Doprava ve městě Infrastruktura Metro

Část metra C se o víkendu uzavře, přerušení provozu využijí filmaři

Souprava metra na trase C. Foto: DPP
Souprava metra na trase C. Foto: DPP

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) během prodlouženého víkendu uzavře část trasy C pražského metra. Kvůli opravám nepojedou vlaky mezi stanicí Pražského povstání a Kačerovem, a to od pátku do neděle. Vlaky metra budou nahrazeny autobusovou linkou XC, podnik zároveň posílí linky 135 a 196.

„Mezi stanicemi metra C Pražského povstání a Kačerov musíme demontovat stacionární části vlakového zabezpečovače, vyměnit dosluhující dřevěné pražce za železobetonové a upravit kolejový svršek s cílem snížit hladinu hluku z provozu v okolní zástavbě,“ uvedl technický ředitel DPP Oldřich Vytiska.

Přerušení provozu využijí filmaři. V uzavřené stanici Pankrác se uskuteční natáčení amerického seriálu „Whiskey Cavalier“ a při pracích v kolejišti mezi stanicemi Pankrác a Budějovická se bude natáčet část dokumentu „24 hodin pražského metra“.

Provoz metra linky C zůstane zachován v úsecích Letňany – Pražského povstání i Kačerov – Háje. DPP hodlá do akce nasadit informátory v reflexních vestách, kteří budou tápající cestující směrovat na zastávky náhradní dopravy.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
raddie

A co sci-fi „Metro na letiště“, to se točit nebude?

Paulíno

Tohle je taky věc. Na C jsou výluky každou chvíli. Kdyby tenkrát byly prozíravě postaveny v každé cca druhé stanici kolejové spojky, dal by se víkendový grafikon vyjezdit po jedné koleji, bez nutnosti úplného přerušení provozu. Proč alespoň na nových úsecích ty spojky nejsou?

Vojta

Co je to spojka?

Michal

Propojka mezi kolejemi umožňující přejezd soupravy na protisměrnou kolej.

Marek Turnovec

Propojka mezi kolejnicemi, nebo kolejemi?

železničář v důchodu

Ono by to stejně mnoho nepomohlo, protože při pracích v tunelech je asi většinou dost těžko možné zachovat po jedné koleji provoz kvůli bezpečnosti lidí v kolejišti – minimálně by to ty práce zpomalilo, a tedy výluky prodloužilo.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast