BusLine, Transdev, CDS. Královéhradecký kraj vybral vítěze soutěží na autobusy

Nové autobusy Iveco Crossway pro Busline. Foto: Jan SůraNové autobusy Iveco Crossway pro Busline. Foto: Jan Sůra

Radní Královéhradeckého kraje zatím formálně dokončili výběr firem, které mají provozovat od roku 2021 autobusovou dopravu v celém kraji. Dnes

Radní Královéhradeckého kraje zatím formálně dokončili výběr firem, které mají provozovat od roku 2021 autobusovou dopravu v celém kraji. Dnes vybrali na svém zasedání vítěze pro poslední oblast: dopravu na Hradecku má zajišťovat BusLine KHK.

„Autobusovou dopravu na Hradecku zajistí společnost BusLine KHK. Jedná se o poslední, osmou oblast autobusového tendru, pro kterou jsme vybrali dopravce,“ sdělil první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy.

Kraj tak vybral dopravce pro všech osm oblastí, ti ale nemají ještě zdaleka jisté, že vyjedou. Proti vyřazení z některých oblastí se už některé firmy ozvaly s námitkami, současně běží u antimonopolního úřadu správní řízení kvůli kvalifikačním podmínkám.
Podle současného stavu z kraje zcela zmizí Arriva, které sebere většinu zakázek Transdev.

V současné době se připravují materiály pro příští týden, kdy rada kraje znovu zasedne a bude jednat o vypořádání námitek, které kraj obdržel od třech účastníků soutěže.

Královéhradecký kraj vypsal soutěž na zajištění veřejné autobusové dopravy loni v říjnu. Hodnota celé zakázky činí v maximální hodnotě 7,7 miliardy korun, a je proto nejnákladnější veřejnou soutěží v historii kraje. Tendr má zajistit autobusovou dopravu v celém Královéhradeckém kraji do roku 2030.

Vítězové jednotlivých souborů:

• Broumovsko – sdružení společností CDS Náchod a P-Transport
• Náchodsko – CDS Náchod
• Novoměstsko – sdružení společností Transdev Morava a Audis Bus
• Trutnovsko – sdružení společností Transdev Morava a Audis Bus
• Královédvorsko – BusLine KHK
• Jičínsko – BusLine KHK
• Rychnovsko – sdružení společností Transdev Morava a Audis Bus
• Hradecko – BusLine KHK

Tagy Královéhradecký kraj zajištění dopravní obslužnosti Královéhradeckého kraje
7 komentářů