ČD Cargo už má kolektivní smlouvu, více vzrostou mzdy hůře placeným profesím

Vectron 383.006 ČD Cargo s reklamou na vozové zásilky, foto: Zdopravy.cz/Josef PetrákVectron 383.006 ČD Cargo s reklamou na vozové zásilky, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák

Společnost ČD Cargo už má za sebou (jako první z velkých firem na železnici) letošní kolektivní vyjednávání. Smlouva byla podepsána

Společnost ČD Cargo už má za sebou (jako první z velkých firem na železnici) letošní kolektivní vyjednávání. Smlouva byla podepsána včera. Model nárůstu mezd přitom zaručuje větší procentuální přírůstky hůře placeným profesím, tedy především železničním dělníkům.

Odbory se s vedením dohodly na meziročním růstu tarifů o dvě procenta plus 800 korun. Obecně se tak mzdy zvýší o 1200 až 1500 korun, v celkovém průměru to činí zhruba 4,3 procenta, sdělil deníku Zdopravy.cz předseda představenstva Ivan Bednárik. Předseda podnikového výboru Odborové sdružení železničářů Radek Nekola to potvrdil s tím, že jde o oboustranně přijatelný kompromis, který firmě zároveň umožní i potřebné investice.

Právě díky tomu, že část mzdového nárůstu je vymezena absolutní částkou 800 korun, si relativně nejvíce polepší právě zaměstnanci zařazení do nejnižších platových tříd. Zaměstnanci ČD Cargo zároveň dostanou s výplatou za prosinec jednorázovou odměnu 3000 korun za dosažený hospodářský výsledek. Loni byla odměna 3500 korun.

Tagy ČD Cargo kolektivní smlouva mzdy odbory
40 komentářů