egoe-plus
Železnice Zprávy

České dráhy chystají první youtuberský vlak, má jet bez dospělých

ČD railjet ve stanici Wien Hbf, zdroj: České dráhy
ČD railjet ve stanici Wien Hbf, zdroj: České dráhy

České dráhy vypraví na konci listopadu speciální vlak pro youtubery. Pět hodin mají strávit v railjet. Státní dopravce tím chce zacílit zejména na děti a mládež.

„Je to akce přímo hlavně pro děti a mládež, která se věnuje dnes populárnímu vytváření videí,“ řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Jízda zvláštního vlaku se uskuteční 25.11. 2017. Výchozí a cílová stanice bude Praha-Holešovice, trasu dopravce tají, má jít o pětihodinovou jízdu. „Všechny zastávky jsou plánované jen z dopravních důvodů bez možnosti nástupu a výstupu cestujících. Na palubě vlaku bude probíhat program s 10 známými a populárními českými youtubery,“ dodal Štáhlavský.

Vlak je s povinnou rezervací, počet míst je limitovaný kapacitou soupravy. Cenu zatím České dráhy nezveřejnily.

České dráhy už letos v létě pořádaly tábor pro youtubery, vlak pro ně je další akce. Railjet podle Štáhlavského zvolili i kvůli tomu, že předpokládají účast dětí bez dospělých. „Railjet má systém blokování dveří, a to i v případě zastavení vlaku,“ dodal Štáhlavský.

Podle Štáhlavského organizace vlaku souvisí s cílem oslovit také mladou generaci a budoucí zákazníky železnice, přílákat je do vlaku a vlak spojit s atraktivním a pro cílovou skupinu zajímavým programem. „Chceme jim představit vlak jako moderní a pohodlné cestování spojené se zážitky a zábavou. Ukázat možnost na využití internetu a wifi. Nedílnou součástí je také prezentace vlaku jako ekologického dopravního prostředku, který neznečišťuje životní prostředí tak, jako je tomu u provozu aut,“ dodal Štáhlavský.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
petr

Až bude zákon, že dopravci budou danit tam kde podnikají tak lidi tím budou jezdit.

petr

Chyba vložení, bylo to myšleno pod flixbus.