Autobusy Doprava ve městě Zprávy

Budějovická MHD pokračuje v obnově parku, koupí dalších deset autobusů

Autobusy MHD České Budějovice. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
Autobusy MHD České Budějovice. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Dopravní podnik města České Budějovice si ani po loňských rekordních investicích nedává přestávku v obnově vozového parku. Aktuálně vypsal tendr na dodávku deseti nových nízkopodlažních autobusů. Soutěž se objevila ve věstníku veřejných zakázek a na profilu zadavatele.

Předpokládaná hodnota zakázky je 80 milionů korun bez DPH, podnik poptává pět článkových nízkopodlažních autobusů do délky 18 metrů a pět kratších nízkopodlažních autobusů do délky 15 metrů. Palivem bude nafta. Před vypsáním zakázky vedl podnik předběžné tržní konzultace se Solarisem, Ivecem a EvoBusem. Pět kloubových autobusů chce do konce tohoto roku, dalších pět nejpozději do konce dubna 2020.

Českobudějovická MHD prošla loni dosud největší obměnou vozového parku, když dopravní podnik nakoupil vozidla za půl miliardy korun. Od Solarisu koupil 24 autobusů na CNG, od Škody Electric pak 11 elektrických midibusů a 11 trolejbusů.

Nové vozy postupně nahrazují staré typy autobusů, vyřazovány jsou také kloubové trolejbusy 15Tr. Pro nové autobusy na CNG byla na konci března zprovozněna nová plnička za 27 milionů korun.

Podle výroční zprávy za rok 2017 (nejsou tedy započteny loňské investice) provozoval podnik 84 autobusů a 57 trolejbusů. Pro cestující je pozitivní především fakt, že dosud jedna z nejstrakatějších a nejpolepenějších městských flotil se s novými vozidly vrací k tradiční červené barvě bez okenních reklamních polepů.

Trolejbus v Českých Budějovicích. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
Trolejbus v Českých Budějovicích.
Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
A.R.
Host
A.R.

Zajímavé. A DPMČB ani nepotřebuje konkurenci, jak tady někteří u jiných dopravců píší. 😀

noerf
Host
noerf

A.R.: Zajímavé hlavně je neoslovení českého výrobce SOR a vzhledem k posledním nákupům se dá očekávat vítězství polského solarisu.

noerf
Host
noerf

Jeden Solaris CNG shořel v létě po třech měsících provozu. Zajimalo by mne příčina? Zda-li to byla vada vyrobku nebo chyba při servisu.

Tramvaj3
Host
Tramvaj3

Renault Citelis a krátká B741? 😂😂😂

Hans
Host
Hans

Ty polepy jsou fakt hnusný, dělají z toho jeskyni na kolečkách. Reklamní efekt myslím že minimální, opruz pro cestující vysoký. No ale budiž, kvůli tomu nikdo mhd nezavrhne. Ale to nejhorší čeká při jízdě nad 10 minut.
Ty dementní plastový sedačky. Ani nemají snahu o nějaké polstrování, kdyby tam bylo prkno vyjde ti nastejno. Je to fakt nepříjemný a po delší cestě z toho bolí prdel. Kdo tohle objednal toho bych na takovou sedačku za trest privazal na dva dny.

Tomariero
Host
Tomariero

I celocerevene vozy dostavaji celovozove reklamy takze zadna zmena a hlavne je to celkem slusne vylepseni rozpoctu.

Kubrt
Host
Kubrt

Kolik se na té celovozové reklamě vydělá? Díky.

Tomariero
Host
Tomariero

Dle stránek podniku cca 90k za 12m bus a cca 150k za 18m bus na rok. Odhaduji že je to aktuálně tak na polovině vozů.

Kajman
Host
Kajman

No tak zaplať pámbu, snad to hned nepolepí…

Hans
Host
Hans

Hned ne, az tak za měsíc…..

Láďa
Host
Láďa

Dlouhé B941
Krátké B951
Renault citybus nikoli citelis.
Trolejbusy jsou 15Tr

Křišťálová lupa

Zdopravy křišťálová lupa

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll