Dopravci Lidé Železnice

ČD Cargo mění nejvyšší vedení. Nastupuje nový šéf obchodu, skončil finanční ředitel

Bombardier TRAXX MS3 v barvách ČD Cargo. Foto: ČDC
Bombardier TRAXX MS3 v barvách ČD Cargo. Foto: ČDC

K velkým změnám dochází od dnešního dne ve vedení největšího tuzemského železničního dopravce. ČD Cargo má od dnešního dne nového finančního ředitele a člena představenstva zodpovědného za obchod.

Z pozice finančního ředitele odchází po pěti letech ve firmě Martin Šimek. „Dohodli jsme se na ukončení spolupráce. Od 1. 4. je pověřen řízením jeho úseku Robert Heděnec, dosavadní ředitel odboru účetnictví. Martinovi Šimkovi představenstvo děkuje za odvedenou práci,“ řekl předseda představenstva ČD Cargo Ivan Bednárik.

Nejde o jedinou změnu. Do ČD Cargo dnes na post šéfa pro obchod nastupuje Radek Dvořák. Ten se stává členem představenstva. Dvořák oznámil svůj odchod z pozice místopředsedy představenstva Českých drah v březnu.

V ČD Cargo dosud vede obchod Bohumil Rampula, ten odchází letos do důchodu. „Rozhodnutí akcionáře obvykle nekomentuji, dnes udělám výjimku. Bohumil Rampula má letos nárok na odchod do penze a je logické, že akcionář hledá řešení dostatečně dopředu, aby měl nový šéf obchodu dostatek času pro předání pozice a zkušeností,“ řekl v březnu předseda představenstva ČD Cargo Ivan Bednárik.

Server SeznamZprávy upozornil v březnu na e-maily, které Dvořák psal v roce 2015 své rakouské kolegyni v ÖBB. Domlouval v nich, aby se ojeté vozy po ÖBB nedostaly do rukou RegioJetu. Českým drahám za to hrozí pokuta ve výši až 4 miliardy korun.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zaosai
Host
zaosai

V poslední době se stačí podívat na nákup lok Traxx a to z pohledu strojvedoucího.Radši bez komentáře,stačí se podívat na tohle video.
https://www.youtube.com/watch?v=pPM-HlQp98w&feature=youtu.be
A je jasné,že tato lok je pouze pro náklady a tak jí mohlo koupit jen Cargo,protože na osobní dopravě je skoro nepoužitelná.

Alexandr Mikulka
Host
Alexandr Mikulka

Co to meleš?

zaosai
Host
zaosai

To bylo doplnění k SOKV UL a zárověň k novým strojům Traxx,které jsou v poslední době k sehnání.Ne jako Vectrony.

Ani privatizace už nepomůže
Host
Ani privatizace už nepomůže

Téhle firmě by se někdo měl důkladně podívat pořádně na zoubek od kořínků v konkrétních SOKV a PJ… Například Ústí nad Labem, potažmo Děčín. Kam to dotáhl Farkaš a jeho podřízený Janeba? Desítky výpovědí pro jednání tohoto vedení, pro nevyhovující podmínky pro zaměstnance a zbytečnou buzeraci cvičným. Vydává se desítka tabulek, příkazů v EKN, které se dodržují, jak se komu hodí. Když se fíra ozve a jedná striktně podle nařízení, technologických časů a postupů, nemá šanci vyjet na výkon včas dle SJŘ a ještě přijde o prémie za zpoždění. O technických stavech HV se ani zmiňovat nebudu, tady mají máslo… Číst vice »

Letmo
Host
Letmo

Naprostá pravda, Ústí je pěkně prohnilé. Taky už mám napsanou výpověď…

Guláš
Host
Guláš

ČD a ČDC by se mělo zbavit politicky nastrčených lidi kteří jen škodí. Až tam nebudou tak tak to možná začne fungovat správně.

Guláš
Host
Guláš

Červenej dal politik.

Honza
Host
Honza

Dvořák musel zmizet z ČD, ale zároveň musel dostat držhubnou trafiku. Dobré rozhodnutí.

Kkarel
Host
Kkarel

Nepřebírají funkci zrovna v jednoduché době.