cargo

České dráhy chystají první youtuberský vlak, má jet bez dospělých

ČD railjet ve stanici Wien Hbf, zdroj: České dráhyČD railjet ve stanici Wien Hbf, zdroj: České dráhy

České dráhy vypraví na konci listopadu speciální vlak pro youtubery. Pět hodin mají strávit v railjet. Státní dopravce tím chce

České dráhy vypraví na konci listopadu speciální vlak pro youtubery. Pět hodin mají strávit v railjet. Státní dopravce tím chce zacílit zejména na děti a mládež.

„Je to akce přímo hlavně pro děti a mládež, která se věnuje dnes populárnímu vytváření videí,“ řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Jízda zvláštního vlaku se uskuteční 25.11. 2017. Výchozí a cílová stanice bude Praha-Holešovice, trasu dopravce tají, má jít o pětihodinovou jízdu. „Všechny zastávky jsou plánované jen z dopravních důvodů bez možnosti nástupu a výstupu cestujících. Na palubě vlaku bude probíhat program s 10 známými a populárními českými youtubery,“ dodal Štáhlavský.

Vlak je s povinnou rezervací, počet míst je limitovaný kapacitou soupravy. Cenu zatím České dráhy nezveřejnily.

České dráhy už letos v létě pořádaly tábor pro youtubery, vlak pro ně je další akce. Railjet podle Štáhlavského zvolili i kvůli tomu, že předpokládají účast dětí bez dospělých. „Railjet má systém blokování dveří, a to i v případě zastavení vlaku,“ dodal Štáhlavský.

Podle Štáhlavského organizace vlaku souvisí s cílem oslovit také mladou generaci a budoucí zákazníky železnice, přílákat je do vlaku a vlak spojit s atraktivním a pro cílovou skupinu zajímavým programem. „Chceme jim představit vlak jako moderní a pohodlné cestování spojené se zážitky a zábavou. Ukázat možnost na využití internetu a wifi. Nedílnou součástí je také prezentace vlaku jako ekologického dopravního prostředku, který neznečišťuje životní prostředí tak, jako je tomu u provozu aut,“ dodal Štáhlavský.

Tagy České dráhy railjet
2 komentáře