LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

BusLine uhájil provoz autobusů v Libereckém kraji, získal kontrakty na deset let za 2,2 miliardy

Nové autobusy Iveco Crossway pro Busline. Foto: Jan SůraNové autobusy Iveco Crossway pro Busline. Foto: Jan Sůra

Společnost BusLine LK má podle smlouvy zajišťovat provoz autobusů na Jablonecku, Semilsku a Turnovsku dalších deset let. Dopravce vyhrál dvě

Společnost BusLine LK má podle smlouvy zajišťovat provoz autobusů na Jablonecku, Semilsku a Turnovsku dalších deset let. Dopravce vyhrál dvě soutěže, které letos vyhlásil Liberecký kraj. Nakonec neměl konkurenci: druhou nabídku kraj vyřadil a BusLine zůstal ve hře jediný.

Vítězství společnosti BusLine LK vyplývá z registru smluv, kde se již objevily podepsané kontrakty na oba provozní soubory. Kraj dosud nijak své rozhodnutí aktivně nekomunikoval, i když o něm už na konci srpna rozhodla Rada Libereckého kraje.

Oproti stávajícím kontraktům v jednom případě dokonce zlevní. nepatrně. Podle nových smluv začne BusLine LK jezdit od 20. dubna na deset let.

Liberecký kraj vypsal dvě soutěže, které proběhly nečekaně rychle: zatímco minulé skončily na několik let u antimonopolního úřadu, soutěž na autobusy na Jablonecku  a druhý provozní soubor Turnovsko a Semilsko 
trvaly lehce přes dva měsíce. 

V případě Jablonecka  jde o zakázku za 737 milionů korun s nabídkovou cenou 36,60 Kč bez DPH. Doposud platí kraj v obou oblastech BusLine LK 36,39 Kč. Zakázka se týká zhruba 2 milionů kilometrů ročně a provozu celkem 35 autobusů.

Na Semilsku a Turnovsku má BusLine LK podle smlouvy odjezdit 4,123 milionů kilometrů. Hodnota celého kontraktu je 1,468 miliardy korun s cenou 35,60 Kč za kilometr, kraj počítá s nasazením 76 autobusů.

Do soutěže se ještě původně přihlásila společnost Okresní autobusová doprava (OAD) patřící do skupiny ČSAD Invest miliardáře Zdeňka Zemka. Hodnotící komise ji ale vyřadila, protože nabídka překročila hodnotu zakázky.

Námitku proti soutěži podala ještě společnost TD Bus. Jde o bývalý BusLine, který se na konci července přejmenoval, nyní zajišťuje dopravu v Ústeckém kraji, části výkonů se zde už vzdal ve prospěch krajem vlastněného dopravce. Námitky, které dorazily 28 sekund před uzávěrkou nabídek, ale nakonec komise odmítla.

Cestující by se měli dočkat novějších autobusů, BusLine už loni oznámil velký kontrakt na nákup nových autobusů od společnosti Iveco. 

Tagy autobusy Jablonecko autobusy Semilsko Autobusy Turnovsko Busline Lk Dopravní obslužnost Liberecký kraj Liberecký kraj
1 komentář