Busline představil nové autobusy od Iveca, pochvaluje si nižší spotřebu

Nové autobusy Iveco Crossway pro Busline. Foto: Jan SůraNové autobusy Iveco Crossway pro Busline. Foto: Jan Sůra

Společnost Busline představila první várku nových autobusů Crossway od společnosti Iveco Czech Republic. Jde o jednu z největších autobusových zakázek,

Společnost Busline představila první várku nových autobusů Crossway od společnosti Iveco Czech Republic. Jde o jednu z největších autobusových zakázek, kterou loni uzavřeli dopravci na českém trhu: celkem má Iveco dodat až 399 nových autobusů.

Autobusy ve dvou verzích nasadí dopravce hlavně na linky v Libereckém a Královéhradeckém kraji a expresní spoje do Prahy. „Snažili jsme se, aby splňovaly veškeré požadavky objednatelů,“ řekl předseda představenstva Busline Radek Chobot.

I když Busline v tiskové zprávě slibuje například konektory na USB dobíjení, mají být jen v části autobusů na dálkové linky.

Busline přistupuje k výrazné obměně vozového parku, zatím má z rámcové smlouvy objednáno zhruba 50 autobusů. Objednané má verze LE Line pro meziměstský provoz a PRO pro dálkové linky. Všechny jsou vybaveny informačním systémem včetně akustického příslušenství pro nevidomé nebo plošinou pro vozíčkáře, splňují emisní normu Euro 6. Díky tomu, že část vozů je nízkopodlažní, budou mít cestující snazší nástup, než dosud.

Nové autobusy Iveco Crossway pro Busline. Foto: Jan SůraNové autobusy Iveco Crossway pro Busline, ilustrační foto. Foto: Jan SůraNové autobusy Iveco Crossway pro Busline. Foto: Jan SůraInteriér Crossway LE pro příměstské linky. Foto: Jan SůraInteriér Crossway Pro určeného na linky do Prahy. Foto: Jan SůraNové autobusy Iveco Crossway pro Busline. Foto: Jan Sůra

První dny provozu podle Chobota ukazují, že nové autobusy mají nižší spotřebu, než jejich předchůdci. Na dálkových linkách nahradí hlavně Karosy C954.

Busline v nákupu nových autobusů ve finále rozhodoval mezi značkami Setra a Iveco, nakonec skončil u autobusů z Vysokého Mýta.

Tagy BusLine Iveco
11 komentářů