ČD mění pokladny. Přibude druhý monitor, zákazník má vždy dostat nejlevnější jízdenku

Pokladna Českých drah v Černošicích - Mokropsech. Foto: Jan SůraPokladna Českých drah v Černošicích - Mokropsech. Foto: Jan Sůra

České dráhy chystají velké změny u svých pokladen. Od dubna je začnou vybavovat druhým monitorem a novým softwarem. Podle člena

České dráhy chystají velké změny u svých pokladen. Od dubna je začnou vybavovat druhým monitorem a novým softwarem.

Podle člena představenstva zodpovědného za osobní dopravu Michala Štěpána jde o první fázi změn, která umožní komfortnější odbavení. „Druhý monitor bude nově sloužit k zobrazení odjezdů ze stanice a dalších důležitých informací pro cestu, takže pokladní bude moci podat informace o čísle nástupišť a řazení vlaků rychleji než doposud,“ řekl Štěpán. Změní se podle něj také „maska“, jejímž prostřednictvím pokladník zadává potřebné informace a vydává jízdenku. I tato změna by měla pokladníkům práci usnadnit.

Jde o přípravu na další změnu pro příští rok, kdy by měli mít pokladní k dispozici systém, který dnes připomíná e-shop Českých drah. Model provede pro zadanou cestu cenovou optimalizaci a zákazníkovi nabídne pro něj nejvýhodnější jízdenku. „V současné době to musí provádět sám pokladník, což klade velké nároky na odbornou zdatnost našich zaměstnanců,“ dodal Štěpán. V praxi tak nebude muset pokladní zkoušet, jaký typ slevy se cestujícím vyplatí.

Díky tomu budeme moci lépe pracovat s cenami a v době, kdy jsou některé spoje méně vytíženy nabízet výhodné jízdenky v širším rozsahu na konkrétní vlak i v našich pokladnách,“ upřesnil Štěpán. Změny se týkají pokladen ve zhruba 600 stanicích.

Tagy České dráhy pokladny
32 komentářů