Železnice Zprávy

ČD Cargo přebírá další Vectron, nově má kamery, wifi i reklamní polep

Vectron 383.006 ČD Cargo s reklamou na vozové zásilky, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák
Vectron 383.006 ČD Cargo s reklamou na vozové zásilky, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák

Nákladní dopravce ČD Cargo přebírá tento týden už šestou lokomotivu Siemens Vectron. Oproti předchozím pěti kusům se liší na první pohled vzhledem, uvnitř doznala nepatrných změn.

ČD Cargo se vrací po dlouhé době k lokomotivě, která je současně i reklamním nosičem. Vectron je polepen reklamou na vozové zásilky.

Lokomotiva má oproti předchozím pěti dodaným vozům o jednu zásuvku na stanovišti strojvedoucího navíc. Nové jsou i kamery: čelní sleduje provoz na trati, další je na střeše a monitoruje stav sběračů. Nově budou mít strojvedoucí k dispozici i wifi připojení.

Šestý Vectron představí ČD Cargo tento víkend na Dni železnice 2017 v Bohumíně.

Letos jde o poslední Vectron, který ČD Cargo přebírá, další dva objednané kusy dostane od výrobce příští rok. Firma zvažuje nákup dalších elektrických lokomotiv, chystá na ně novou soutěž.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel

Brání něco tomu, že by se ČD+ČDC+ZSSK+… domluvily a vypsaly společně pořádnou rámcovou smlouvu na větší počet loko (nebo čehokoliv dalšího)? Bylo by to kupa byrokracie navíc, ale za ušetřené miliony by se to vyplatilo…

Tadeáš

Škoda, že se takhle nesnažily před pár lety, nemusely přijít o některé významné výkony…

petr

U prvních umyvadlo není, ale jsou tam vlhčené ubrousky.

Michal

A co lednička, mikrovlnka a umyvadlo? 😀

Rado

Tak lednička je ve standardu. Mikrovlnná trouba za příplatek. Wc se bohužel většinou nevejde. A to díky tomu že lokomotiva je vícefrekvenční. Místo zabírají í zabezpečovače různých zemí. Na umyvadlo, by se při troše dobré vůle, místo našlo. 🙂