ČD posílí dopravu na víkendové Dny NATO, vyjedou speciální vlaky

RegioPanter ve stanici Mošnov, Ostrava Airport. Foto: České dráhyRegioPanter ve stanici Mošnov, Ostrava Airport. Foto: České dráhy

Dopravce vypraví speciální expresní spoje z Prahy, Brna a Olomouce a posilové osobní vlaky z Bohumína, Opavy a Ostravy-Svinova.

České dráhy výrazně posílí dopravu na Dny NATO a Dny Vzdušných sil AČR, které se konají nadcházející víkend 17. a 18. září na ostravském letišti v Mošnově. Návštěvníci Dnů NATO mohou využít speciální vlaky, které pojedou do Mošnova z Prahy, Brna a Olomouce.

Z hlavního města pojede mimořádný vlak railjet, který bude povinně místenkový. Odjíždět bude z pražského hlavního nádraží v 6:05 a do Mošnova přijede v 9:52. Spojení z jižní Moravy posílí přímý vlak s odjezdem z brněnského hlavního nádraží v 7:57 a příjezdem v 10:10. Zvláštní vlak z olomouckého hlavního nádraží pak pojede v 8:00 a do Mošnova přijede v 9:10. Během odpoledne pak tyto zvláštní vlaky svezou cestující zpět do Prahy, Brna i Olomouce.

Mimořádné zastavení ve Studénce

Lidé, kteří míří na akci, mohou využít i mimořádná zastavení vlaků v železniční stanici Studénka, a to včetně vlaků kategorie SuperCity. Zastaví tam i vlaky jedoucí ze Žiliny, Varšavy nebo Vídně. Posílení se během konání akce dočká i regionální doprava. Vypraveny budou zvláštní osobní vlaky, takže s prokladem pravidelných spojů budou jezdit každou půlhodinu až hodinu. ČD posílí vybrané soupravy mezi Ostravou a zastávkou Mošnov, Ostrava Airport od cca 8 do 18 hodin. Na spojích budou jezdit dvě jednotky CityElefant, kapacita této zdvojené soupravy je cca 600 míst k sezení a jejich celková kapacita je více než 1 200 osob.

V souvislosti s očekávanou vyšší poptávkou po cestování na Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil AČR doporučují České dráhy návštěvníkům především ze vzdálenějších částí republiky včasnou rezervaci míst. Speciálním vlakem railjet z Prahy do Mošnova je možné cestovat jen s povinnou místenkou. Sobotní railjet z Prahy je aktuálně již téměř vyprodán, proto se cestujícím doporučuje využít buď jiné dálkové vlaky, které budou mimořádně zastavovat ve Studénce, nebo si naplánovat návštěvu na neděli, kdy jsou v tomto zvláštním vlaku z Prahy ještě volná místa.

Pro cestu do Studénky nebo Mošnova je vhodné zakoupit si včas také jízdenky. Jízdenky pro zvláštní rychlíky „Dny NATO“ i pro osobní vlaky z Ostravy, Bohumína a Opavy je možné zakoupit na pokladnách, v e-shopu a v aplikaci Můj vlak.

V případě příjezdu na nádraží Ostrava-Svinov nebo Ostrava hl. n. se návštěvníkům doporučuje využít vlakové spoje do Mošnova či Studénky. Mezi železniční stanicí Studénka a obcí Albrechtičky bude zajištěna navazující zpoplatněná autobusová doprava. Do areálu akce je možné dojít také pěšky ze železniční stanice Studénka.

Tagy České dráhy Dny NATO
7 komentářů