umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Automobily

Češi nejčastěji kupují ojeté vozy za 145 tisíc, průměrně šetří 2,5 roku

Autocentrum AAA Auto. Foto: AAA Auto
Autocentrum AAA Auto. Foto: AAA Auto

Češi nejčastěji kupují ojeté vozy za cenu 145 tisíc korun. Takový byl podle analýzy sítě AAA Auto v září cenový medián ojetého automobilu. Většina českých zájemců o ojetinu (65 procent) nemá v plánu koupit auto dražší než 200 tisíc.

„Vozy s cenovkou do 200 tisíc korun tvoří přes polovinu naší nabídky, přičemž více než 4000 vozů je do deseti let stáří,“ uvedla Karolína Topolová, šéfka skupiny AURES Holdings, která síť autocenter AAA Auto provozuje.

Téměř polovina Čechů (49,6%) si každý měsíc odkládá přes 5000 korun. Pokud by tedy člověk tuto částku spořil na průměrnou českou ojetinu, byl by schopen pořídit si ji za 29 měsíců, tedy téměř za dva a půl roku.

V případě, že si ojetý vůz mají zájem pořídit například manžel s manželkou dohromady, tedy domácnost s dvojnásobným příjmem, může se tato doba snížit až o polovinu.

Ekonomická situace přitom rychlejšímu spoření přeje. Míra nezaměstnanosti činí pouhých 2,7 pct. a průměrná mzda ve druhém čtvrtletí stoupla na 34 105 korun. Rozmezí průměrných mezd je však podle regionů značné. Zatímco v Praze činí průměr 41 450 korun, nejnižší průměrné platy má s 28 285 korunami Karlovarský kraj.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Milan

AAAauto jsou nejlepsi autobazary v CR! Kazde auta tam je po nemeckem farari, ktery s nim jezdil jenom v nedeli do kostela. Proto ma Passat rok vyroby 2008 najeto jenom 20 000 km. At zije AAA!

Vladimír Krátký

Moje řeč, pěkně si jezdím autem z áček už několik let. Blíží se ale výměna, nicméně pořeším to komplet taky tam

Tomáš

Důležité je, že ceny jsou momentálně na pěkném minimu. Nemluvě o nabídce. Stačí se podívat např. na áčka co tam mají. Je toho fakt dost a časy , kdy lidi dávali za slušné auto přes 200 tisíc jsou pryč. Teď se dá sehnat krásné auto s plnou servisní historií, pěknou výbavou za hubičku (když to porovnám s předchozími lety).

Daniel Novák

Tak naivní, abyste věřil šmejdům z AAA snad probůh nejste…!?!?
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097429889-cerne-ovce/219452801080218/

Dalibor

máte pravdu, dá se sehnas slušný vůz s rozumnou historií, ale určitě ne v AAA a v ESA… Tam máte vysokou jistotu, že koupíte něco silně „naleštěného“ a „vyšperkovaného“ co ovšem předtím šlo „přes boudu“ a jen vám to „opoměli“ říct…

Jan Sova

No tak spíš by bylo na místě uvést, ve kterých autobazarech se takto nepostupuje. To by bylo přínosnější.
Auta i ta ojetá mi ale obecně moc levná nepřijdou. Já např. pokukuji po jistých japonských značkách a taky Volvech a ty teda cenově zrovna dvakrát neklesají….

Martin.dilli

Tak autobazar Monte karlo, nás zásobuje

Standa

Opak je pravdou, alespoň u mě. Kupoval jsem u nich superba s plnou servisní historií ve škodovce. Auto mi jezdí už 2 roky bez závad. Za mě teda naprostá spokojenost.

Partneři

Škoda transportation
podcast