Cestovní ruch Cyklistika Infrastruktura Parkování Stavebnictví Zprávy

Česká Třebová začíná stavět stezku do Rybníka, cyklisté se vyhnou frekventované silnici

Krčínova cyklostezka Sedlčany - Prčice, ilustrační foto. Pramen: BES
Cyklisté se díky stezce vyhnou složité a frekventované křižovatce na silnici I. třídy číslo 14.

Česká Třebová a přilehlá obec Rybník se po dlouhých letech příprav a zádrhelů v podobě tahanic o pozemky dočkají nové cyklostezky. Vybuduje jí firma Agile z Ústí nad Orlicí, která v tendru zvítězila nad dalšími pěti uchazeči.

Smluvní cena za zhruba kilometrovou spojnici a příslušenství činí 13,7 milionu korun bez DPH, předpoklad byl 15 milionů. Většinu nákladů pokryje Státní fond dopravní infrastruktury. Staveniště bude předáno ve čtvrtek, stavět se má začít do konce listopadu. Hotovo pak bude za rok.

„Součástí stezky je nejen přípojná asfaltová komunikace z ulice U Podhorky v České Třebové, ale také parkoviště pro osobní automobily, odpočinkový prostor na cyklostezce a obec Rybník plánuje ve vlastní režii také novou přípojnou komunikaci,“ sdělil místostarosta České Třebové Dalibor Zelený.

Cyklostezka nebude podle něj sloužit pouze rekreačnímu sportu, důležitá má být především pro bezpečné dojíždění za prací a kulturou. V současnosti musejí cyklisté při cestách do a z Rybníka využívat složitou a frekventovanou křižovatku na silnici I. třídy číslo 14. Vybudováním cyklostezky se trasa tomuto místu vyhne, bude podstatně kratší a výrazně bezpečnější.

Cyklostezka se připravuje dlouhá léta, brzdily ji mimo jiné spory o pozemky mezi církví a státem. Formálně byla smlouva o vzájemné spolupráci podepsána starostkou České Třebové a starostou Rybníka v listopadu 2018.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Laik

Cyklostezka s šířkou jako je na obrázku je dost nebezpečná věc.

Bob

To je cyklostezka a ne cyklistická závodní dráha ani koridor pro cargo bicykly.

Frantisek

Teď ještě obnovit kvůli průjezdu kamionů zrušené pěší propojení Rybník (zast. bus) – Semanín (překladiště), aby se v tomto směru nemuselo obcházet až dalekým podchodem u Korada, když už tam tedy chybí přímé autobusové spojení na směny, a bude to téměř dokonalé; scházet bude jen náhrada mostu za nádražní poštou. 🙂

Vrtal

Kolik lidí chodí z Rybníka do průmyslové zóny do práce a k tomu pesky? Mám nejasný dojem že se to limitne blíží nule.

Standa

Nevi tu spíš někdo kdy se konečně udělá ten kruhac u korada? A co metrans druhá etapa?

Mašinka

To by byla stupidní cunecina!!!!
Opravdu!!!!

MildaIV

A bude to stezka pro cyklisty, nebo stezka pro chodce a pro cyklisty?

Mbol

S chodci se dnes už nepočítá. Pohybují se příliš pomalu, nestačí době. Nekupují si supr kola za vyšší desetitisíce ani drahé pestrobarevné dresy. Na chodcích je vidět, že se nechtějí či neumějí přizpůsobovat aktuálním trendům. To je přece divné, ne?

Mbol

(Myšleno sarkasticky, pochopitelně.)

John334

Upřímně je to jedno. Chodci tam stejnak budou, ať je na značce cokoliv.