automaticky. Právnická osoba má záruku 12 měsíců a do 24 měsíců musí prodlouženou záruku zpravidla koupit.

qwertz

A kolik stojí prodlouzena zaruka pro ovce, ktera ani negarnatuje to, co vcelku logicky pozaduje ČD? Zeleny skret uvadi 730, CZC uvadi 630,…

Petr

Právnická osoba má takovou záruku jakou si vyjedná. Nepřijde vám zvláštní, že i při tak velkém objemu mobilů si ČD nejsou schopny vyjednat do ceny, alespoň takové podmínky jako dostane každý Jouda z ulice při koupi 1ks?

Petr766

Kryt běžně se dá sehnat ani ne za 100 Kč

Hynek

Kryty se pohybují v různých cenových relacích od 50 Kč z Alíka i v hladinách okolo 1000. Záleží jaké má vlastnosti, dotykový originál flipový Samsung kryt mě kdysi na Galaxy Note 3 vyšel na několik stovek, na předchozí telefon jsem si taky chtěl koupit obyčejný kryt v obchodě za 500 a dal jsem přednost krytu za 200, akorát je hrubší, takže o to větší jsem v podstatě cihlu a nevešel se mi s krytem o kousek do jednoho držáku, ten kryt za 500 byl štíhlejší a estetičtější. Dále také levnější kryt podlehl snadněji zabarvení vzhledem k průhlednosti. Na současný telefon… Číst vice »

Ketchup1970

V Číně padá z linky za dva US$

Jiří Kocurek

K tomu doprava, clo a DPH a máte cenu na pultě pro běžného zákazníka.

Permonik

Postněte prosím odkaz kde se dá koupit Fixed Opus na A41 za necelých 100,- Děkuji.

-TR-

Skvělá investigativní práce.

Bespi

Spis naopak.

Hi Cj

Nemyslim si,ze by bezny,na Heurece nejlevnejsi eshop,byl schopny dodat skoro 4000 stejnych telefonu.

J.K.

No s objemem většinou klesá cena, krom eráru teda…

Moudry Cynik

Jen do urciteho objemu. Kdyz budu chtit koupit letos 20 bankomatu, zaplatim kolem 20 milionu. 50 jich dostanu treba za 45 milionu. Ale kdy jjich budu chtit 500, muze to bejt treba za 600.

LiborV

Mrzí mě, že když jste psal tento „senzační objev“ jste si neprostudoval přesné dodací podmínky a nezjistil si, kolik tyto doplňkové služby pro firmy na trhu stojí. To se moc nepovedlo.

J.K.

To jste se určitě netrefil, zrovna u bankomatů dělá významnou část ceny software… Viz malé banky co radši ani svoje nepořídili a radši vám výběr jinde zadotují…

Bespi

Jak kdy. Jsou pripady kdy to po prekroceni urciteho mnozstvi naopak strme roste.

J.K.

Jasně, když máte kvůli tomu rozjet extra výrobu a chcete to rychle, třeba. Pár tisíc mobilů je plivnutí…

Jiří Kocurek

Jestliže Samsung prodal v roce 2020 něco přes 200 miliónů mobilů, tak to vychází na 23000 kusů za hodinu, dnem i nocí. Nějaké 4000 mobilů tak vyrobí do 15 minut.
A neřekl bych, že cena mobilu srmě rostla oproti 90. létům, kdy se prodalo telefonů 100x méně.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_mobile_phones#2020_(Q1+Q2+Q3)

ukrij76

Vážení diskutující, diskuze pod psa, všechny jen zajímá cena- mně zajímá kolik bude zase projetých návěstidel na Stůj, než si nové mobily fírové osvojí . Strojvedoucí na mašině vůbec nemá mít mobil, od toho jsou vysílačky, aby dostal instrukce k obsluze vlaku, a také by ubylo nesmyslných příspěvků do těchto stránek. A to musím zdůraznit, že profese strojvedoucí si nesmírně vážím. Holt je to v lidech.

Jojo

Tak takovou hloupost jsem dlouho nečetl. On ten mobil na lokomotive jaksi není jen tak pro srandu a kvůli mobilu ještě nikdo navestidlo neprojel.

Moudry Cynik

No tak za to bych ruku do ohne nedal. Kdyz muze kamionak kvuli esemesce napalit kolonu pred sebou, proc by kvuli ni fira nemoh project Stuj?

adamgolias

posledni veta je nepriznana lež.

Jojo

Máte důkaz? Predlozte ho, jinak lzete vy. Jo, a strojvůdce nejsem.

asdfg

A přes vysílačku se jak domluví strojvedoucí s dispečerem dopravce, vlakvedoucím, strojmistrem, vozmistrem….?

Ares

GSMR to umožňuje.

asdfg

Ale určitě to ve vysílačce není jako uložený kontakt/ poslední volaný a klofání do vysílačky odvede pozornost víc než dvě cvaknutí na mobilu.

medical_examiner

A řekl bych, že telefonickou komunikaci s dispečerem uměly i předpotopní palubní jednotky v 90.letech. I když tehdy to nemuselo být GSMR…

Ares

Ano, propojení do pevné telefonní sítě skutečně bylo jednou z funkcionalit TRS, ale to bylo v době, kdy prakticky mobil neexistoval.

Ludva

Jen pro vaši informaci. U ČD se chystá rušení klasických jízdních řádů , rušení veškeré papírové dokumentace. To vše bude probíhat jen elektronický prostřednictvím tabletu, ale kvůli bezpečnosti prostě ten tablet musí být pro případ selhání tabletu něčím zálohovaný. A k tomu právě budou sloužit ty mobilní telefony. Bez nich by ke zrušení té spousty papírování a k dosti velikým úsporám nemohlo dojít.

asdfg

To zvládlo ČDC s jedním tabletem a obyč telefonem. U soukromníka mám taky jen služební tablet, mobil máme obyč tlačítkový.

Ludva

A co budeš u toho soukromníka dělat když ti přestane tablet fungovat nebo se vybije a dobíjení na mašině nebude funkční? Pojedeš bez jízdního řádu? Pojedeš bez možné komunikace? Co mám informace plánuje se prý i posílání rozkazů. Pojedeš bez něj? Budeš tím porušovat spoustu předpisů ? Přístup ČD je mnohem zodpovědnější. No ale u soukromníků jde hlavně o to aby vše bylo co nejlevnější, třeba i na úkor bezpečnosti že ? Toto si státem vlastněný dopravce dovolit nemůže.

asdfg

Na 13 hodinové směně mi tablet spotřebuje 20-30% baterie, nemám problém jako někteří názoroví odborníci od ČD/ČDC si ho nabít doma. A máme Lenova, model nevim. Za 2,5 roku se mi tablet nikdy nepodělal.
To že si ČD pořidily tablety, které nevydrží ani 6 hodin, je problém matky dráhy. 😉 Nehledě, že za 2,5 roku u soukromníka, musim zaklepat, nabíjení vždy šlo. Nehledě, že mám svůj soukromý mobil, ze kterého se na SJŘ dostanu, a powerbanku, kdyby náhodou. 😉

Ludva

Z důvodu IT bezpečnosti se u ČD ze svého chytrého telefonu na JŘ nedostanu. V aplikaci Mapsis je i spoustu jiných důležitých věcí. I na tom co jsi napsal je jasně vidět, jak soukromníci na řadu věcí, které se týkají i bezpečnosti kašlou. Jak jsem již psal, přístup ČD je prostě zodpovědnější.

asdfg

V tabletu máme stažené adminem SJŘ, TTP, ZDD, předpisy SŽDC apod… k tomu firemní interní předpisy, telefonní seznam, simplexy,… a na vše se dostanu „v nouzi“ přes portal sždc nebo na stránce firmy přes soukromý mobil nebo z domova z počítače, kdybych potřeboval.

Ludva

A co budeš dělat s těmi, co nemají svůj chytrý telefon? Nevím jak u vás ale třeba u nás v depu jich je ještě dost.

asdfg

A co s tim budu dělat já jako strojvedoucí? Asi nic, že. 😉 Opakuji se, co sem ve firmě nikomu se tablet nerozbil, nepřestal fungovat, nevybil protože ho nebylo kde nabít. Prostě soukromník nehledá 117 důvodů proč to nejde a nehledá 309 variant které by mohly nastat počínaje že si strojvedoucí nenabije tablet a v práci nepůjde elektřina, konče sluneční erupcí s black outem.

švestka

Proboha to jsou bláboly, je vidět, že nerozumíš nejen dopravě, ale IT bezpečnosti už vůbec. Pokud soukromý mobil splňuje určité nároky a je řádně zabezpečený, tak není v dnešní době vůbec žádný problém, aby se z něho dotyčný pracovník připojoval do firemní sítě. A budeš se divit funguje to skoro všude, v bankovnictví, energetice, průmyslu, dopravě, atd. a tam všude mají úplně stejně citlivá data (a kolikrát mnohem citlivější) než ČD.

Ludva

IT pracovníci asi vědí, proč máme i do služebních tabletů zakázáno stahovat libovolné aplikace. Nemyslíš ? U soukromého mobilu ti toto asi zakázat nemohou a tím pádem rozhodně nemají jistotu, že soukromý telefon je v pořádku. Ano samozřejmě, šlo by to tak udělat, ale služební mobil je prostě jistota bezpečnosti. To asi nechápeš. Zatemnil se ti mozek tou nenávistí k ČD. A jen ještě poznámka, do služebních mobilů bude jistě mít zaměstnavatel přístup, aby mohl třeba bez našeho vědomí provádět kontroly aktualizací a i něco instalovat. Stejně jako se to děje u tabletů. To by se ti líbilo, aby se… Číst vice »

Jiří Kocurek

U soukromého telefonu mohou zaměstnavatelé vyžadovat abys nejprve požádal IT security o schválení každé appky, přičemž je k dispozici seznam povolených aplikací.

švestka

Ludvo, asdfg píše, že tomu bylo stejně u ČDC, tak si sundej ty modré brýle a vyndej hlavu z pr.ele a pak ti možná dojde, jak to s tou zakázkou doopravdy je. Protože co budeš dělat na mašině, až ti klekne tablet a nový mobil taky, že?

Vít Jůza

Obyčejný telefon v lokomotivě mít nemůže, ježto by se při rozjezdu přetrhly dráty, a k těm, co jsou u trati, může být někdy přece jen přístup méně šikovný.

asdfg

Myslim obyč tlačítkový, ne pevnou linku. I když představa že mám sebou pevnou linku a když chci zavolat, tak ji někam u trati připojím, je dobrá. XD

Kalanis

Se připíchni na traťový telefon.

Blablaman

Mobilní telefon má strojvedoucí jako náhradní komunikační zařízení v případě poruchy vysílačky, plus pro komunikaci s vlakovou četou, strojmistrem, regionálním dispečerem, dozorcem depa, jiným strojvedoucím a jinými lidmi z práce, mobilním telefonem se strojvedoucí hlásí na směnu, hlásí požár, nebo třeba výtržnosi a vandalizmus..je spousta důvodů, proč musí mít strojvedoucí mobilní telefon. Takže se příště ukrij76 zamysli a pak teprve začni psát.

Pavel

Jako strojvedoucí vám musím říct, že i když si naší profese vážíte, jak píšete, tak o ní prd víte 🤔👎 Na každé směně na trati mám minimálně deset hovorů na ten podle vás pro strojvedoucího nepotřebný mobil👏

Vít Jůza

Však mobil se říká takovým menším šikovným vysílačkám.

MiKi

A nouzové spojení vám nic neříká ? Co tak kouknout do TTP ?

Brumla

To je jen špička ledovce, pánové, nic nového pod sluncem

Knížecí rada

Tak snad ČD (Telematika) na tom jednom telefonu bude mít 1100 Kč marži.

Petr

A pak, že státní podniky neumějí vydělávat. ČD Telematika evidentně umí 😉

Honzík

Pane Sůro, zkuste pracovat u státní firmy a koupit 3746 telefonů za akční cenu:-)

Jojo

Ještě je všechny objednat na e-shopu.

Jojo

No a to můžou dráhy za to, že se přihlásil jeden?

Pavel

No teď je otázka jestli se to o tom výbrovém řízení neututlalo… takže mohlo bejt už předem jisté že to vyhraje jen jeden…

Jiří Kocurek

Ale vždyť bylo zveřejněno na úřední desce. Co natom, že je ve 3. podzemním podlaží za zamčenými dveřmi s nápisem „Pozor Leopard!“.

Jakub

To je naprosto běžné, většině zadavatelů státní zakázky za to nestojí. Často jsou státní podniky rády, že se přihlásí aspoň někdo.

Tomáš H

To asi nebude tím, že by si další distributoři/výrobci neradi vydělali, ale že jim v minulosti dělali problémy a ví, že ve výběrku nezvítězí. Jinak to totiž nedává smysl.

Bespi

Co si pamatuji, tak byl minimalne v minulosti problem s pozadavkem velice dlouhe doby splatnosti faktur. A tim dlouha je mysleno fakt hodne dlouha.

Bespi

CDT je CD. A CDT tyhle sluzby pro CD zajistuje komplet se vsim vsudy, od tarifu, HW i podporu a pak i spoustu sluzeb co na tom dal bezi. Cena proste byla stanovena ke dni nabidky, ze to bylo podepsano v dobe kdy uz byl telefon sehnatelny levneji, je sice pravda, ale nehledejte v tom zamer, proste nahoda. Zalezi spis na tom za kolik to bude CDT kupovat u SETOSu. Pokud za aktualni cenu, tak ty penize na draze zustanou akorat v jine hromadce. Aktualne vidim v SETOSu cenu 5200 Kc bez DPH (6292 Kc s DPH). Nevim co se… Číst vice »

Bespi

70,96 % je malo?

Bespi

Je to dost na uplnou kontrolu.

medical_examiner

Ke které někdy postačuje i 51%.

Petr766

Ten telefon byl sehnatelný vždy o dost levněji

Milos

telefon ano. Ale 3700 telefonů se smluvní podmínkou do 60ti dní? To už prča není i kdybys uměl stáhnout zásoby z půlky Evropy. Navíc je tam požadavek na oficiální distribuci, takže žádný šedý dovoz.

Petr

V které firmě pracujete, že vám sehnání 3700 telefonů za 2 MĚSÍCE přijde jako něco neuvěřitelně složitého?

Milos

No tak triviální, aby to nemělo vliv na nabidkovou cenu, to určitě není,

Milos

Neuvěřitelně složité to být nemusí, ale triviální to není určitě. Takže to musí uchazeč ve své nabídkové ceněntaké zohlednit

Milos_2

Neuvěřitelně složité ne, ale triviální to není rozhodně

kecal

CDT jsou jen 51 procent ČD , zbytek soukromnik !

Ludva

Pane Sůro jestli je pravda to co píše pan permoník, že součástí smlouvy je i pouzdro a prodloužená záruka, což předpokládám jistě bude, asi to mělo v článku být uvedeno. Tablety jsme také nedostali jen tak holé. Ta cena pak opravdu vychází úplně jinak.

Ludva

A je možné, že součástí bude stejně jako u tabletů i ochranná fólie. Ta také není zadarmo.

Petr766

3000 pouzder koupíš max za 120 – 150 kus. I já takovou cenu na ŽL dostanu, když se budu trochu snažit. A ta záruka je víceméně formální věc.

Milos

ono je také otázka, kdo z distributorů IT se věnuje veřejným výběrovým řízením. Od toho mají většinou své partnery.
Nebo máte některého z distributorů telefonů Samsung konkrétně na mysli?

qwertz

Distributor se přihlásit ani nemůže, protože velmi často nenabízí poptávené přidružené služby viz Integrace do Android Enterprise.

Když si do firmy objednáte servery, taky vám to nedodá zastoupení prodejce HW, ale nějaký „Partner“ zabývající se integrací do infrastruktury firmy. To je úplně normální postup.

lesov

Ty původní mobily byly od O2 za korunu. Při exitu baterie se vyměňoval celý mobil neb baterie by korunu nestála. 🥱

Bespi

Nepresne, zadne O2. CD melo a ma smlouvu s CDT a ty mobily dodavalo CDT za tu 1 Kc, ale samotne je muselo platit.

Petr766

Ale žádná akční cena to není, ta běžná na trhu.

Martin

Zajímavé, proč se rozhodli právě pro tento model. Čekal bych nějaký outdoorový „držák“.

Bespi

Kdyz koukam co se nakupuje, tak tohle je jeste to lepsi.

medical_examiner

Příště asi dostanou Iphone…

blue

Ty outdoorové telefony jsou za obdobou cenu neskutečné šmejdy. A kvalitnější modely zase stojí dvojnásobek.

Ludva

Součástí ceny bude jistě i nějaký alespoň základní servis. Jak píše pan Moudrý Cynik. A jelikož Telematika je vlastně součástí ČD vůbec nechápu proč se tu kvůli 120 korunám na kusu dělá taková aféra. Srovnávat to tímto způsobem s e- shopy je opravdu nemožné a hodně nefér. Ale co to nevyužit ke kopnutí do ČD.

Pezos

Technická: 5908 je cena bez DPH, takže rozdíl nebude 120 korun.

švestka

To jsou ty detaily, které Ludva právě ještě moc neovládá.

DJ TRAIN

Treba si uvedomit zakladnu vec, standartna firma ktora nemusi kazdy nezmysel sutazit by vybrala najlacnejsiu ponuku zo sutaze na trhu a kupila to. CD – su bohuzial sutazami viazane a najlacnejsi nie je niekedy na trhu najlacnejsi v dany moment – ale len z pohladu sutaze bohuzial….

V tomto pripade maslo na hlave nemaju CD, ale autor prislusnych zakonov!

Petr

Budete se divit, ale i v korporátu se kolikrát divím, za jakéže ceny se kupují služební mobily od smluvních dodavatelů… Takže nejen státní firmy…

DJ TRAIN

viem, ze i korporatov to byva obcas extrem….no nastastie tam nie je az taka extremna zviazanost ultra blb zakonami…, ktore pisali ludia, co firmu a jej fungovanie brali mozno v skole a tam koncime

Gwann

at zije zakon o veřejných zakázkách v praxi. obdobně nelze bez VR koupit ropu na trhu do hmotných rezerv…a tak dále…

ano, varianty jsou, mít nějakou rámcovou smlouvu a pak objednávat, kde to je nejlevnější, ale na tom se asi nedá získat žádná osobní výhoda…

buďte ale v klidu, ve velkých firmách to je mnohdy stejně i když nejsou statni

Danos

A to pan generální ředitel Bednárík tento týden říkal v rozhovoru pro zaměstnance ´všichni budeme muset obrátit každou korunu dvakrát, než ji utratíme´. Asi jsem to nesprávně pochopil 🙁

Bespi

V tomhle pripade realna ztrata nevznikla. Zrovna tel. sluzby ma CD za velice vyhodne ceny a komplet to zajistuje CDT. A CDT je porad draha.

Bespi

Pro ty co to porad nechapou, CD je vetsinovym vlastnikem CDT.

Jiří Kocurek

Víte jak se tuneluje firma? To si takle založíte dceřinku. A přes ni nakupujete výrazně dráž než je běžné.

DJ TRAIN

zakon blbec nezmeni ani pan Bednarik

medical_examiner

Jedině že by měl kamaráda poslancem. Hodně výřečným poslancem.

Michal141

Cena tohoto telefonu se změnila u značkových prodejců (tedy ti, kteří prodávají skutečně produkty CZ Samsungu a nikoliv šedé dovozy bez záruky u výrobce ale jen u prodejců) opravdu až 19.11. Nicméně správný hospodář by si dodatečně před uzavřením kontraktu téměř před vánocemi (tj o měsíc později než cena padla) samozřejmě o dodatečnou slevu ještě řekl, nehledě na to, že i tak ta cena vyšší je (možná mají v ceně nastavení služeb a aplikací ještě, to nevím). Celkově bych čekal u akce za desítky milionů hlavně úplně jinou cenu od Samsungu přímo, a ne od „nějaké“ ČD Telematiky, která jim… Číst vice »

Bespi

Nejaka CD Telematika dodava veskere telefoni sluzby CD/SZ atd. Mimo tuto zakazku se nakupuji stejnym zpusobem i ostatni telefony, akorat prubezne

noerf

Jenže ČD Telematika to kupuje od firem, od kterých to kupuje normální člověk z ulice a bez množstevních slev. Pak si j tomu přidá svou marži.
Ne nadarmo má ČD Telematika dva zákazníky. Pro ostatní potencionální firmy je cenově a službami mimo.

Moudry Cynik

Sodexo, RWE, Vodadone….to je jen zlomek zakazniku CDT. Treba jejich housingove sluzby rozhodne konkurenceschopne jsou.

Bespi

CDT ma zakazniku tisice. Nicmene jsou sluzby ktere muze poskytovat jen urcitym zakaznikum, protoze je omezena smluvne s dodavately.

CDT to rozhodne nenakupuje od firem u kterych si to muze koupit clovek z ulice.

Placate o necem o cem nevite naprosto nic.

Petr766

O to je to horší