Autobusy Doprava ve městě Zprávy

Budějovická MHD pokračuje v obnově parku, koupí dalších deset autobusů

Autobusy MHD České Budějovice. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
Autobusy MHD České Budějovice. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Dopravní podnik města České Budějovice si ani po loňských rekordních investicích nedává přestávku v obnově vozového parku. Aktuálně vypsal tendr na dodávku deseti nových nízkopodlažních autobusů. Soutěž se objevila ve věstníku veřejných zakázek a na profilu zadavatele.

Předpokládaná hodnota zakázky je 80 milionů korun bez DPH, podnik poptává pět článkových nízkopodlažních autobusů do délky 18 metrů a pět kratších nízkopodlažních autobusů do délky 15 metrů. Palivem bude nafta. Před vypsáním zakázky vedl podnik předběžné tržní konzultace se Solarisem, Ivecem a EvoBusem. Pět kloubových autobusů chce do konce tohoto roku, dalších pět nejpozději do konce dubna 2020.

Českobudějovická MHD prošla loni dosud největší obměnou vozového parku, když dopravní podnik nakoupil vozidla za půl miliardy korun. Od Solarisu koupil 24 autobusů na CNG, od Škody Electric pak 11 elektrických midibusů a 11 trolejbusů.

Nové vozy postupně nahrazují staré typy autobusů, vyřazovány jsou také kloubové trolejbusy 15Tr. Pro nové autobusy na CNG byla na konci března zprovozněna nová plnička za 27 milionů korun.

Podle výroční zprávy za rok 2017 (nejsou tedy započteny loňské investice) provozoval podnik 84 autobusů a 57 trolejbusů. Pro cestující je pozitivní především fakt, že dosud jedna z nejstrakatějších a nejpolepenějších městských flotil se s novými vozidly vrací k tradiční červené barvě bez okenních reklamních polepů.

Trolejbus v Českých Budějovicích. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
Trolejbus v Českých Budějovicích.
Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
A.R.

Zajímavé. A DPMČB ani nepotřebuje konkurenci, jak tady někteří u jiných dopravců píší. 😀

noerf

A.R.: Zajímavé hlavně je neoslovení českého výrobce SOR a vzhledem k posledním nákupům se dá očekávat vítězství polského solarisu.

noerf

Jeden Solaris CNG shořel v létě po třech měsících provozu. Zajimalo by mne příčina? Zda-li to byla vada vyrobku nebo chyba při servisu.

Tramvaj3

Renault Citelis a krátká B741? 😂😂😂

Hans

Ty polepy jsou fakt hnusný, dělají z toho jeskyni na kolečkách. Reklamní efekt myslím že minimální, opruz pro cestující vysoký. No ale budiž, kvůli tomu nikdo mhd nezavrhne. Ale to nejhorší čeká při jízdě nad 10 minut.
Ty dementní plastový sedačky. Ani nemají snahu o nějaké polstrování, kdyby tam bylo prkno vyjde ti nastejno. Je to fakt nepříjemný a po delší cestě z toho bolí prdel. Kdo tohle objednal toho bych na takovou sedačku za trest privazal na dva dny.

Tomariero

I celocerevene vozy dostavaji celovozove reklamy takze zadna zmena a hlavne je to celkem slusne vylepseni rozpoctu.

Kubrt

Kolik se na té celovozové reklamě vydělá? Díky.

Tomariero

Dle stránek podniku cca 90k za 12m bus a cca 150k za 18m bus na rok. Odhaduji že je to aktuálně tak na polovině vozů.

Tomariero

https://seznam-autobusu.cz/vuz/29840
Tento vůz je sice z roku 2013 ale již v aktuálním nátěru a nově právě dostal celovozovou reklamu, to samé i první 27tr které již mají reklamu přes okna také, takže je otázka času kdy se to dotkne i nových kusů co jsou v ČB od minulého roku.

petr.r

jakou chybu, v nějakých městech jsou vůbec rádi, že seženou na bus reklamu.

Gremli

Otázka je, jestli je vyšší příjem z reklamy, nebo z jízdného cestujících, jež ta reklama odradí 🙂 Ideální kompromis by byla reklama, která by nebyla přes úplně celá okna…to rozhodně ano.

PetrB

Jenze zase dle slov DP se tak snizuje cena za provoz MHD, nemusi se tak navysovat dotace od mesta, prip. zvedat cena jizdneho

Kajman

No tak zaplať pámbu, snad to hned nepolepí…

Hans

Hned ne, az tak za měsíc…..

Láďa

Dlouhé B941
Krátké B951
Renault citybus nikoli citelis.
Trolejbusy jsou 15Tr