Část metra C se o víkendu uzavře, přerušení provozu využijí filmaři

Souprava metra na trase C. Foto: DPPSouprava metra na trase C. Foto: DPP

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) během prodlouženého víkendu uzavře část trasy C pražského metra. Kvůli opravám nepojedou vlaky mezi

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) během prodlouženého víkendu uzavře část trasy C pražského metra. Kvůli opravám nepojedou vlaky mezi stanicí Pražského povstání a Kačerovem, a to od pátku do neděle. Vlaky metra budou nahrazeny autobusovou linkou XC, podnik zároveň posílí linky 135 a 196.

„Mezi stanicemi metra C Pražského povstání a Kačerov musíme demontovat stacionární části vlakového zabezpečovače, vyměnit dosluhující dřevěné pražce za železobetonové a upravit kolejový svršek s cílem snížit hladinu hluku z provozu v okolní zástavbě,“ uvedl technický ředitel DPP Oldřich Vytiska.

Přerušení provozu využijí filmaři. V uzavřené stanici Pankrác se uskuteční natáčení amerického seriálu „Whiskey Cavalier“ a při pracích v kolejišti mezi stanicemi Pankrác a Budějovická se bude natáčet část dokumentu „24 hodin pražského metra“.

Provoz metra linky C zůstane zachován v úsecích Letňany – Pražského povstání i Kačerov – Háje. DPP hodlá do akce nasadit informátory v reflexních vestách, kteří budou tápající cestující směrovat na zastávky náhradní dopravy.

Tagy dpp metro C opravy výluka
6 komentářů