Dopravci Železnice

ČD Cargo vydá další dluhopisy, použije je na nákup nových nákladních vozů

Lokomotiva 750 společnosti ČD Cargo na trati mezi Libercem a Turnovem u Dlouhého Mostu. Foto: Jan Sůra
Lokomotiva 750 společnosti ČD Cargo na trati mezi Libercem a Turnovem u Dlouhého Mostu. Foto: Jan Sůra

Společnost ČD Cargo vydá do poloviny roku novou emisi dluhopisů v hodnotě až jedné miliardy korun na pět až deset let. Plán už prošel představenstvem a dozorčí radou.

„Dluhopisy budou využity především na pořízení nových nákladných vozů,“ řekl předseda představenstva Ivan Bednárik. Podle něj by mělo jít například o nákup nových kontejnerových vozů řady Sggrrs, menších kontejnerových vozů Srns (s) a další dílčí modernizace a opravy nákladních vozů.

Podle Bednárika nová emise vychází ze schváleného podnikatelského plánu. „Ve střednědobém horizontu zajistí obnovu a udržitelnosti vozidlového společnosti,“ dodal Bednárik.

Firma se podle něj rozhodne o celkové emisi podle nabídek, splatnost plánuje mezi pěti až deseti lety. Emisi chce mít hotovou do poloviny roku.

V případě aktuálně soutěžené dodávky nových interoperabilních lokomotiv má ČD Cargo v plánu využít zpětný leasing.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin V.

Sggrrs – takže trendem doby je nahradit vozy Falls na uhlí i nejrůznější plošinové vozy a klaničáky kontejnerovými vozy s příslušnými nástavbami systému Innofreight?
http://www.cdlogistics.cz/system-innofreight/typy-kontejneru-20

železničář v důchodu

O předchůdcích tohoto „trendu doby“ vykládala Květuška Kořínková (jako tehdejší aktuální ministerská odbornice na kombinované přepravy) v Žilině už před 50 a více roky …